Donaldas Trampas, archyvinė nuotrauka

Trampas neatmeta galimybės aptarti su Putinu "kišimąsi į rinkimus"

22
(atnaujinta 23:33 2019.06.23)
Anksčiau specialusis prokuroras Miuleris pareiškė, kad nerado nieko, kas įrodytų Maskvos įsikišimą į rinkimus ir "sąmokslą" tarp Trampo ir Maskvos

VILNIUS, birželio 23 — Sputnik. JAV prezidentas Donaldas Trampas neatmeta galimybės, kad G20 susitikimo Osakoje metu su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu aptars "kišimąsi per artimiausius 2020 metais vyksiančius rinkimus".

"Galbūt. Galbūt. Jei pageidaujate, aš tai padarysiu", — sakė jis, atsakydamas į klausimą sekmadienį interviu kanalui NBC.

Kaltinimai Rusijai

Plačiam tyrimui dėl vadinamo sąmokslo su Maskva vadovavo specialusis prokuroras Robertas Miuleris bei abu Kongreso rūmai. Jokių įrodymų apie bet kokį "įsikišimą" nebuvo pateikta, nepaisant to, kad tyrimas tęsėsi daugiau nei metus.

Rusija ne vieną kartą neigė kaltinimus dėl kišimosi į JAV 2016 metų rinkimus. Be to, Putinas sakė, kad ši byla — vidinis kivirčas Jungtinėse Amerikos Valstijose.

Balandžio mėnesį paaiškėjo, kad Miuleris baigė dvejus metus trukusį tyrimą dėl galimo Rusijos įsikišimo į rinkimų kampaniją Jungtinėse Valstijose 2016 metais. Maskva kategoriškai paneigė šiuos kaltinimus, pabrėždama, kad nepateikta jokių įrodymų.

Gegužės pabaigoje specialusis prokuroras pirmą kartą po bylos užbaigimo paskelbė viešą pranešimą. Jis dar kartą pareiškė, kad nerado nieko, kas įrodytų dėl Maskvos įsikišimą į rinkimus ir "sąmokslą" tarp Trampo ir Maskvos. 

Miuleris jau paskelbė apie specialiojo prokuroro biuro uždarymą ir ketina atsistatydinti iš JAV Teisingumo departamento.

22
Tegai:
Maskva, Robertas Miuleris, Donaldas Trampas
Dar šia tema
Trampas: Jungtinėms Valstijoms prasminga gerinti santykius su Rusija
Trampas apkaltino ECB vadovą tuo, kad jis manipuliuoja euro kursu
Žiniasklaida: Trampas pranešime Iranui sakė, kad nori derybų, o ne karo