Valstiečių lyderis Ramūnas Karbauskis

Karbauskis: Pranckiečio nenoras trauktis pareigų rodo jo "politinį nebrandumą"

37
(atnaujinta 15:13 2019.06.21)
"Valstiečių" lyderis Ramūnas Karbauskis taip pat pareiškė, kad nesiūlo Pranckiečiui žemės ūkio ministro posto

VILNIUS, birželio 21 — Sputnik. Iš Seimo pirmininko posto pasitraukti nenorinčiam Viktorui Pranckiečiui nėra siūlomos ministro pareigos, pareiškė "valstiečių" lyderis Ramūnas Karbauskis, rašo LRT.

Ketvirtadienį laidoje "Alfa taškas" aplinkos ministras, "valstietis" Kęstutis Mažeika patvirtino, kad svarstoma Pranckiečiui pasiūlyti žemės ūkio ministro pareigas.

"Mes vakar kalbėjome, kur jis matytų save, kad ir ministro, pavyzdžiui, žemės ūkio ministro pareigose, nes jis yra žemės ūkio krypties profesorius ir turi nemažą praktinę patirtį. Tokie pamąstymai buvo, bet nežinau, ar jie buvo jam išsakyti", — laidoje kalbėjo Mažeika.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Karbauskis neigė, kad Pranckiečiui gali būti pasiūlytas ministro postas. Pasak "valstiečio", tai yra Mažeikos asmeniniai pasvarstymai, nes derybų metu tai nebuvo aptarinėjama.

Pasak jo, šiuo metu derybose kalbama apie atsakomybės sričių pasidalijimą tarp būsimų koalicijos partnerių, tačiau apie asmenis konkrečiuose postuose esą nekalbama.

"Žemės ūkio ministerijos klausimas tokiame kontekste svarstomas niekada nebuvo. [...] Niekada nebuvo siūlomi ir dabar nėra siūlomi. Tai nėra turgus, kuriame kas nors kam ką nors siūlytų", — akcentavo Karbauskis, dar kartą paklaustas, ar Pranckiečiui nebuvo siūlomos žemės ūkio ministro pareigos.

Karbauskis patikino, kad ruošiamoje koalicinėje sutartyje numatoma, kaip ir memorandume dėl koalicijos, jog Seimo pirmininko postas priklausys Lietuvos socialdemokratų darbo partijai.

Tuo tarpu Pranckiečiui siūloma Seimo vicepirmininko ir Europos reikalų komiteto pirmininko pozicijos. Kitaip tariant, pasak LVŽS lyderio, Pranckietis galėtų apsikeisti vietomis su Kirkilu.

Taip pat Karbauskis tvirtino, kad tarp jo ir Pranckiečio jokio konflikto nėra. Jis neslėpė nuostabos, kad Seimo pirmininkas šioje istorijoje įžvelgia asmeninį jųdviejų susikirtimą.

"Pranckietis nebūtų tikriausiai iš viso politikoje, jeigu nebūčiau aš jo kvietęs. Dabar iš jo kalbų atrodo, kad tarytum aš noriu, jog jis būtų pakeistas. Tai yra melas. Gal jam taip atrodo, bet iš mano pozicijų tai yra melas", — tvirtino LVŽS vadovas ir pridūrė, kad V. Pranckiečio nenoras trauktis iš Seimo pirmininko pareigų rodo jo "politinį nebrandumą".

Koalicijos formavimas

Dėl valdančiosios koalicijos sudarymo derasi keturios partijos — Lietuvos valstiečių žaliųjų sąjunga, Lietuvos socialdemokratų darbo partija, "Tvarka ir teisingumas" ir Lietuvos lenkų rinkimų akcija. Visų šių partijų frakcijos Seime kartu su Seimo pirmininku turi 77 narius.

Viešai skelbiama, kad pasirašius naują koalicinę sutartį, numatančią kitokias ministerijų kvotas koalicijoje dalyvaujančioms partijoms, keistųsi dalis šios Vyriausybės ministrų.

Pasirašytame trijų partijų memorandume pažymima, kad dabartinis premjeras Saulius Skvernelis savo postą turėtų išlaikyti, o Seimo pirmininko postą siūlys Socialdemokratų darbo partija. Dabartinis "valstiečių" į šias pareigas deleguotas Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis su tuo nesutinka ir pats trauktis neketina.

Derybos dėl valdančiosios koalicijos sudarymo prasidėjo birželio 10 dieną. Tikimasi pokalbius baigti iki liepos pradžios.

37
Tegai:
Viktoras Pranckietis, Ramūnas Karbauskis
Temos:
Valdančiosios koalicijos žlugimas ir sukūrimas iš naujo (22)
Dar šia tema
Landsbergis atskleidė, kurie ministrai paliks Vyriausybę
Ekspertai įvardijo didžiausią Grybauskaitės prezidentavimo nesėkmę
Nausėda pareiškė, kad valdantieji daro spaudimą Seimo pirmininkui