Angela Merkel, archyvinė nuotrauka

Merkel pareiškė, kad nori pagerinti ryšius su Maskva

21
(atnaujinta 16:26 2019.07.19)
Merkel tai pareiškė, atsakydama į klausimą apie skandalą dėl tariamo Italijos populistinės Mateo Salvinio partijos "Lyga" finansavimo

VILNIUS, liepos 19 — Sputnik. Angela Merkel teigia, kad dešiniosios ir populistinės partijos Europoje naudojasi Rusijos parama, kas kelia Vokietijos kanclerės susirūpinimą, tačiau pabrėžė, kad norėtų gerų santykių su Maskva, rašo RIA Novosti.

"Visi ne kartą matėme, kad dešiniosios, populistinės partijos gavo paramą iš Rusijos. Tai mums kelia susirūpinimą, tačiau aš ir toliau tęsiu darbą, siekdama pagerinti santykius su Rusija", — sakė Merkel spaudos konferencijos Berlyne metu. Konferenciją transliavo Vokietijos žiniasklaida.

Merkel tai pareiškė, atsakydama į klausimą apie skandalą dėl tariamo Italijos populistinės Mateo Salvinio (Matteo Salvini) partijos "Lyga" finansavimo.

"Aš, žinoma, apie tai girdėjau, bet manau, kad tai pakomentuoti turėtų Italijos valdžios institucijos, galbūt Parlamentas ar kas kitas", — sakė kanclerė.

Istorija, susijusi su tariamu šios partijos finansavimu, prasidėjo vasario mėnesį, po populiaraus leidinio "L'Espresso" paskelbto straipsnio. Straipsnyje teigiama, kad partijos "Lyga" atstovai Maskvoje surengė slaptas derybas, kad Europos rinkimų išvakarėse partijai būtų suteiktas didelis finansavimas.

Rusijos finansinę paramą "Lyga" turėjo gauti tariamai po dviejų šalių naftos bendrovių susitarimo dėl 3 mln. tonų dyzelino tiekimo. Leidinyje teigta, kad derybos dėl šio sandorio įvyko praėjusių metų spalio mėnesį Maskvoje tarp Salvinio patikėtinių, asociacijos "Lombardija-Rusija" vadovo Džanluko Savoinio (Gianluca Savoini) ir "žinomų" Rusijos valdžios atstovų. Salvinis ne kartą pareiškė, kad "Lyga" negauna jokio finansavimo iš Rusijos.

Nord Stream- 2 statybos Vokietijoje, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Алексей Витвицкий

Rusijos prezidento spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas anksčiau sakė, kad Kremlius matė pranešimus apie šios partijos finansavimą, tačiau jokių tai patvirtinančių dokumentų nepateikta.

Anksčiau ES neįžvelgė akivaizdaus išorinio poveikio Europos Parlamento rinkimams, įvykusiems gegužės mėnesį, požymių, tačiau paskelbė, kad Rusija bandė daryti įtaką rinkėjų pasirinkimui ir aktyvumui.

Pastaruoju metu Vakarų šalyse vis dažnesnė informacinio karo su Rusijos žiniasklaida tema. 2016 metais Europos Parlamentas priėmė rezoliuciją pavadinimu "ES strateginės komunikacijos, siekiant neutralizuoti prieš ją nukreiptą trečiųjų šalių propagandą". Dokumente teigiama, kad Rusija tariamai suteikė finansinę paramą opozicinėms politinėms partijoms ir organizacijoms ES valstybėse narėse. Maskva šį dokumentą laiko Europos visuomenės ir parlamentarizmo demokratijos idėjos degradacija.

Bundestagas sukritikavo Vokietijos kanclerę dėl politikos Rusijos atžvilgiu >>

Po 2016 metų JAV prezidento rinkimų Rusija buvo apkaltinta "kišimusi į rinkimus". Maskva ne kartą paneigė šiuos kaltinimus, o Rusijos prezidento spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas juos pavadino "visiškai nepagrįstais".

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas, kalbėdamas apie tariamą Rusijos įsikišimą į rinkimus skirtingose ​​šalyse, sakė, kad nėra tai patvirtinančių faktų.

21
Tegai:
finansavimas, Italija, Angela Merkel
Dar šia tema
Politologas: Baltijos šalys puls Merkel, jai pasiūlius panaikinti sankcijas Rusijai
Merkel laukia aiškumo iš Didžiosios Britanijos "Brexit" klausimu
"Nord Stream-2" negalima tiesiog sustabdyti, teigia Merkel įpėdinė
Nausėda pasveikino Angelą Merkel gimimo dienos proga