Saulius Skvernelis, archyvinė nuotrauka

Nausėda pateikė Seimui Skvernelio kandidatūrą eiti premjero pareigas

18
(atnaujinta 20:21 2019.07.18)
Pasak prezidento, Skvernelio teikimas ministro pareigoms užimti yra būtinas, siekiant laiduoti valdžios institucijų sąveiką

VILNIUS, liepos 17 — Sputnik. Naujasis prezidentas Gitanas Nausėda šiandien Seimui pateikė Sauliaus Skvernelio kandidatūrą toliau eiti premjero pareigas.

"Šią kandidatūrą teikiu, atsižvelgdamas į tai, kad ji yra remiama Seimo daugumos, ir siekdamas sukurti prielaidas veikti veiksmingai, turinčiai Seimo pasitikėjimą, Vyriausybei", — kalbėjo Nausėda.

Pasak prezidento, pasirinktos kandidatūros teikimas ministro pareigoms užimti yra būtinas, siekiant laiduoti valdžios institucijų sąveiką.

"Siūlomo kandidato ministro pirmininko pareigoms užimti sukaupta patirtis vadovaujant XXVI Vyriausybei, taip pat jo ankstesnė patirtis vadovaujant Vidaus reikalų ministerijai neabejotinai padės jam, siekiant įveikti būsimus iššūkius", — kalbėjo Nausėda.

Seimo posėdyje Skvernelis prisistatys Seimo nariams ir atsakys į jų klausimus.

Balsavimas dėl pritarimo Skvernelio kandidatūrai vyks kitos savaitės antradienį.

"Valstiečių" deleguotas premjeras Skvernelis prieš pirmąjį prezidento rinkimų turą pareiškė, kad atsistatydins iš pareigų, bet vėliau apsigalvojo ir nusprendė likti poste.

Nauja koalicijos sutartis

Liepos 5-ąją Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS), Lietuvos socialdemokratų darbo partija (LSDDP), Lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS) ir partija "Tvarka ir teisingumas" susitarė dėl naujos koalicijos. Nauja valdančioji koalicija Seime turės 76 balsus.

Pagal koalicijos sutartįministro pirmininko  kandidatūrą siūlo LVŽS. Taip pat "valstiečiams" atitenka  aplinkos ministro postas, ekonomikos ir inovacijų ministro pareigos, energetikos ministro postas, finansų ministro postas, socialinės apsaugos ir darbo ministro postas, sveikatos apsaugos ministro postas, mokslo ir sporto ministro postas, teisingumo ministro postas. Kultūros ministro posta "valstiečiai" pasidalins su partija "Tvarka ir teisingumas". Be to "Tvarka ir teisingumas" skirs krašto apsaugos ministrą.

Užsienio reikalų ministrą siūlys Lietuvos socialdemokratų darbo partija. Vidaus reikalų ministro bei susisiekimo ministro valdymo sritys atiteko Lietuvos lenkų ir krikščioniškųjų šeimų sąjungai. Žemės ūkio ministro valdymo sritis — Lietuvos socialdemokratų darbo partijai. Pagal sutartį ir jos priedą, ministrai, skirdami į pareigas viceministrus ir ministerijų kanclerius, kandidatūras į šias pareigas turi iš anksto suderinti su ministru pirmininku.

18
Tegai:
Saulius Skvernelis, Gitanas Nausėda
Dar šia tema
Gitanas Nausėda rodo pirmąją "geltonąją kortelę" valdančiajai koalicijai