Angela Merkel, archyvinė nuotrauka

Merkel Rusijos grįžimą į G7 sieja su Minsko susitarimų įgyvendinimu

39
(atnaujinta 23:22 2019.08.21)
Merkel pabrėžė, jog Europa dės visas pastangas, kad būtų pasiekta pažanga įgyvendinant Minsko susitarimus

VILNIUS, rugpjūčio 21 — Sputnik. Pažanga įgyvendinant Minsko susitarimus padėtų sukurti naujas sąlygas Rusijai grįžti prie G7 formato, RIA Novosti cituoja Vokietijos kanclerės Angelos Merkel žodžius.

"Kalbant apie G7 susitikimus, 2014 metais Rusija buvo pašalinta dėl tam tikrų priežasčių, o Rusijos prezidentas [Vladimiras Putinas — Sputnik] neseniai lankėsi Prancūzijoje. Galbūt vyksta nežymus Minsko susitarimų įgyvendinimas, jei mes tikrai pajudėtume į priekį, situacija pasikeistų", — sakė Angela Merkel.

Ji pridūrė, kad "iki šiol mes nepajudėjome tiek, kad galėtume teigti, jog priežastys nuo 2014 metų yra pašalintos".

Merkel pabrėžė, kad šiuo atžvilgiu Europa, pirmiausia Prancūzija ir Vokietija, dabar dės visas pastangas, kad būtų pasiekta pažanga įgyvendinant Minsko susitarimus, procese dalyvaujant naujajam Ukrainos prezidentui Vladimirui Zelenskiui ir Rusijos vadovui Vladimirui Putinui.

"Šio [laukiamo — Sputnik] progreso pagrindu padarysiu išvadą, ar mes pažengėme į priekį, ar ne", — pridūrė ji.

Anksčiau JAV prezidentas Donaldas Trampas sutiko su Prancūzijos prezidento Emanuelio Makrono pasiūlymu pakviesti Rusiją į G7 viršūnių susitikimą 2020 metais JAV. Tikimasi, kad Trampas iškels šį klausimą per G7 aukščiausiojo lygio susitikimą Biarice.

Putinas savo ruožtu teigė, kad Rusija bet kokius ryšius su G7 šalimis laiko naudingais ir neatmeta G8 formato atnaujinimo.

39
Tegai:
Minsko susitarimai, Europa, Angela Merkel
Dar šia tema
Žiniasklaida: Vokietijos ir Amerikos santykiai "pasiekė dugną"
Putinas ir Makronas išsakė savo lūkesčius dėl oficialių derybų
G7 šalių ambasadoriai paragino Porošenko perduoti valdžią Zelenskiui
Kijevas, archyvinė nuotrauka

Rusija ir Ukraina pirmą kartą per daugelį metų aptaria prekybos bendradarbiavimą

(atnaujinta 16:01 2020.10.21)
Neseniai Rusijos lyderis Vladimiras Putinas palaikė ministro pirmininko Michailo Mišustino idėją leisti prekes į šalį tiekti kai kurioms Ukrainos pramonės įmonėms

VILNIUS, spalio 21 — Sputnik. Maskvoje vyksta pirmasis po 2014 metų sausio mėnesio Rusijos ir Ukrainos susitikimas, skirtas prekybiniam ir ekonominiam bendradarbiavimui, praneša RIA Novosti korespondentas.

Kremlius, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Кирилл Каллиников

Apvalųjį stalą organizavo Rusijos prekybos ir pramonės rūmai ir asociacija "Ukrainos mašinų gamintojų ir darbdavių lyga "Ukrmašstroj".

Rusijos pusei atstovauja prekybos rūmų vadovas Sergejus Katyrinas ir sąjungos "Belgorodskaja TPP" generalinis direktorius Vladimiras Gerasimenka, partijos "Opozicijos platforma - Už gyvenimą" politinės tarybos pirmininkas Viktoras Medvedčiukas, Aukščiausiosios Rados deputatas Aleksandras Koltunovičius, asociacijos "Ukrmašstroj" valdybos pirmininkas Vladimiras Saščenka.

Anksčiau Medvedčiukas pareiškė, kad Ukrainos mašinų gamintojų ir darbdavių lyga "Ukrmashstroj" apima daugiau nei 240 įmonių, kurios yra apkrautos 10–30% dėl to, kad trūksta eksporto į Rusiją.

