Lietuvos Respublikos Seimas, archyvinė nuotrauka

Seimas patvirtino naujus Vyriausybės įgaliojimus

16
(atnaujinta 14:29 2019.08.20)
Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis pažymėjo, kad kalbama ne apie naujos Vyriausybės sudarymą, o apie įgaliojimų patvirtinimą

VILNIUS, rugpjūčio 20 — Sputnik. Lietuvos Seimas Vyriausybei suteikė naujus įgaliojimus. Posėdis vyko antradienį, jame buvo pateiktas protokolas, rašoma Seimo pranešime.

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis pristatė nutarimo projektą. Jis pabrėžė, kad kalbama ne apie naujo kabineto sudarymą, o apie naujų 17-osios Vyriausybės įgaliojimų patvirtinimą, nes Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda "rugpjūčio 7 dieną dekretu patvirtino personalinę 17-osios Vyriausybės sudėtį". 

Beveik visi ministerijų vadovai išliko savo vietose. Vyriausybėje pasirodė trys naujos figūros. Vidaus reikalų ministru tapo "Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos" atstovė Rita Tamašunienė, žemės ūkio ministru — socialdemokratas Andrius Palionis, susisiekimo ministru — LLRA-KŠS narys Jaroslavas Narkevičius.

Pristatydamas šiuos ministrus, Skvernelis pažymėjo, kad naujieji Vyriausybės nariai — didelę patirtį turintys politikai, suprantantys, kaip veikia valstybė ir administracinis aparatas.

Visi kiti ministrai išliko savo vietose. Teisingumo ministras — Elvinas Jankevičius, krašto apsaugos ministras — Raimundas Karoblis, socialinės apsaugos ir darbo ministras — Linas Kukuraitis, kultūros ministras — Mindaugas Kvietkauskas, užsienio reikalų ministras — Linas Linkevičius, aplinkos ministras — Kęstutis Mažeika, švietimo, mokslo ir sporto ministras — Algirdas Monkevičius, ekonomikos ir inovacijų ministras — Virginijus Sinkevičius, finansų ministras — Vilius Šapoka ir sveikatos apsaugos ministras — Aurelijus Veryga.

16
Tegai:
vyriausybė, Seimas, Lietuva
Dar šia tema
Skvernelis pasmerkė tautinės neapykantos apraiškas Lietuvos žydų atžvilgiu
Skvernelis išeina atostogų
Pirmąją atostogų dieną premjerui atlikta operacija
Ar "Baltijos kelio" dalyviai jau niekada nesusikibs rankomis?