Gabrielius Landsbergis, archyvinė nuotrauka

Landsbergis sunerimęs dėl "komitetizacijos" Lietuvoje

63
(atnaujinta 17:45 2019.07.29)
Landsbergis tvirtina, kad tradicinės partijos per daug užsidariusios, galbūt, per mažai girdi tikruosius žmonių lūkesčius, todėl "komitetizacija" ištiko ir Lietuvą

VILNIUS, liepos 28 — Sputnik. Vakar vykusiame Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Tarybos posėdyje partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis pažymėjo, jog tiek Europoje, tiek Lietuvoje prasidėjo komitetizacija, rašoma partijos pranešime.

"Labai džiaugiuosi galimybe ir pareiga važiuoti į Europos liaudies partijos vadovų susibūrimus Briuselyje ir stebėti diskusijas ten: kaip dėliojama Europos Parlamento koalicija, kuri pirmą kartą per 15 metų bus visai kitokia. Ir stebėdamas situaciją Europoje matau, jog kai kurie dalykai primena padėtį čia, Lietuvoje. Matau ir vieną didžiausių Europos ir mūsų ligų — komitetizaciją", — abejojo naujomis politinėmis madomis Gabrielius Landsbergis.

Pasak jo, Prancūzijai ir Vokietijai kovojant, kuri imsis vadovauti Europai, matoma aiški komitetų ir tradicinių partijų kova: Makronas atstovauja komitetams, o Merkel gina tradicinę partijų sistemą. Landsbergis tvirtina, kad tradicinės partijos per daug užsidariusios, galbūt, per mažai girdi tikruosius žmonių lūkesčius, todėl "komitetizacija" ištiko ir Lietuvą.

"Komitetai akivaizdžiai griauna tradicinę partinę sistemą, atstovauja didelį būrį rinkėjų, bet neaišku, ar gali atnešti ilgalaikį pokytį", — sakė Landsbergis.

Kalbėdamas apie komitetizacijos keliamus iššūkius, Landsbergis pažymėjo, jog TS-LKD yra atsakinga už politinę sistemą Lietuvoje, todėl turi padėti kažkada iš komitetą primenančių iniciatyvų kilusiai LVŽS prisiimti ilgalaikius įsipareigojimus ir užtikrinti politinės sistemos tvarumą.

Landsbergis pabrėžia, jog daug kalbant apie gerovės valstybę, būtinas susitarimas tarp partijų ir visuomenės, kokių priemonių būtina imtis.

Kaip anksčiau rašė Sputnik Lietuva autorius Andrius Petrinis, šiais metais Lietuvoje įvykę savivaldos rinkimai, anot politologų ir politikų, parodė keletą svarbių dalykų. 

Pirmiausia, pasak jo, būtina pažymėti, kad sąlyginiais rinkimų nugalėtojais tapo visuomeniniai komitetai. Viena vertus, tai verčia kalbėti apie Lietuvos partinės sistemos eroziją. Kita vertus, reikia suprasti, kad iš dalies minėtus komitetus sukūrė iš partijų pasitraukę politikai (pavyzdžiui, liberalus palikęs Remigijus Šimašius Vilniuje).

Po tokio visuomeninių politinių susivienijimų rezultato įvairių partijų atstovai prabilo apie būtinybę griežtinti jų funkcionavimo taisykles. Straipsnio autorius teigia, jog tai suprantama, norint suvienodinti politinės konkurencijos sąlygas, bet atrodo, kad tradicinės partinės jėgos tiesiog pajuto, jog praranda įtaką.

63
Tegai:
Lietuva, partijos, Gabrielius Landsbergis
Dar šia tema
Tapinas atskleidė, kaip konservatoriai apskundžia savo bendrapartiečius
Konservatoriai siūlo keisti parlamentarų teisinės neliečiamybės nuostatas
Konservatoriai pataria prezidentui nebesivadovauti pažadų dalijimo politika
Dagys prieš Landsbergį, arba nuo ko valosi konservatoriai?
Protesto dalyviai prieš karantiną JAV

Lietuvos ekonomistas neigia antrąją koronaviruso bangą JAV

(atnaujinta 09:29 2020.08.04)
JAV tapo lydere pagal daugybę susirgimų. Mauricas pažymėjo, kad šiuo metu naujų užsikrėtimų skaičius pradėjo mažėti

VILNIUS, rugpjūčio 4 — Sputnik. "Luminor Lietuva" ekonomistas Žygimantas Mauricas išanalizavo koronaviruso situaciją JAV ir pažymėjo, kad nėra antros ligos bangos, o tik pirmosios tęsinys.

Jis pabrėžė, kad šioje šalyje yra mažiau COVID-19 atvejų. Ekonomistas pridūrė, kad nepaisant padidėjusio atvejų skaičiaus liepos mėnesį, mirčių nuo infekcijos skaičius nepadidėjo, nes hospitalizuotų pacientų yra mažiau nei balandžio mėnesį.

"Antroji COVID-19 banga iš tiesų nebuvo antroji, o pirmosios tęsinys, nes balandžio — gegužės mėnesiais daugiausiai atvejų buvo fiksuojama Rytų pakrantėje, o birželio — liepos — Vakarų pakrantėje ir pietinėse JAV valstijose", — rašė jis savo Facebook paskyroje.

