Летняя сессия парламентской ассамблеи ПАСЕ, 24 июня, 2019 года

Krymo vadovas: Rusijos grįžimas į ETPA reiškia Kijevo užsienio politikos žlugimą

37
(atnaujinta 16:52 2019.06.27)
Pasak Aksenovo, Rusijos grįžimas į ETPA taip pat yra gera pamoka dabartinei Ukrainos vadovybei, kuri kartoja pražūtingas buvusios valdžios klaidas

VILNIUS, birželio 27 — Sputnik. Rusijos delegacijos įgaliojimų atkūrimas Europos Tarybos Parlamentinėje Asamblėjoje buvo pagrindinis Ukrainos propagandos pralaimėjimas ir Kijevo valdžios institucijų užsienio politikos žlugimas, sakė Krymo vadovas Sergejus Aksenovas.

Trečiadienį ETPA priėmė rezoliuciją, kurioje patvirtino Rusijos delegacijos įgaliojimus.

"Tai yra Europos blaivaus mąstymo pergalė prieš rusofobiją. Suverenių tautų Europos prieš vasalų Europą. Ir, žinoma, tai yra pagrindinis Ukrainos propagandos pralaimėjimas su jos nuolatiniu riksmu dėl Krymo "okupacijos"", — rašė Aksenovas savo puslapyje "VKontakte".

"Iš esmės tai yra viso Kijevo užsienio politikos elgesio modelio žlugimas. Kijevas įsijautė į tarptautinio skundiko ir kurstytojo vaidmenį, yra įpratęs pasiekti savo tikslus, naudodamasis isterija, meluodamas ir šmeiždamas", — pridūrė respublikos vadovas.

Jo nuomone, Rusijos grįžimas į ETPA taip pat yra gera pamoka dabartinei Ukrainos vadovybei, kuri kartoja pražūtingas buvusios valdžios klaidas.

2014 metų balandžio mėnesį iš Rusijos delegacijos ETPA buvo atimta balsavimo teisė dėl įvykių Ukrainoje ir Krymo susijungimo su Rusija. 2015 metais ETPA du kartus svarstė Rusijos delegacijos įgaliojimų atkūrimo klausimą, tačiau sankcijos buvo tik sugriežtintos.

Reaguodama į tai, delegacija pareiškė atsisakanti dirbti tokiomis sąlygomis, o 2016–2018 metais nepateikė prašymo patvirtinti savo įgaliojimus. 2017 metų birželio mėnesio pabaigoje Rusija paskelbė, kad sustabdo dalį savo įmokų mokėjimo.

Antradienį ETPA priėmė rezoliuciją, leidžiančią Rusijos delegacijai dalyvauti birželio mėnesio sesijoje. Dokumente taip pat teigiama, kad delegacijų teisėms balsuoti, kalbėti ir būti atstovaujamiems nėra taikomos sankcijos.

37
Tegai:
Ukraina, Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja (ETPA), Rusija
Dar šia tema
Ukraina atšaukė savo ambasadorių Europos Taryboje
Ukraina nesukėlė nesantaikos ETPA, tvirtina Zacharova
Ukrainos delegacija pareikalavo iš sesijos pašalinti ETPA prezidentę