Aleksandras Lukošenka ir Vladimiras Putinas, archyvinė nuotrauka

Lukašenka: Maskva ir Minskas "nelaužys" susitarimo dėl "Sąjunginės valstybės" sukūrimo

64
(atnaujinta 12:48 2019.07.09)
Lukašenka priminė, kad Baltarusija ir Rusija anksčiau pasirašė susitarimą dėl "Sąjunginės valstybės" sukūrimo ir savo santykius plėtojo, griežtai vadovaudamosi šiuo dokumentu

VILNIUS, liepos 9 — Sputnik. Baltarusija ir Rusija sutarė, kad "nelaužys" susitarimo dėl "Sąjunginės valstybės" sukūrimo, laipsniškai plėtos integraciją, tačiau nė viena šalis neketina įeiti į kitos šalies sudėtį, rašo RIA Novosti su nuoroda į Baltarusijos prezidentą Aleksandrą Lukašenką. 

Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Михаил Климентьев

"Mes sutarėme su prezidentu Vladimiru Putinu, kad "nelaužysime" susitarimo, nes tuo atveju, jei jį nutrauksime, mes sunaikinsime viską, kas buvo sukurta per šį laiką", — antradienį Minske sakė Aleksandras Lukašenka su "Sąjunginės valstybės" sekretoriumi Grigorijumi Rapota.

Baltarusijos prezidentas pabrėžė, kad susitarimas dėl "Sąjunginės valstybės" sukūrimo šiuo metu nėra iki galo įgyvendintas, tačiau "šiandien jis aktualus".

"Todėl prezidentai nusprendė, kad jie neturėtų liesti susitarimo, o tiesiog turi parengti dokumentus, medžiagas, veiksmų programas tolesnei Baltarusijos ir Rusijos integracijai pagal susitarimą dėl "Sąjunginės valstybės" sukūrimo", — sakė Lukašenka.

Baltarusijos prezidentas pažymėjo, kad kalbama ne apie vienos šalies prisijungimą prie kitos.

"Mes su Rusijos prezidentu aiškiai apibrėžėme, kad šiandien tokio klausimo dėl susijungimo darbotvarkėje nėra", — kalbėjo jis.

Lukašenka priminė, kad Baltarusija ir Rusija anksčiau pasirašė susitarimą dėl "Sąjunginės valstybės" sukūrimo ir savo santykius plėtojo, griežtai vadovaudamosi šiuo dokumentu.

64
Tegai:
Baltarusija, Rusija, Aleksandras Lukašenka
Dar šia tema
Putinas pasirašė įstatymą dėl INF sutarties pristabdymo
Mes tam pasiruošę: kokių Zelenskio žingsnių tikisi Putinas
Putinas pasisakė apie savo planus po 2024-ųjų