Emanuelis Makronas, archyvinė nuotrauka

Makronas Facebook'e paskelbė įrašą rusų kalba

78
(atnaujinta 16:35 2019.08.20)
Vladimiras Putinas ir Emanuelis Makronas susitiko Prancūzijos prezidentų vasaros rezidencijoje, Bregansono forte, susitikimas truko daugiau nei tris valandas

VILNIUS, rugpjūčio 20 — Sputnik. Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas Facebook'e paskelbė įrašą rusų kalba.

Anot Prancūzijos vadovo, "Rusija yra labai europietiška šalis".

"Mes tikime Europa, besitęsiančia nuo Lisabonos iki Vladivostoko. <...> Pažanga padaryta daugeliu politinių ar ekonominių klausimų, nes dedame pastangas plėtodami Prancūzijos ir Rusijos santykius. Esu įsitikinęs, kad vykdydami šią daugiašalę pertvarką turėtume plėtoti Europos Sąjungos ir Rusijos saugumo ir pasitikėjimo architektūrą".

Pirmadienį Vladimiras Putinas ir Emanuelis Makronas susitiko Prancūzijos prezidentų vasaros rezidencijoje, Bregansono forte. Derybos truko daugiau nei tris valandas.

Rusijos vadovo atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas, komentuodamas Rusijos ir Prancūzijos aukščiausiojo lygio susitikimą, pažymėjo, kad vadovai aptarė pagrindinius dvišalės ir tarptautinės darbotvarkės, klimato, Arkties plėtros klausimus, ypatingą dėmesį skyrė padėčiai Ukrainoje.

Rusijos Valstybės Dūma įvertino Putino ir Makrono susitikimo rezultatus >>

Kremliuje derybos buvo apibūdintos kaip "turiningos, patikimos ir konstruktyvios".

Šalių vadovų susitikimas vyko likus kelioms dienoms iki G7 aukščiausiojo lygio susitikimo, kuris vyks rugpjūčio 24-26 dienomis Prancūzijoje, Biarico mieste. Ekspertai mano, kad Makronas greičiausiai nekvies Rusijos vadovo į šį susitikimą, tačiau naudojasi dabartinėmis derybomis, kad vėliau pareikštų Maskvos poziciją G7 aktualiais klausimais.

78
Tegai:
susitikimas, Emanuelis Makronas, Vladimiras Putinas
Dar šia tema
Ekspertas pabrėžė Putino ir Makrono dialogo svarbą
Ekspertas: Makrono ir Putino susitikimas padės sušvelninti sankcijas
Putinas ir Makronas išsakė savo lūkesčius dėl oficialių derybų