JAV tapo koronaviruso atvejų skaičiaus lydere pasaulyje. Naujausiais duomenimis, yra daugiau kaip 4,5 milijono atvejų, o daugiau nei 153 tūkstančiai žmonių mirė.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 17,9 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 686 tūkst. žmonių.

Tegai:
koronavirusas, Žygimantas Mauricas, JAV
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
"Netinka ministro pareigoms": Juknevičienė apie Verygos vaidmenį jo viceministrės byloje
PSO nenurodys JAV, ką daryti koronaviruso pandemijos metu
Prezidentas Gitanas Nausėda

Nausėda: valstybių narių sienų atvirumo klausimas turėtų būti išspręstas ES lygiu

(atnaujinta 10:05 2020.08.04)
Šiuo metu Vilnius reikalauja 14 dienų izoliacijos atvykstantiems iš šalių, kuriose per pastarąsias 14 dienų užregistruota daugiau nei 16 koronavirusinės infekcijos atvejų 100 tūkstančių gyventojų

VILNIUS, rugpjūčio 3 — Sputnik. ES valstybių narių nacionalinių sienų atidarymo ar uždarymo klausimas, susijęs su koronaviruso pandemija, turėtų būti išspręstas visos Europos bendruomenės lygiu. Šią poziciją pirmadienį paskelbė Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda, praneša "TASS".

Anot jo, padėtis koronaviruso keičiasi į blogąją pusę.

"Sienos kontrolės klausimas turi būti sekantis etapas ir jis reikalauja bendraeuropinių sprendimų. (...) Matome vidaus režimo sugriežtinimą daugelyje ES valstybių, galimas dalykas, kad prie to klausimo vėl teks grįžti", — sakė jis.

Kaip pažymėjo prezidentas, ES lygiu būtina susitarti dėl tokios priemonės taikymo mechanizmo, kuris būtų vienodai taikomas kaip karantino priemonė.

Šiuo metu Vilnius reikalauja 14 dienų izoliacijos atvykstantiems iš šalių, kuriose per pastarąsias 14 dienų užregistruota daugiau nei 16 koronavirusinės infekcijos atvejų 100 tūkstančių gyventojų. Šalies piliečiams leidžiama grįžti į Lietuvą, tačiau draudžiama atvykti užsieniečiams iš Belgijos, Bulgarijos, Ispanijos, Liuksemburgo, Maltos, Portugalijos, Rumunijos, Kroatijos, Čekijos ir Švedijos.

Pirmasis koronavirusinės infekcijos atvejis Lietuvoje užfiksuotas vasario 28 dieną. Nuo pandemijos pradžios šalyje žuvo 80 žmonių, 1645 žmonės pasveiko. Iš viso šiandien Lietuvoje yra 2120 užsikrėtusių asmenų.

Tegai:
ES, koronavirusas, Gitanas Nausėda
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Lietuvos oro uostuose — tik su apsauginėmis veido kaukėmis
Rusišką vaistą, skirtą gydyti COVID-19 tieks į Lotynų Ameriką ir Pietų Afriką
Kauno oro uostas

Ekspertas: naujas sienų uždarymas gali tapti fatalus Europos Sąjungai

(atnaujinta 11:26 2020.08.04)
ES ekonomikai, kurią didžiąją dalį sudaro vadinamasis tretinis sektorius, tai yra tikrai dideli nuostoliai, mano ekspertas Igoris Kovaliovas

VILNIUS, rugpjūčio 4 — Sputnik. Judėjimo apribojimas turės įtakos ES šalių ekonomikai, interviu Sputnik Lietuva sakė Rusijos nacionalinio mokslinių tyrimų universiteto Aukštosios ekonomikos mokyklos Pasaulio ekonomikos ir pasaulio politikos fakulteto dekano pirmasis pavaduotojas Igoris Kovaliovas.

"Akivaizdu, kad sienų uždarymas ir atitinkamai judėjimo laisvės, vienos pagrindinių laisvių ES, apribojimas — tai tikrai rimtas smūgis ne tik ekonomikai, bet ir integracijos principams, kuriais remiantis buvo kuriama ES. Situacija, kuri susiklostė šiai dienai — tai rimtos ekonominės krizės situacija. <...> ES ekonomikai, kurią didžiąja dalimi sudaro vadinamasis tretinis sektorius, tai yra tikrai didžiulė netektis, dideli nuostoliai. Griežtinamos karantino priemonės, vėl uždaromos sienos sukels tik papildomų nuostolių ir gali būti fatalios daugelio rūšių įmonėms", — sakė jis.

ES valstybių narių nacionalinių sienų atidarymo ar uždarymo klausimas, susijęs su koronaviruso pandemija, turėtų būti išspręstas visos Europos bendruomenės lygiu, sakė Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda.

Anot jo, padėtis koronaviruso keičiasi į blogąją pusę.

Kaip pažymėjo prezidentas, ES lygiu būtina susitarti dėl tokios priemonės taikymo mechanizmo, kuris būtų vienodai taikomas kaip karantino priemonė.

Tegai:
ekonomika, karantinas, Europos Sąjunga (ES), koronavirusas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
PSO nenurodys JAV, ką daryti koronaviruso pandemijos metu
Ekspertas: koronavirusas pakeitė biologinio ginklo sąvoką
Lietuvos ekonomistas neigia antrąją koronaviruso bangą JAV