Viačeslavas Titovas, archyvinė nuotrauka

Titovas kreipėsi į Nausėdą su prašymu paleisti Paleckį

152
(atnaujinta 21:10 2019.08.13)
Be to, politikas reikalauja, kad Lietuvoje pagaliau įvyktų teismų reforma

VILNIUS, rugpjūčio 13 — Sputnik. "Lietuvos rusų sąjungos" vadovas, Klaipėdos miesto tarybos narys Viačeslavas Titovas kreipėsi į Lietuvos prezidentą Gitaną Nausėdą.

Politikas prašo prezidento reformuoti teismų sistemą ir paleisti buvusį Lietuvos "Socialistinio liaudies fronto" lyderį Algirdą Paleckį, kuris laikomas suimtas nuo praėjusių metų dėl įtarimų "šnipinėjant Rusijos naudai".

Atitinkamas viešojo komiteto "Titov ir teisingumas" Viačeslavo Titovo ir Jurijaus Šeršnevo pareiškimas paskelbtas Titovo Facebook paskyroje.

Anot politiko, korupcija, bausmės už žodžio laisvę ir kitokias pažiūras bei baudžiamoji atsakomybė už politinę opoziciją Lietuvai tapo norma. Tai patvirtina ir Paleckio įkalinimo termino pratęsimas dar trims mėnesiams.

"Politinis opozicionierius Algirdas Paleckis jau dešimt mėnesių kali dėl absurdiško įtarimo, jam nepateikus kaltinimų, jau padaryta žala sveikatai. Tai galima vertinti kaip pasityčiojimą iš politiko, visuomenės veikėjo, Lietuvos Nepriklausomybės akto signataro Justo Paleckio sūnaus žmogiškojo orumo", — teigiama pranešime.

Anot Titovo, toks ilgas tyrimas verčia manyti, kad Paleckis tyčia bauginimo tikslais laikomas kalėjime, nėra jokių jo kaltės įrodymų. Politikas pažymėjo, kad Lietuvos teismų sistemai būtinos reformos.

Titovas pabrėžė, kad Lietuvoje yra skiriamos politiškai motyvuotos ir šališkos bausmės, o paprastas žmogus neturi galimybių priešintis šiai sistemai.

Klaipėdos tarybos narys paragino Nausėdą įsikišti į Paleckio bylą ir paleisti jį, taip pat inicijuoti Lietuvos teismų sistemos reformą, siūloma įsteigti prisiekusiųjų institutą.

Paleckio byla

Opozicijos politikas Paleckis nuo praėjusio rudens laikomas kalėjime dėl įtarimų "šnipinėjimu Rusijos naudai".

Praėjusių metų gruodį Lietuvos žvalgybos pajėgos paskelbė, kad atskleidė "šnipų tinklą", kuris tariamai rinko informaciją "Rusijos Federacijos naudai". Pranešta, kad įtariamas Paleckis (jis šiuo metu suimtas) ir šeši jo bendrininkai.

Balandžio pabaigoje Lietuvos generalinė prokuratūra pakomentavo žiniasklaidoje pasklidusią informaciją apie įtariamojo "dingimą". Prokuratūros atstovai patvirtino, kad opozicijos politikas vis dar yra sulaikytas, o tyrimo detalės negali būti atskleistos.

Liepą Kauno apylinkės teismas pratęsė Paleckio suėmimą 3 mėnesiams, po to gynyba pateikė ieškinį, kad būtų sušvelninta kardomoji priemonė, tačiau Lietuvos apeliacinis teismas atmetė advokato prašymą.

Be to, politiko advokatas Algis Petrulis teigė, kad jo kliento sveikata blogėja.

Naujame laiške Paleckis rašė, kad vietos prokurorams bus sunku jį nuteisti už "išgalvotą" kaltinimą "šnipinėjimu", nes jo byla jau susidomėjo Briuselis, Strasbūras ir Berlynas.

Anksčiau Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova, reaguodama į Paleckio atvejį, pabrėžė, kad Lietuva tokiu elgesiu parodo, jog visiškai atsisako ar net atmeta demokratines vertybes, kurias šlovino stodama į Europos Sąjungą ir NATO.

152
Tegai:
Gitanas Nausėda, Viačeslavas Titovas, Algirdas Paleckis
Temos:
"Šnipinėjimo skandalas" Lietuvoje (51)
Dar šia tema
Paleckis atskleidė, kaip Lietuvos valdžia susidoroja su nepageidaujamais žmonėmis
Teismas pratęsė Algirdo Paleckio suėmimą
Europarlamentarė iš Latvijos parėmė Paleckį
Teismas atsisakė paleisti Paleckį iš tardymo izoliatoriaus
Ukrainos vicepremjeras Aleksejus Reznikovas

Ukrainos vicepremjeras pareiškė nematantis karo su Rusija grėsmės

(atnaujinta 09:30 2020.06.02)
Ukrainos vicepremjeras pažymėjo, kad šalies rytiniame fronte išbandymą išlaikė 350 tūkstančių Ukrainos karių, ir tai yra potencialas, kurio šiandien neturi daugelis Europos šalių

VILNIUS, birželio 2 — Sputnik. Ukrainos vicepremjeras, ministras laikinai okupuotų teritorijų reintegracijos klausimais Aleksejus Reznikovas mano, kad dabar nėra didelio masto karo tarp Rusijos ir Ukrainos grėsmės.

Anot Reznikovo, jis nemato "Rusijos kariuomenės perkėlimo" į Ukrainos gilumą galimybės, nes "rytiniame fronte išbandymą išlaikė 350 tūkstančių Ukrainos karių, ir tai yra potencialas, kurio šiandien neturi daugelis Europos šalių".

