Gabrielius Landsbergis

TS-LKD nepalaikys vyriausybės įgaliojimų suteikimo balsavime Seime

37
(atnaujinta 17:03 2019.08.19)
Anot TS-LKD prezidiumo, partija "negali prisiimti atsakomybės už šios vyriausybės darbą"

VILNIUS, rugpjūčio 19 — Sputnik. Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) prezidiumas pirmadienį priėmė sprendimą dėl iš naujo premjero Sauliaus Skvernelio vyriausybei suteikiamų įgaliojimų, praneša partijos spaudos tarnyba.

Nutarta, jog TS-LKD partija "negali prisiimti atsakomybės už šios vyriausybės darbą", todėl balsavime Seime siūloma nepalaikyti įgaliojimų suteikimo šiai vyriausybei.

Pasak TS-LKD pirmininko Gabrieliaus Landsbergio, diskutuojant apie technines ir procedūrines vyriausybės sudarymo aplinkybes nevalia pamiršti ir politinės tvirtinimo atsakomybės, vardan kokių uždavinių bei darbų apskritai sudaromos vyriausybės ir skiriami ministrai.

Pasak Landsbergio, šalis turės dar "blogesnės kokybės vyriausybę negu net buvo iki šiol". Jis taip pat pareiškė, kad per vyriausybės performavimo procesą nei iš premjero, nei iš visų trijų naujai skiriamų ministrų nebuvo sulaukta jokių naujų idėjų, pamatuojamų tikslų ar aiškių prioritetinių darbų jų vadovaujamose srityse.

Didžiausias konservatorių nusivylimas susijęs su tuo, kad susisiekimo ir vidaus reikalų ministrų kėdės perduotos Lietuvos lenkų rinkimų akcijai-Krikščioniškų šeimų sąjungai.

"Didelį susirūpinimą kelia, kad strateginę reikšmę Lietuvos nacionaliniam saugumui turinčios sritys bei atitinkamai — Susisiekimo ir Vidaus reikalų ministerijos — perduodamos valdyti abejotinos reputacijos, priešiškais transatlantinei Lietuvos užsienio politikos krypčiai ir prokremliškais pasisakymais bei nuostatomis pagarsėjusio politiko Valdemaro Tomaševskio vadovaujamai politinei jėgai", — rašoma dokumente.

Lietuvos Respublikos Seime vyksiančiame balsavime TS-LKD frakcija siūlo nepalaikyti įgaliojimų suteikimo šiai vyriausybei bei pažymi, kad reikalaus išsamaus parlamentinio tyrimo apie Seimo narės Irinos Rozovos veiklą, kuri gali kelti grėsmę nacionaliniam saugumui.

Liepos mėnesį Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS), Lietuvos socialdemokratų darbo partija (LSDDP), Lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS) ir partija "Tvarka ir teisingumas" susitarė dėl naujos koalicijos. Nauja valdančioji koalicija Seime turės 76 narius.

Po liepą pasirašytos naujos valdančiosios koalicijos sutarties vyriausybėje pasikeitė trys ministrai: Jaroslavas Narkevičius taps susisiekimo ministru vietoje Roko Masiulio, Andrius Palionis — žemės ūkio ministru vietoje Giedriaus Surplio, o Rita Tamašunienė pakeis Eimutį Misiūną vidaus reikalų ministro poste. 

Šią savaitę Seimo nariai balsuos dėl įgaliojimų ministrų kabinetui suteikimo neeilinėje Seimo sesijoje.

37
Tegai:
Seimas, Vyriausybė, Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD), Gabrielius Landsbergis
Dar šia tema
Seimo komitetas rengs posėdį dėl Irinos Rozovos
Подсчет бюллетеней на выборах президента Белоруссии, 9 августа 2020 года

Baltarusijos CRK paskelbė galutinius prezidento rinkimų rezultatus

(atnaujinta 16:52 2020.08.14)
Nuo sekmadienio vakaro Baltarusijoje vyksta protestai dėl balsavimo rezultatų, žmonės reikalauja peržiūrėti rezultatus

VILNIUS, rugpjūčio 14 — Sputnik. Dabartinis Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka laimėjo prezidento rinkimus, kurie vyko rugpjūčio 9 dieną. Informacija buvo paskelbta penktadienį respublikos centrinės rinkimų komisijos tinklalapyje.

