Студия международного информационного агенства и радио Sputnik

LRTK atnaujina prieigą prie "Sputnik Lietuva" interneto svetainės

89
(atnaujinta 16:23 2019.07.29)
Prieiga buvo užblokuota prieš daugiau nei dvi savaites dėl kaltinimų neteisėtai viešai skelbus autorių teisių saugomą turinį

VILNIUS, liepos 29 — Sputnik. Iki rugpjūčio 1 dienos Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK) atnaujins prieigą prie Sputnik Lietuva interneto svetainės, informuoja LRTK spaudos tarnyba.

"Gavusi ir patikrinusi informaciją, kad neteisėtai viešai skelbtas autorių teisių saugomas turinys iš interneto svetainės https://sputniknews.lt/ yra pašalintas, LRTK atnaujins prieigą prie šios svetainės iki rugpjūčio 1 dienos", — skelbiama pranešime žiniasklaidai.

LRTK vadovaujasi Lietuvos Respublikos autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymu, kuriame nustatyta, kad pašalinus autorių teisių saugomo turinio pažeidimą ir apie tai pranešus LRTK, prieiga prie užblokuoto interneto domeno vardo, identifikuojančio interneto svetainę, atnaujinama per 5 darbo dienas nuo informacijos apie pašalintą autorių teisių saugomo turinio pažeidimą gavimo dienos.

LRTK pranešime pabrėžiama, kad "Sputnik Lietuva" interneto svetainėje "savavališkai ir neteisėtai be LRT sutikimo buvo perspausdinama LRT priklausanti informacinė medžiaga (straipsniai)". Tuo tarpu svetainėje, LRTK duomenimis, per dieną apsilankydavo 3934 unikalių lankytojų, interneto svetainės puslapiai peržiūrimi daugiau kaip 15000 kartų.

LRTK priėmė sprendimą nurodyti interneto prieigos paslaugų teikėjams Lietuvos teritorijoje blokuoti prieigą prie "Sputnik Lietuva" svetainės.

Sprendimas įsigaliojo 2019 metų liepos 12 dieną jį sankcionavus Vilniaus apygardos administraciniam teismui.

"Sputnik Lietuva" priespauda Lietuvoje

Anksčiau komisija paskelbė, kad 2019 metų liepos 3 dieną į LRTK su prašymu kreipėsi VšĮ LRT nurodydama, kad "sputniknews.lt" svetainėje "savavališkai ir neteisėtai be LRT sutikimo perspausdinama LRT priklausanti informacinė medžiaga (straipsniai)".

LRT teigė, kad neva kreipėsi į interneto svetainės https://sputniknews.lt/ administratorių ir prieglobos paslaugų teikėją prašydama pašalinti neteisėtai viešai paskelbtą autorių teisių saugomą turinį. Tačiau, pasak LRT atstovų, LRT turinys buvo toliau neteisėtai viešai skelbiamas. LRT reikalavo pašalinti 1464 straipsnius.

Per laikotarpį nuo gegužės iki liepos Lietuvoje sustiprėjo išpuoliai prieš "Sputnik Lietuva" respublikos prezidento rinkimų fone.

Neslepiamos represijos: Rusijos URM atsakė į galimą "Sputnik Lietuva" uždraudimą >>

Šių metų gegužės 28 dieną "Sputnik Lietuva" vyriausiasis redaktorius Maratas Kasemas buvo sulaikytas Vilniaus oro uoste, praėjus dviem dienoms po antrojo prezidento rinkimų turo, kuriame laimėjo nepriklausomas kandidatas, ekonomistas Gitanas Nausėda. Jam penkeriems metams uždrausta įvažiuoti į respubliką. Lietuvos valdžios atstovus ypač domino redakcijos darbas ir informacijos šaltiniai. Pats žurnalistas incidentą pavadino Lietuvos specialiųjų tarnybų "apgalvota akcija".

Vėliau uždraudus prieigą prie Sputnik Lietuva svetainės, oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova Vilniaus sprendimą pavadino "atviromis represijomis prieš nepageidaujamą žiniasklaidą".

Rusija ne kartą pabrėžė, kad Lietuvos valdžios veiksmai šiurkščiai pažeidžia tarptautinę teisę, o Rusijos žiniasklaida susiduria su "atviru pjudymu" Lietuvoje.

Be to, 2017 metų vasarį "Baltic News Service" (BNS) naujienų agentūra neteisėtai nutraukė sutartį su portalu "Sputnik Lietuva". Sutartis buvo nutraukta vienašališkai, nepateikus priežasčių. Tuo tarpu Rusijos agentūra įvykdė visus įsipareigojimus.

Margarita Simonian, "RT" ir MIA "Rossija segodnia" vyriausioji redaktorė, pažymėjo, kad Baltijos šalyse sistemingai naudojami šaltojo karo laikų propagandos metodai, jie tapo "bendra praktika" šiose valstybėse.

Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse
© Sputnik /
Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse
89
Tegai:
Sputnik Lietuva, Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK)
Temos:
Vakarų kampanija prieš Sputnik ir RT (49)
Dar šia tema
RŽS kreipsis į tarptautines institucijas dėl teismo sprendimo užblokuoti Sputnik Lietuva
Latvija nusprendė užblokuoti "Baltnews.lv"
Rusijos URM pakomentavo "Baltnews.lv" blokavimą Latvijoje