Lietuvos ekonomikos ir inovacijų ministras Virginijus Sinkevičius

Seimas patvirtino kandidatą į Europos Komisijos nario postą

31
(atnaujinta 22:41 2019.08.20)
Antradienį Parlamentas svarstė pasiūlymą teikti ekonomikos ir inovacijų ministro kandidatūrą į Europos Komisijos narius, svarstymas bus pratęstas šią savaitę

VILNIUS, rugpjūčio 20 — Sputnik. Lietuvos Seimas po pateikimo pritarė ekonomikos ir inovacijų ministro Virginijaus Sinkevičiaus kandidatūros siūlymui į Europos Komisijos narius.

"Pagrindiniu šio klausimo svarstyme paskirtas Europos reikalų komitetas. Seimo posėdyje Sinkevičiaus kandidatūros svarstymas bus tęsiamas ketvirtadienį, rugpjūčio 22 dieną", — rašoma Seimo spaudos tarnybos pranešime.

Pristatydamas kandidatą ministras pirmininkas Saulius Skvernelis pabrėžė, kad Sinkevičius yra perspektyvus jaunosios kartos politikas. Jis pridūrė, jog ministras po paskyrimo puikiai susitvarkė su pareigomis, nepaisant to, kad būta diskusijų dėl jo amžiaus ir patirties stokos.

"Jo darbą gerai vertina ir pozicija, ir opozicija", — pasakė premjeras.

Pats Sinkevičius, pristatydamas Seimo nariams savo kandidatūros į Europos Komisijos komisaro postą iškėlimą, papasakojo apie susitikimą su Europos Komisijos pirmininke Ursula von der Lejen (Ursula von der Leyen). Jis pažymėjo, kad buvo aptartos būsimos užduotys, o ne konkretus portfelis. Bendras vaizdas gali paaiškėti jau rugsėjo pradžioje.

Rugpjūčio pradžioje Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda patvirtino Sinkevičiaus kandidatūrą į Lietuvai atstovaujančio Europos Komisijos nario postą. Tačiau kai kurie politikai nesutiko su šiuo sprendimu.

Į Europos Parlamentą išrinktas "valstietis" Stasys Jakeliūnas pareiškė, jog nerems Sinkevičiaus kandidatūros į Europos Komisijos narius, nes šis, jo įsitikinimu, dirbdamas Vyriausybėje labiau atstovauja verslui, o ne visiems Lietuvos žmonėms, be to, politinės karjeros siekia "ignoruodamas moralinius principus".

Lietuvos kandidatą dar turi patvirtinti Europos Parlamentas.

31
Tegai:
Europos Komisija (EK), Lietuva
Dar šia tema
Seimas pritarė, kad Vėlinės taptų nedarbo diena
Seimas iš naujo svarstys Miškų įstatymo pataisas
Seimas patvirtino naujus Vyriausybės įgaliojimus