Andrius Tapinas, archyvinė nuotrauka

Tapinas atskleidė, kaip konservatoriai apskundžia savo bendrapartiečius

113
(atnaujinta 23:03 2019.06.27)
Pasak žurnalisto, "Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų" partija savo veiksmais tampa panaši į Džordžo Orvelo romane aprašytą "Teisybės ministeriją"

VILNIUS, birželio 27 — Sputnik. Žurnalistas Andrius Tapinas savo Facebook pauslapyje atskleidė, kaip "Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų" (TS-LKD) partijos atstovai apskundžia savo bendrapartiečius dėl neva "netinkamo" kito kandidato rėmimo prezidento rinkimuose.

Pasak jo, konservatoriai gan įdomiai traktuoja "mūsų jauną demokratiją", nes, išreiškiant kitokią nuomonę ar paramą kitam kandidatui, kurio partija nepalaiko, atsiranda skundas Priežiūros komitetui.

Tapinas paskelbė konservatorių Vykdomojo rinkimų štabo vadovo Andriaus Vyšniausko kreipimąsi į TS-LKD Priežiūros komitetą.

Dokumente išvardinti dešimt atvejų, kai partijos nariai viešai ir neviešai rėmė kitą kandidatą prezidento rinkimų metu. Pavyzdžiui, Tapinas išskyrė Aisčio Stalaučinsko, Kaišiadorių rajono skyriaus nario, atvejį.

Viešai Facebook socialiniame tinkle jis rėmė Gitaną Nausėdą, dalyvaudamas "Laisvės TV" laidos "Laikykitės ten" laidos ir Lietuvos žinių apklausose, rašoma dokumente apie Stalaučinską.

"Nes įsivaizduojat, kad šitas svolačius padarė — jis "Laikykitės ten" apklausoje Facebooke balsavo ne už Šimonytę, o už Nausėdą!" — pakomentavo Tapinas.

Be to, žurnalistas tarp visų dešimties pavyzdžių išskyrė Vilijos Aleknaitės-Abramikienės atvejį. Kreipimesi tvirtinama, kad ji privačiame susirašinėjime suabejojo, ar verta balsuoti už tą kandidatę, kurią remia partija. Be to, teigiama, kad tai ji darė, pasitelkdama prof. Vytauto Landsbergio viešai iškeltos minties interpretaciją. Jos asmeninį susirašinėjimą partijos atstovui anonimiškai atsiuntė pasipiktinęs asmuo.

"O Vilija Aleknaitė-Abramikienė privačiai kažką ne taip parašė — siūlyčiau konfiskuoti turtą ir į jos butą įkeldinti lojaliai mąstančius konservatorius. Ir apskundė anonimas — sveiki, 1937-ieji", — rašo Tapinas.

Anot jo, panašūs skundai įrodo, jog konservatoriai "blogesni už Karbauskį". Žurnalistas pareiškė, kad TS-LKD artėja prie "Teisybės ministerijos" iš Džordžo Orvelo romano "1984".

"Juk su tokiais skundais jūs esat blogesni už Karbauskį, ten tai vienas tijūnas su botagu, o čia jūs visa Teisybminės struktūrą kuriat. Jaunosios demokratijos sargai", — rašo Tapinas.

Galiausiai žurnalistas kreipiasi į Gabrielių Landsbergį ir ragina jį atsiprašyti savo partijos narių.

"Gabrielius Landsbergis, aš aišku ne specialistas, bet gal visai gerai būtų viešai išstoti ir atsiprašyti savo partiečių už tokį nepasitikėjimą ir minčių policiją, ir kuo greičiau, nes dar 40 metų opozicijoj sėdėsit", — tvirtina Tapinas.

Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimai vyko šių metų gegužę. Konservatoriai kandidate iškėlė Seimo narę Ingridą Šimonytę, kuri pateko į antrąjį rinkimų turą. Tačiau rinkimus laimėjo Gitanas Nausėda, kurį pirminiuose TS-LKD kandidatų rinkimuose kandidatu iškėlė 28 partijos skyriai.

Daugelis ekspertų rinkimų metu, nepaisant Nausėdos ir Šimonytės konfrontacijos, tvirtino, kad abu kandidatai, būdami konservatorių linijos rėmėjai, yra "dvi tos pačios monetos pusės", ir netgi kandidatų ekonominės programos skyrėsi taip mažai, kad jas painiojo patys lietuviai.

Šimonytė tapo pirmojo turo lydere, tačiau Nausėda laimėjo antrąjį turą, pelnęs 65,86 proc. balsų.

