Kaliningradas, archyvinė nuotrauka

Lietuva gavo Rusijos notą dėl elektroninių vizų į Kaliningrado sritį

616
(atnaujinta 19:47 2019.06.26)
Lietuvos piliečiai, vykdami į Kaliningrado sritį turizmo, verslo ar humanitariniais tikslais, galės gauti nemokamą elektroninę vizą

VILNIUS, birželio 26 — Sputnik. Birželio 25 dieną oficialiai gauta Rusijos Federacijos nota, kurioje informuojama apie nuo liepos 1 dienos įsigaliosiančią naują vizų išdavimo tvarką į Kaliningrado sritį vykstantiems Lietuvos piliečiams, praneša Užsienio reikalų ministerijos spaudos tarnyba.

"Remiantis nota, Lietuvos piliečiai vykdami į Kaliningrado sritį turizmo, verslo ar humanitariniais tikslais galės gauti nemokamą elektroninę vizą. Tam ne vėliau kaip prieš  4 kalendorines dienas iki numatomos kelionės reikės užpildyti elektroninę formą", — teigiama pranešime.

Formą galima bus užpildyti Rusijos Federacijos užsienio reikalų ministerijos interneto svetainėje (nuoroda http://electronic-visa.kdmid.ru/index.html ).

Tokia viza galios 30 dienų ir leis būti Kaliningrado srityje ne ilgiau kaip 8 paras nuo įvažiavimo. Į kitas Rusijos Federacijos teritorijas su šia viza vykti nebus galima.

Kaip anksčiau sakė Kaliningrado srities kultūros ir turizmo ministras Andrejus Jermaka, kitais metais dėl naujovės į Kaliningrado sritį gali atvykti apie 1,7 mln. turistų, o pagrindinių rodiklių, įskaitant turizmo pajamas, augimas sudarys apie 7 proc.

Pasak Jermako, turizmo plėtrai 2019 metais iš Kaliningrado srities biudžeto bus skirta 93 mln. rublių (apie 1,3 mln. eurų).

616
Tegai:
viza, Kaliningrado sritis, Lietuva, Rusija
Dar šia tema
Ekspertas: nepaisant Vilniaus retorikos, lietuviai nori atvykti į Krymą
Turizmo statistika: lietuviai teikia pirmenybę Baltarusijai, JK ir Latvijai
Rojus be sienų: paskelbti geriausi pasaulyje paplūdimiai