ETPA vasaros sesuja, archyvinė nuotrauka

Net Lietuva išdavė Ukrainą: Puškovas papasakojo apie Kijevo nesėkmę ETPA

58
(atnaujinta 11:43 2019.07.02)
Pasak Rusijos senatoriaus, nepaisant antirusiškos retorikos, jaunieji europiečiai jau atsisakė idėjos skelbti boikotą ETPA, palikdami Ukrainos delegaciją akistatoje su jų nepasitenkinimu

VILNIUS, liepos 2 — Sputnik. Naujosios Aukščiausiosios Rados pozicija dėl Ukrainos delegacijos Europos Tarybos Parlamentinėje Asamblėjoje greičiausiai skirsis nuo dabartinių parlamentarų požiūrio, sakė Rusijos senatorius Aleksejus Puškovas.

Vakar tapo žinoma, kad Parlamento Užsienio reikalų komitetas rekomendavo Radai sustabdyti delegacijos darbą ETPA, nes anksčiau Europos organizacija visiškai atstatė Rusijos delegacijos įgaliojimus.

"Latvija, Estija, Gruzija, Lietuva jau atsisakė ETPA boikoto dėl Rusijos. Ukraina liko viena. Visai viena", — rašė politikas savo Twitter puslapyje.

Vienas iš pirmųjų dokumentų, kuriuos pasirašė naujasis Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis, buvo dekretas dėl Aukščiausiosios Rados paleidimo. Išankstiniai rinkimai turėtų vykti liepos 21 dieną. Keletas deputatų, kurie nesutiko su valstybės vadovo sprendimu, kreipėsi į Konstitucinį Teismą, kuris savo ruožtu pripažino Zelenskio dekretą teisėtu.

Pasak įvairių ekspertų, tokios šalys kaip Lietuva, Latvija, Estija ir kitos, išskyrus Ukrainą, greičiausiai nedrįs boikotuoti ETPA. Dėl savo trumpalaikių interesų, jos priešinasi Rusijos grįžimui į struktūrą, tuo parodydamos "senajai Europai", kad jos nesaugo bendrų Europos vertybių.

58
Tegai:
Ukraina, Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja (ETPA), Rusija
Dar šia tema
Septynių šalių delegacijos paliko ETPA sesiją dėl Rusijos
Krymo vadovas: Rusijos grįžimas į ETPA reiškia Kijevo užsienio politikos žlugimą
"Pasikarščiavo": Rusija išjuokė Lietuvos atsisakymą palikti ETPA sesiją
Ukrainos delegacijos ETPA vadovas pavadino Zelenskį "neišmanėliu"