113
Tegai:
Andrius Tapinas, Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD)
Dar šia tema
Nematė, bet pasmerkė: kam Lietuvoje reikalingas skandalas dėl rentos deputatams
Dalia išeina, planai lieka: Lietuva ruošia naują maidaną. Šį kartą Minske
Paminklas Holokausto aukoms, archyvinė nuotrauka

Žydų bendruomenės atstovas: kitus metus Lietuva nori paskelbti "bandito ir žudiko garbei"

(atnaujinta 22:10 2020.07.06)
Buvęs vyriausiasis Lietuvos rabinas Kalevas Krelinas įžeidžiama ir juokinga kaimynyste pavadino faktą, kad šie metai buvo paskelbti Vilniaus Gaono metais, o kitus jie nori pavadinti "bandito ir žudiko vardu"

VILNIUS, liepos 6 — Sputnik. Lietuvos konservatorius Laurynas Kasčiūnas socialiniame tinkle Facebook piktinosi, kad Lietuvos žydų bendruomenės pirmininkė Faina Kukliansky paprašė Seimo atšaukti sprendimą paskelbti 2021 metus vieno iš "miško brolių" vadų Juozo Lukšos-Daumanto metais. Jo nuomone, Kukliansky "bando mesti šešėlį jo atminimui".

Kasčiūnas pareikalavo, kad LŽB pirmininkė atsiprašytų dėl "už Lietuvos laisvę žuvusio partizanų didvyrio atminimo pažeminimo".

Lietuvoje "miško broliais" vadinamos nacionalistinės ginkluotosios grupės, kurios respublikoje veikė 1940–1950 metais. Manoma, kad Antrojo pasaulinio karo metais daugelis jų palaikė nacistinę Vokietiją ir dalyvavo naikinant žydų bendruomenę Lietuvoje. Jie taip pat dalyvavo žudant civilius ir komunistų partijos darbuotojus.

Interviu Sputnik Lietuva buvęs vyriausiasis Lietuvos rabinas Kalevas Krelinas įžeidžiama ir juokinga kaimynyste pavadino faktą, kad šie metai buvo paskelbti Vilniaus Gaono metais, o kitus jie nori pavadinti "bandito ir žudiko vardu".

"Aš negaliu suprasti, kas vyksta. Tai, kad šie metai buvo vadinami Vilniaus Gaono metais, o kiti metai bus vadinami bandito ir žudiko vardu, aš nežinau, ar tai atsitiktinumas. <...> Aš nepakankamai gerai žinau Lietuvos istoriją, bet, matyt, arba garsūs žydai gali ją šlovinti, arba savi, bet, regis, banditai, jei nėra kitų. Nors tikriausiai buvo daugiau nusipelniusių žmonių", — sakė jis.

Tegai:
Faina Kukliansky, Laurynas Kasčiūnas, žydai, Lietuva
Dar šia tema
VTEK: Faina Kukliansky tapo lobiste
Kukliansky atsakė į Šimo laišką su atsiprašymais už "nacistinį pasisveikinimą"
Vilnius, archyvinė nuotrauka

Ekonomistas: Baltijos šalys turi rinktis išnykti ar normalizuoti santykius su Rusija

(atnaujinta 18:45 2020.07.06)
Dar prieš pandemiją Baltijos šalių ekonomika buvo labai silpna, o krizė labiausiai kenkia ne centrui, bet ES ekonomikos pakraščiams

VILNIUS, liepos 6 — Sputnik. Darbo jėgos išstūmimas į Europos darbo rinką sužlugdys Baltijos šalių ekonomiką, todėl vienintelis būdas jas išgelbėti nuo degradacijos — atkurti ryšius su savo rytiniu kaimynu, mano ekspertas Aleksejus Zubecas.

Latvija ir Lietuva tapo ES lyderėmis pagal nedarbą, rašo RuBaltic.ru ekspertas Aleksandras Nosovičius, cituodamas "Eurostato" statistikos agentūros duomenis. Šių šalių ekonominis nuosmukis yra ypač ryškus, atsižvelgiant į tai, kad Baltijos šalys nuo koronaviruso pandemijos nukentėjo daug mažiau nei Vakarų ir Pietų Europos šalys, pažymi jis.

Anot Nosovičiaus, tai rodo, kad dar prieš pandemiją Baltijos šalių ekonomika buvo labai silpna, o krizė, pagal ekonomikos teorijas, labiausiai kenkia ne centrui, o ES ekonomikos pakraščiams.

Interviu Sputnik Lietuva Finansų universiteto prie Rusijos Federacijos vyriausybės Socialinių ir ekonominių tyrimų instituto direktorius Aleksejus Zubecas pažymėjo, kad Baltijos šalys turi rinktis — "išvyti" ekonomiškai aktyvius žmones dirbti į Europą ar užmegzti ryšius su Rusija. Be to, pirmasis atvejis gali sukelti ekonomikos žlugimą.