"Komisijos sprendimu buvo patvirtinti rinkimų rezultatai. Baltarusijos Respublikos prezidentu išrinktas Aleksandras Grigorjevičius Lukašenka", — sakoma pranešime.

Galutiniais duomenimis, Lukašenka surinko 80,1 procento balsų, o 10,12 procento rinkėjų savo balsus atidavė Svetlanai Tichanovskajai, kuri buvo vadinama jo pagrindine konkurente.

Pirminiais duomenimis, Lukašenka surinko 80,08 proc. balsų, Tichanovskaja — 10,09 proc. Tichanovskajos būstinė iš pradžių pareiškė, kad nepripažįsta CRK rezultatų ir kad jos komandos gauti duomenys iš balsavimo punktų visoje respublikoje parodė, kad ji surinko 70–80 proc. Per pastarąsias kelias dienas į Baltarusijos miestų gatves išėjo piliečiai, nesutinkantys su rezultatais: pirmomis dienomis policija prieš protestuotojus naudojo ašarines dujas, vandens patrankas ir garsines granatas. Tichanovskaja pati paliko šalį ir išvyko į Lietuvą.

Penktadienį iš pasirodė jos vaizdo pranešimas, kuriame ji raginta pasirašyti deklaracijas ir taip ateinantį savaitgalį vykti į "taikius masinius susirinkimus".

Tegai:
prezidento rinkimai, Baltarusija
Temos:
Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų
Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenko, archyvinė nuotrauka

Lukašenka paneigė pranešimus apie išvykimą Baltarusijos

(atnaujinta 12:51 2020.08.14)
Dabartinis prezidentas taip pat pakomentavo protestus įvairiose Baltarusijos įmonėse: pasak jo, darbo sustabdymas prives prie rinkų praradimo

VILNIUS, rugpjūčio 14 — Sputnik. Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka paneigė gandus apie tai, kad išvyko iš respublikos, pranešė Sputnik Baltarusija.

"Visų pirma, aš esu gyvas ir ne užsienyje, kaip sako kai kurie mūsų gerbiami "sviadomyja": "prezidentas paliko šalį ir yra užsienyje". Šiandien 14-oji, mes susitikome tam, kad aptartume statybų pramonės darbus", — citavo jį RIA Novosti.

Dabartinis prezidentas taip pat pakomentavo protestus įvairiose Baltarusijos įmonėse: pasak jo, darbo sustabdymas prives prie rinkų praradimo.

Lietuvos Seimas
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

"Jei jie streikuos dvi dienas, konkurentai — rusai ir kanadiečiai — persižegnos. Ir greitai pateiks rinkai tai, ką nori tiekti. <...> Žmonėms reikia tai paaiškinti: jei norite — streikuokite, jei norite dirbti — dirbkite", — pabrėžė Lukašenka.

Sekmadienį Baltarusijoje vyko prezidento rinkimai. Remiantis preliminariais CRK paskelbtais rezultatais, dabartinis valstybės vadovas Aleksandras Lukašenka pelnė 80,08 proc., Svetlana Tichanovskaja — antroje vietoje su 10,09 proc. Ketvirtadienį CRK pranešė, kad Minske praėjusiuose prezidento rinkimuose 64,49% rinkėjų atidavė balsus už dabartinį valstybės vadovą Aleksandrą Lukašenką, 14,92% — už jo konkurentę Svetlaną Tichanovskają

Po preliminarių rezultatų paskelbimo sekmadienio vakarą respublikoje prasidėjo protesto akcijos, kurios tęsėsi ir šiomis dienomis.

Tegai:
Aleksandras Lukašenka, prezidento rinkimai, Baltarusija
Temos:
Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų
Dar šia tema
Lietuva grasina Minskui "kitais veiksmais", jei planas bus ignoruojamas
Baltijos šalių ir Lenkijos prezidentai paskelbė deklaraciją dėl situacijos Baltarusijoje
Nausėda suabejojo ​​Lukašenkos teisėtumu  
Kavinė

Dėl daugėjančių COVID-19 atvejų, atliekamos tikslinės kavinių ir prekybos vietų patikros

(atnaujinta 15:01 2020.08.14)
Patikrinimų metu vertinama, kaip laikomasi nurodytų reikalavimų dėl koronaviruso infekcijos valdymo priemonių

VILNIUS, rugpjūčio 14 — Sputnik. Atsižvelgiant į augantį naujų užsikrėtimų koronavirusine infekcija (COVID-19) atvejų skaičių nuo šios savaitės pradedami tiksliniai patikrinimai lankytojų gausiai lankomose lauko kavinėse, baruose ir prekybos vietose, rašo Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT).