Neseniai Rusijos lyderis Vladimiras Putinas palaikė ministro pirmininko Michailo Mišustino idėją leisti prekes į šalį tiekti kai kurioms Ukrainos pramonės įmonėms, tame tarpe bendrovei "Bratslav", mašinų gamybos gamyklai "Barskij" ir kartono ir konteinerių gamyklai "Rubezhanskij". Rusijos ministrų kabineto vadovas taip pat išreiškė viltį, kad Kijevas atsakys teigiamai.

Tegai:
Rusija, Ukraina
Linas Linkevičius, archyvinė nuotrauka

Kas tas Linkevičius? Venesuelos užsienio reikalų ministras atsakė kolegai Lietuvos

(atnaujinta 17:31 2020.10.21)
Areaza pabrėžė, kad Lietuvos ministro pareiškimai apie padėtį Venesueloje peržengia jo įgaliojimus

VILNIUS, spalio 21 — Sputnik. Venesuelos užsienio reikalų ministras Chorchė Areaza (Jorge Arreaza) socialiniame tinkle Twitter atsakė į Lietuvos užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus pareiškimą dėl rinkimų nepripažinimo Venesuelos Bolivaro Respublikoje.

"Prisipažįstu, man teko pasidomėti, kas tas Linas Linkevičius. Jūs irgi nežinote? Pasirodo, kad tai yra Lietuvos užsienio reikalų ministras. Be abejo, labai menkai informuotas. Manau, jis kalba apie pranešimą, kuris nėra susijęs su JT, ir daro pareiškimus, viršijančius jo įgaliojimus", — rašė Areaza.

Šalia įrašo Venesuelos užsienio reikalų ministras pridėjo Linkevičiaus pranešimą, kuriame jis rašo, kad susitiko su vienu pagrindinių Venesuelos opozicijos atstovų Chulijumi Borgesu (Julio Borges). Linkevičius žadėjo Venesuelos opozicijai nepripažinti parlamento rinkimų šioje šalyje, jei "nesilaikoma demokratinių sąlygų". Jis, remdamasis "JT ataskaita", taip pat reikalavo patraukti į teismą pareigūnus, įvykdžiusius nusikaltimus žmoniškumui.

Amerikos valstybių organizacija, į kurią įeina 35 regiono šalys, įskaitant Kolumbiją, pasisako už valdžios pasikeitimą Venesueloje, šalies prezidentu laiko buvusį parlamento pirmininką Chuaną Gvaidą (Juan Guaidó) ir ragina boikotuoti gruodžio mėnesį vyksiančius šios šalies parlamento rinkimus, iš anksto paskelbiant, kad jie nėra laisvi ir sąžiningi.

Venesueloje 2019 metų pradžioje netrukus po priesaikos prasidėjo didžiuliai protestai prieš prezidentą Nikolą Madurą. Kelios Vakarų šalys, vadovaujamos JAV, paskelbė Gvaido pripažinimą prezidentu. Savo ruožtu Maduras pavadino parlamento vadovą JAV marionete. Rusija, Kinija, Turkija ir daugybė kitų šalių palaikė Madurą kaip teisėtą prezidentą. Maskvos teigimu, Gvaido kaip "prezidento" statusas neegzistuoja.

Tegai:
Linas Linkevičius
Teisėsaugos simboliai

Nausėda atleido pareigų teisėjo vardą pažeminusį teisėją

(atnaujinta 18:02 2020.10.21)
Pasak prezidento, nepaprastai svarbu, kad visuomenė galėtų pasitikėti teisėjais ir visa teismų sistema

VILNIUS, spalio 21 — Sputnik. Prezidentas Gitanas Nausėda pasirašė dekretą, kuriuo atleidžia Raimundą Jurgaitį iš Šiaulių apygardos teismo teisėjo pareigų, savo poelgiu pažeminus teisėjo vardą, rašoma Prezidentūros pranešime.

"Nepaprastai svarbu, kad visuomenė galėtų pasitikėti teisėjais ir visa teismų sistema. Todėl teisėjo darbas yra nesuderinamas su veiksmais, kurie žemina teisėjo vardą ir griauna šį pasitikėjimą", – sakė šalies vadovas.

Pasak prezidento, teisėjams keliami aukščiausi etikos standartai, o teismų bendruomenė turi veikti išvien aktyviai saugodama savo profesijos garbę ir prestižą.

Sprendimas kreiptis į Teisėjų tarybą dėl teisėjo  Jurgaičio atleidimo buvo priimtas gavus informacijos, kad teisėjas, spręsdamas konkrečias bylas, įsitraukė į neformalų bendravimą dėl konkrečių bylų aplinkybių su tų bylų baigtimi suinteresuotais asmenimis. Toks elgesys nedera su teisėjo profesijai keliamais reikalavimais.

Tegai:
teisėjai, prezidentas