Partijos Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) lyderis Ramūnas Karbauskis

Valdančioji partija parengė nepasitikėjimo votumą Seimo pirmininkui

20
(atnaujinta 18:26 2019.07.16)
Pasak LVŽS lyderio, surinktų parašų pakaks, kad procedūra būtų pradėta

VILNIUS, liepos 16 — Sputnik. Valdančiosios partijos "Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga" (LVŽS) lyderis Ramūnas Karbauskis pareiškė, kad šiuo metu Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio atleidimo klausimas nėra prioritetinis.

Taip jis pasakė žurnalistams Seime. Transliaciją paskelbė LVŽS spaudos tarnyba Facebook paskyroje.

Pasak Karbauskio, parašai dėl nepasitikėjimo votumo Pranckiečiui jau surinkti. Jis nenurodė, kiek jų, tačiau pažymėjo, jog jų pakanka.

Politikas pažymėjo, kad koalicijos partneriai nereikalauja kuo greičiau išspręsti dabartinio Seimo pirmininko įgaliojimų sustabdymo klausimą. Pirmiausia, kaip pažymėjo Karbauskis, bus sprendžiami Vyriausybės formavimo klausimai.

Taip pat LVŽS lyderis pakomentavo Pranckiečio poziciją. Jis neketina savanoriškai atsistatydinti ir savo atleidimą laiko asmeniniu Karbauskio kerštu.

"Kiek suprantu, jam nelabai svarbu, ką sakė partija, ką sakysiu aš. Žmogus nutarė saugoti savo poziciją, neįžiūrint į koalicijos, frakcijos, partijos sprendimus. Jis toliau tęsia šnekėjimą, kad kažkas bando su juo susidoroti, arba jam atkeršyti. Tai yra netiesa, ir manau, kad visuomenė tą labai aiškiai supranta. Tai yra tiesiog noras išsaugoti savo poziciją, nežiūrint į nieką", — sakė Karbauskis.

Liepos pradžioje keturios Lietuvos Seimo partijos pasirašė naują koalicijos sutartį. Naują koaliciją sudaro 76 deputatai.

Valdančiąją daugumą sudarė partijos "Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga" (LVŽS), Lietuvos socialdemokratų darbo partija (LSDP), "Tvarka ir teisingumas" ir "Lietuvos lenkų rinkimų akcija — Krikščioniškų šeimų sąjunga" (LLRA-KŠS).

Dauguma ministrų portfelių priklauso "valstiečiams". Kalbant apie Seimo pirmininko pareigas, jei Pranckiečiui bus paskelbtas nepasitikėjimo votumas, jo pareigas perims Socialdemokratų darbo partijos atstovas.

Anksčiau Socialdemokratų darbo partijos lyderis pareiškė, kad net jei Seimo pirmininkas išliks, koalicijos susitarimas nepraras savo galios.

20
Tegai:
Viktoras Pranckietis, Lietuva, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS), Ramūnas Karbauskis
Dar šia tema
Gulbė, vėžys ir lydeka — kas darosi Lietuvos politikoje?