Šių patikrinimų metu vertinama, kaip laikomasi nurodytų reikalavimų dėl koronaviruso infekcijos valdymo priemonių.

Patikrinimus visoje šalyje veikiančiose viešojo maitinimo ir prekybos vietose VMVT vykdo nuo pat karantino pradžios. Tačiau pastarosiomis savaitėmis patikrinimai tikslingai vykdomi kartu su savivaldybių atstovais, nes savivaldybių administracijos derina lauko kavinių, barų, prekybos vietų ir pan. įrengimo projektus ir išduoda joms leidimus veiklai.

Londonas
© Sputnik / Джастин Гриффитс-Уилльямс

Bendri patikrinimai organizuojami, atsižvelgiant į laiką ir vietą, kai tikėtini didžiausi lankytojų ar pirkėjų srautai, pavyzdžiui, lauko kavinėse. Jų metu vertinama, ar viešojo maitinimo įstaigose ribojami lankytojai srautai ar atstumas tarp lankytojų stalų yra toks, kad prie skirtingų stalų sėdintys lankytojai vienas nuo kito būtų nutolę ne mažesniu kaip 2 metrų atstumu.

Taip pat vertinama, ar sudaromos galimybės tinkamai lankytojų rankų higienai ir dezinfekcijai, ar dažniau nei įprasta valomi ir dezinfekuojami dažnai liečiami paviršiai, o stalai — po kiekvieno lankytojų apsilankymo.

Be to, priminta, kad viešojo maitinimo įstaigos negali pateikti vartotojams cukraus, druskos, padažų ir kitų maisto produktų bendro naudojimo induose ar pakuotėse, taip pat negali siūlyti lankytojams apklotų, naudoti nedezinfekuojamų daugkartinio naudojimo staltiesių, privalo skelbti informaciją apie asmens higienos laikymosi būtinybę.

Patikrinimų metu kontroliuojama, ar viešojo maitinimo įstaigų darbuotojai laikosi su darbuotojų higiena, sveikatos patikromis ir asmens apsaugos priemonių naudojimu susijusių reikalavimų.

Panašūs reikalavimai yra taikomi ir prekybos įmonėms. Tikslinių patikrinimų prekybos subjektuose metu inspektoriai vertina, ar ribojami lankytojai srautai, užtikrinami tinkami atstumai tarp pirkėjų, laukiančių eilėje, ar sudarytos galimybės tinkamai lankytojų rankų higienai ir dezinfekcijai, ar dažnai liečiami paviršiai valomi ir dezinfekuojami ne rečiau kaip 2 kartus per dieną, ar skelbiama informacija apie būtinybę laikytis asmens higienos, dėvėti kaukes.

Taip pat specialistai priminė, kad koronaviruso infekcijos valdymo priemonių įgyvendinimas vertinamas ir nuolat vykdomų planininių prekybos bei viešojo maitinimo subjektų patikrų metu. Per praėjusią savaitę patikrintos 55 prekybos ir 79 viešojo maitinimo įmonės. 20 patikrinimų vykdyti savaitgaliais, kai daugelyje viešų vietų lankytojų srautai didesni nei įprastai.

Dažniausiai nustatyti pažeidimai, susiję su neišlaikomais privalomais atstumais tarp lankytojų, netinkamai skelbiama informacija apie asmens higienos laikymosi būtinybę, taip pat fiksuoti atvejai, kad nebuvo matuojama darbuotojų kūno temperatūra, netinkamai atliekama paviršių ir aplinkos dezinfekcija.

Lietuvoje tęsiantis ekstremaliajai situacijai dėl COVID-19 infekcijos plitimo, prekybos ir viešojo maitinimo įmonės turi ir toliau griežtai laikytis higienos užtikrinimo priemonių visuose maisto gamybos, perdirbimo, sandėliavimo, paskirstymo, transportavimo ir tiekimo į rinką etapuose.

Tegai:
koronavirusas, Lietuva
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
CNN paskelbė apie JAV atsisakymą padėti Rusijai sukurti vakciną nuo COVID-19
Šakiuose maitinimo įstaigoje neblaivus vyras atsisakė užsidėti apsauginę veido kaukę
Rusijos SAM pranešė apie didelį vakcinos nuo COVID-19 poreikį iš užsienio