"Todėl aš manau, kad šiandien negali būti didelio masto karo. Ypač ekonominės krizės... ir koronaviruso pandemijos sąlygomis. Taip, yra iššūkis, bet mes jau šešerius metus gyvename su šiuo iššūkiu", — pirmadienį televizijos laidos "Teisė į valdžią" eteryje kanale "ICTV" pasakė Reznikovas.

Tačiau kartu Reznikovas pažymėjo, kad situacijos Donbase sureguliavimo klausimu yra nesklandumų.

"Aklavietė" (situacijos sureguliavime — Sputnik) atsirado tada, kai pasirodė Minsko susitarimų tekstas. Kai buvo parašyta, kad Ukraina pirmiausia turi surengti rinkimus, o tada, pavyzdžiui, perimti sienos kontrolę. Tai jau padėjo pagrindą "aklavietei". Bet aš esu optimistas, manau, kad nėra aklaviečių, reikia ieškoti išeities", — pridūrė jis.

Tegai:
karas, Rusija, Ukraina
Dar šia tema
Rusijos atstovas UNESCO: Kijevas elgiasi lyg laukinis žmogus su pagaliu koncerte
Zelenskis pareiškė, kad būtinos tiesioginės derybos su Vladimiru Putinu
Ukraina atidės "sienos" su Rusija statybą dėl galimai išgrobstytų lėšų
Rusijos senatorius Aleksejus Puškovas

Puškovas paaiškino, kodėl JAV pradėjo "byrėti"

(atnaujinta 09:27 2020.06.02)
Rusijos senatoriaus teigimu, iš pastarųjų dienų įvykių galima pamatyti, kad Jungtinėse Valstijose prasidėjo sąmyšio laikai

VILNIUS, birželio 2 — Sputnik. Rusijos senatorius Aleksejus Puškovas pareiškė, kad JAV prasidėjo "sąmyšio" laikai, tokią nuomonę jis išreiškė savo Twitter paskyroje.

"JAV pradeda byrėti. Tai galima pamatyti Sirijoje ir Afganistane, iš katastrofos su COVID-19 pačiose JAV, iš nesugebėjimo padėti Europos sąjungininkams pandemijos piko metu, iš isterinių, bet neaiškių kaltinimų Kinijos atžvilgiu, iš rasinio maišto, iš vidaus skilimo. JAV įėjo į sąmyšio laikus", — parašė senatorius.

JAV miestuose kilo protestų ir riaušių banga po afroamerikiečio George'o Floyd'o mirties Mineapolyje dėl policijos kaltės. Internete pasirodė vaizdo įrašai, kuriuose buvo matyti, kad policijos pareigūnai uždėjo Floyd'ui antrankius, parvertė jį ant žemės ir vienas iš jų keliu užspaudė jam kaklą. Floyd'as kelis kartus sakė, kad negali kvėpuoti, tada nutilo.

Vyras mirė reanimacijoje. Oficiali teismo medicinos ekspertizė patvirtino, kad jis mirė nuo smaugimo.

Prasidėjus riaušėms, keturi policininkai buvo atleisti, o vienas iš jų buvo apkaltintas aplaidumu.

Tegai:
JAV, Rusija, Aleksejus Puškovas
Dar šia tema
"Greičiausiai tai rusai": nulaužtas absoliutus JAV ginklas
Chaosas ir plėšikavimas: JAV kelias dienas negali suvaldyti protestų
Rusija žodžius apie šalies poveikį JAV protestams pavadino melu
Vilnius, archyvinė nuotrauka

Metų pradžioje Lietuvos BVP išaugo 2,4 procento

(atnaujinta 00:00 2020.06.03)
Kartu palyginti su praėjusių metų ketvirčiu, nuosmukis buvo 0,3 procento, rodo Statistikos departamento naujausi duomenys

VILNIUS, birželio 3 — Sputnik. Lietuvoje pirmąjį šių metų ketvirtį bendrasis vidaus produktas (BVP) meto kainomis sudarė 11,1 milijardo eurų, t.y. 2,4 procento daugiau nei pernai pirmąjį ketvirtį, rodo Statistikos departamentas.

Palyginti su 2019 metų ketvirtuoju ketvirčiu, realiojo BVP pokytis, pašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtaką, buvo neigiamas ir sudarė −0,3 proc.

"Vertinant gamybos metodu, 2020 metų pirmąjį ketvirtį neigiamos įtakos BVP pokyčiui turėjo apdirbamosios gamybos (−0,22 proc.), didmeninės ir mažmeninės prekybos, transporto ir saugojimo, apgyvendinimo, maitinimo (−0,16 proc.) ir nekilnojamo turto operacijų (−0,13 proc.) įmonių veiklos rezultatai. Teigiamą įtaką darė statybos įmonių veiklos rezultatai (0,31 proc.)", — praneša departamentas.

Vertinant BVP išlaidų metodu, Statistikos departamento ekspertai nustatė, kad pirmąjį 2020 metų ketvirtį, palyginti su ankstesniu ketvirčiu, namų ūkių išlaidos galutiniam vartojimui sumažėjo 0,2 procento, o vyriausybės išlaidos padidėjo 0,1 procento.

Bendrojo pagrindinio kapitalo formavimas sumažėjo 1,6 procento. Prekių ir paslaugų eksportas sumažėjo atitinkamai 2,8 ir 1,3 procento.

Anksčiau skelbtas 2020 metų pirmojo ketvirčio realiojo BVP pokytis, palyginti su 2019 metų ketvirtuoju, buvo neigiamas ir sudarė −0,2 proc.

 

Tegai:
Lietuva, BVP, ekonomika
Dar šia tema
Lietuvoje išaugo vartotojų pasitikėjimas
Lietuvoje fiksuojamas algų didėjimas
Lietuva vidaus rinkoje pasiskolino 30 mln. eurų