Virginijus sinkevičius, archyvinė nuotrauka

Vyriausybė pritarė Sinkevičiaus kandidatūrai į eurokomisaro postą

17
(atnaujinta 15:06 2019.08.07)
Sinkevčiaus kandidatūra anksčiau sukėlė daug diskusių, ryte žiniasklaida rašė, kad ministro kandidatūrą palaikė šalies prezidentas

VILNIUS, rugpjūčio 7 — Sputnik. Vyriausybė trečiadienį patvirtino ekonomikos ir inovacijų ministro Virginijaus Sinkevičiaus kandidatūrą į Europos Komisijos narius, praneša Vyriausybės spaudos tarnyba.

"Vyriausybė nutarė kreiptis į prezidentą su prašymu pritarti Virginijaus Sinkevičiaus kandidatūros siūlymui į Europos Komisijos narius", — rašoma pranešime.

Prezidentui priėmus teigiamą sprendimą, dėl pritarimo bus kreipiamasi į Seimą.

ES vėliavos, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Алексей Витвицкий

Vadovaujantis Europos Sąjungos Sutarties 17 straipsnio 7 dalimi, Taryba bendru sutarimu su išrinktuoju Europos Komisijos pirmininku sudaro sąrašą asmenų, kurie  siūlomi skirti Europos Komisijos nariais. Šie asmenys parenkami remiantis valstybių narių teikimais. 

Valstybės narės yra prašomos pateikti kandidatūras į Europos Komisijos narius iki 2019 metų rugpjūčio 26 dienos.

Antradienį Sinkevičius apsilankė Briuselyje, kur susitiko su Ursula von der Leyen.

Sinkevičiaus kandidatūrą pasiūlė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakciją, opoziciją šį siūlymą kritikavo dėl nepakankamos kandidato patirties. Skvernelis anksčiau tvirtino, kad "valstiečių" frakcijos sprendimas, jam buvo naujiena.

Naujas eurokomisaras taps ketvirtoju šias pareigas einančiu pareigūno nuo Lietuvos. Anksčiau  eurokomisarais yra buvę Algirdas Šemeta, Dalia Grybauskaitė ir dabartinę kadenciją baigiantis Vytenis Povilas Andriukaitis. 

17
Tegai:
Europos Komisija, Virginijus Sinkevičius