Tomas Tomilinas, archyvinė nuotrauka

Valdančioji koalicija atskleidė, kas liks naujoje Vyriausybėje

31
(atnaujinta 15:43 2019.06.24)
Tomilino teigimu, LVŽS jau nusprendė, kurias ministerijas norėtų išsaugoti savo rankose ir kurios galėtų atitekti būsimiems koalicijos partneriams

VILNIUS, birželio 24 — Sputnik. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininko pavaduotojas Tomas Tomilinas sakė, kad partija jau nusprendė, kurias ministerijas norėtų išsaugoti savo rankose ir kurios galėtų atitekti būsimiems koalicijos partneriams.

Tomilinas LRT atskleidė, kad derybų su "socialdarbiečiais", "tvarkiečiais" ir Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga metu jau parengta didžioji dalis būsimosios koalicijos iniciatyvų.

Be to, politikas tikino, kad jei jam būtų pasiūlytas socialinės apsaugos ir darbo ministro portfelis, jis šios atsakomybės imtųsi, tačiau čia pat priduria, kad greičiausiai tokio žingsnio žengti nereikės, mat, "valstiečio" įsitikinimu, šiuo metu socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis susitvarko su savo pareigomis.

Paklaustas, ar sutiktų tapti socialinės apsaugos ir darbo ministru, Tomilinas tvirtino, kad esąs patenkintas Lino Kukuraičio darbu.

"Aš esu tikrai aktyvus Seimo narys, mano darbai, manau, buvo pakankamai neblogai įvertinti Europos Parlamento (EP) rinkimuose. Man tai yra svarbiausia, o jeigu teoriškai man reikėtų imtis atsakomybės, aš tos atsakomybės imčiausi. Bet šiandien manau, kad Kukuraičio veikla yra vienas ryškesnių pavyzdžių, kai darbai nesiskiria nuo planų, projektų", — sakė Tomilinas.

Bet pridūrė, kad tam reikia svarbaus politinio sprendimo.

"Be jokios abejonės, tam reikėjo Sauliaus Skvernelio, visos Vyriausybės politinės valios, nes eina kalba apie tokias svarbias išlaidas, kaip pensijos, vaiko pinigai, socialinės politikos finansavimo didinimas. Vieno ministro darbo neužtektų, bet kalbant apie specifiką — vaiko teisių reformą, socialinės politikos praplėtimą, paslaugų šeimoms plėtrą — aš jo darbais labai džiaugiuosi", — sakė "valstietis".

Pasak politiko, nebūtina, kad ministrai, kurie dirbs reformuotoje Vyriausybėje, priklausytų partijai. Tačiau Vyriausybės formavimo principas keičiasi ta prasme, kad kai kurios partijos gali deleguoti savo žmones į aukštesnes pareigas ministerijose.

Tomilinas taip pat pabrėžė, kad partija norėtų, jog dabartinis ministras pirmininkas Skvernelis toliau dirbtų savo pareigose.

Kalbėdamas apie Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio pasitraukimą, politikas nepateikė konkretaus atsakymo. Jis tik nurodė, kad koalicijos dalyviai derasi šiuo klausimu.

"Derybos dėl pozicijų nesibaigė. Kai jos pasibaigs, bus aišku", — sakė Tomilinas.

Koalicijos formavimas

Derybos dėl valdančiosios koalicijos sudarymo prasidėjo birželio 10 dieną. Tikimasi pokalbius baigti iki liepos pradžios. "Valstiečiai", "socialdarbiečiai", "tvarkiečiai" ir Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS) bando formuoti valdančiąją koaliciją. Viešai skelbiama, kad pasirašius naują koalicinę sutartį, numatančią kitokias ministerijų kvotas koalicijoje dalyvaujančioms partijoms, keistųsi dalis šios Vyriausybės ministrų.

Pasirašytame trijų partijų memorandume taip pat pažymima, kad dabartinis premjeras Saulius Skvernelis savo postą turėtų išlaikyti, o Seimo pirmininko postą siūlys Socialdemokratų darbo partija.

Savo ruožtu Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis sakė, kad atsistatydins tik tuo atveju, jei Seimo nariai nubalsuos ir išreikš nepasitikėjimą.

31
Tegai:
valdančioji koalicia
Dar šia tema
Skvernelis apie Vyriausybę: ne faktas, kad aš ją formuosiu
Seimo pirmininkas įvertino "valstiečių" lyderio ketinimą jį atleisti iš pareigų
Nausėda: Skvernelis gali dirbti, bet nepakeičiamų nėra
Pranckietis pareiškė, kad Seime pritrūks balsų jam atstatydinti