"Migracijos kelias, darbo jėgos išstūmimas į Europos darbo rinką yra kelias, kuris per artimiausius dešimt ar penkiolika metų gali privesti prie visų Baltijos šalių ekonomikų žlugimo. Po to šios šalys pereis prie Europos Sąjungos skiriamų subsidijų. ES paskirs šiek tiek pinigų pagrindinėms struktūroms paremti, tačiau ekonomika bus padauginta iš nulio, jei ten neliks ekonomiškai aktyvių gyventojų. Antrasis kelias — tai savo ekonomikos vystymas, tam reikia atkurti normalius santykius su Rusija, nes tiek Estija, tiek Latvija nėra reikalingos Europos Sąjungoje ekonominės plėtros prasme", — sakė jis.

Zubeсas pažymėjo, kad Rusija, skirtingai nei Europos šalys, turi ką pasiūlyti Baltijos šalims.

"Todėl vienintelis būdas išgelbėti ekonomiką nuo degradacijos yra atkurti santykius su Rusija. Jei Baltijos šalių vyriausybės teikia pirmenybę konfrontacijai su Rusija, tai reiškia, kad labai greitai šios valstybės ekonomiškai tiesiog išnyks iš pasaulio žemėlapio", — padarė išvadą jis.

Tegai:
Rusija, ekonomikos krizė, ekonomika, Baltijos šalys
Dar šia tema
Ekspertas: NATO galėjo nusilesti Turkijai dėl Baltijos gynybos plano
Polittechnologas: Baltijos šalys bijo, kad RT privers lietuvius ir latvius susimąstyti
Lietuvos URM Rusijai įteikė notą dėl naftos gavybos platformoje Baltijos jūroje
Koronaviruso testas

Mokslininkas priėjo prie netikėtų išvadų apie koronaviruso kilmę

(atnaujinta 13:42 2020.07.06)
Remdamasis viso pasaulio duomenimis, mokslininkas išreiškė pasitikėjimą, kad virusas kurį laiką buvo įvairiose šalyse

VILNIUS, liepos 6 — Sputnik. SARS-CoV-2 koronavirusas buvo ramybės būsenoje ilgai prieš protrūkį Uhane praėjusią žiemą ir pasireiškė natūralių veiksnių deriniu. Tokią išvadą padarė Tomas Džefersonas, vyresnysis bendradarbis iš Oksfordo įrodymais pagrįstos medicinos (CEBM) centro, praneša RIA Novosti.

Remdamasis viso pasaulio duomenimis, mokslininkas išreiškė pasitikėjimą, kad virusas kurį laiką buvo įvairiose šalyse.

Ankstesni koronaviruso pėdsakai buvo rasti Barselonos nuotekų mėginiuose, kurie buvo surinkti 2019 metų kovo mėnesį — devynis mėnesius iki pirmųjų COVID-19 atvejų Kinijoje. Teigiamus rezultatus parodė ir praėjusių metų gruodį Turine ir Milane gauti mėginiai.

"Aš manau, kad virusas jau buvo čia, o "čia" turiu omenyje "visur". Visiškai įmanoma, kad turime reikalų su miegančiu virusu, kurį suaktyvino aplinkos sąlygos", — laikraštis "The Daily Telegraph" cituoja mokslininką.

Jis paminėjo koronavirusinės infekcijos pavyzdį kruiziniame laive, vykstančiame iš Pietų Džordžijos į Buenos Airės.

"Aštuntą dieną, kai keleiviai perplaukė Vedelio jūrą, buvo užfiksuotas pirmasis atvejis. Ar virusas buvo paruoštame maiste ir suaktyvinamas jį atšildžius?" — stebėjosi mokslininkas.

Džefersonas pateikė analogiją su praėjusio amžiaus pradžios "ispanų" pandemija. Nuo 1918 iki 1920 metų nuo šio gripo mirė apie šimtas milijonų žmonių, o kas trečias Žemės gyventojas buvo užsikrėtęs. Visų pirma, mokslininkas atkreipė dėmesį į tai, kad apie 30% Vakarų Samoa gyventojų mirė nuo "ispanų", nors jie neturėjo jokio kontakto su išoriniu pasauliu.

Pasak eksperto, tai galima paaiškinti tik tuo, kad viruso sukėlėjai neatsiranda iš niekur ir niekur nevažiuoja.

"Jie visada yra čia ir kartais juos kažkas suaktyvina — galbūt pasaulio gyventojų tankis ar aplinkos sąlygos. Ir tai turime išstudijuoti", — aiškino jis.

Jis prisipažino, kad virusas gali būti pernešamas ne tik tarp žmonių ore esančiais lašeliais, bet ir per nuotekas.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 11,1 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 528 tūkst. žmonių.

Tegai:
koronavirusas, mokslininkas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Lėktuvas su NATO kariuomene Latvijos nepasiekė dėl COVID-19 grėsmės
PSO nutraukė trijų vaistų nuo koronaviruso tyrimus
Lietuvoje namų ūkių indėliai auga sparčiau nei skolinimasis