Президент Литвы Гитанас Науседа, архивное фото

Nausėda kreipėsi į Seimą dėl naujų teisėjų paskyrimo

26
(atnaujinta 18:06 2019.07.31)
Šalies vadovas, spręsdamas dėl teisėjų paskyrimo ir atleidimo iš pareigų, atsižvelgia į tai, kad teisėjams keliami ypatingi profesiniai ir etiniai reikalavimai

VILNIUS, liepos 19 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda pasirašė dekretus, kuriais Seimui teikia siūlymus pritarti teisėjų atleidimui ir paskyrimui į naujas pareigas, praneša Prezidento komunikacijos grupė.

Šalies vadovas siūlo Seimui atleisti Rimvydą Norkų iš Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjo ir šio teismo pirmininko pareigų, paskyrus jį Europos Sąjungos Bendrojo Teismo teisėju.

Prezidentas teikia Seimui pritarti keturių Vilniaus apygardos teismo teisėjų — Virginijos Liudvinavičienės, Vilijos Mikuckienės, Aleno Piesliako ir Vytauto Zeliankos — atleidimui iš pareigų ir paskyrimui Lietuvos apeliacinio teismo teisėjais, taip pat pritarti Agnės Tikniūtės paskyrimui Lietuvos apeliacinio teismo teisėja.

Šalies vadovas, spręsdamas dėl teisėjų paskyrimo ir atleidimo iš pareigų, atsižvelgia į tai, kad teisėjams keliami ypatingi profesiniai ir etiniai reikalavimai. Viena iš garantijų, kad teisėjai tinkamai vykdys teisingumą, yra jų kvalifikacija. Vykdydami teisingumą, jie taip pat turi būti nešališki, nepriklausomi, jų elgesys turi būti nepriekaištingas.

Prezidentas ketvirtadienį, vadovaudamasis Konstitucija, kreipėsi į Teisėjų tarybą, prašydamas patarti dėl teisėjų paskyrimo ir atleidimo iš pareigų, ir tokį patarimą gavo penktadienį.

26
Tegai:
Gitanas Nausėda, Seimas, teisėjai
Dar šia tema
Nausėda pakvietė Makroną atvykti į Lietuvą
Nausėda palaikė Ursulos von der Leyen kandidatūrą į EK vadovo postą
Nausėda su pirmuoju oficialiu vizitu išvyko į Lenkiją
Nausėda pasveikino Angelą Merkel gimimo dienos proga