Amazon

Vytautas Landsbergis prašo "Amazon" išimti prekybos prekes su sovietine simbolika

38
(atnaujinta 13:26 2019.08.22)
Kreipimąsi į kompanijos vadovą buvęs Lietuvos Aukščiausiosios Tarybos vadovas simboliškai paskelbė Molotovo-Ribentropo pakto pasirašymo 80-ųjų metinių minėjimo išvakarėse

VILNIUS, rugpjūčio 22 — Sputnik. Pirmasis Lietuvos vadovas po nepriklausomybės atkūrimo Vytautas Landsbergis ketvirtadienį kreipėsi į JAV kompaniją "Amazon" su prašymu išimti iš prekybos prekes su sovietiniais simboliais.

Laišką, kuriuo kreipiamasi į "Amazon" vadovą Džefą Bezosą, Landsbergis paskelbė savo Facebook paskyroje.

"Jūsų sukurtame "Amazon" platinamos prekės su TSRS komunistinės tironijos, kuri vykdė karo nusikaltimus ir genocidą su nacių režimu, simboliais. O būtent — ant pagalvėlių ir vaikų marškinėlių pavaizduojami "pjautuvas ir kūjis", — parašė Landsbergis.

Buvęs Lietuvos Aukščiausiosios Tarybos vadovas pažymėjo, jog kompanijos vadovas asmeniškai galėjo nežinoti apie tai, todėl prašo atkreipti dėmesį į jo kreipimąsi ir "imtis priemonių".

Kreipimąsi Landsbergis parašė Molotovo-Ribentropo pakto pasirašymo 80-ųjų metinių minėjimo išvakarėse.

"Rugpjūčio 23 diena, žinoma kaip kruvinojo Antrojo pasaulinio karo pradžia dėl Stalino ir Hitlerio baudžiamojo pakto, pasirašyto 1939 metais, prieš 80 metų, būtų pats tinkamiausias laikas sustabdyti tokį netiesioginį "švietimą". Kadangi mūsų planetoje plinta žiaurumas, niekas neturėtų likti abejingas net "juokingiems" simboliams", — parašė Landsbergis.

1939 metų rugpjūčio 23 dieną nacistinė Vokietija ir Tarybų Sąjunga pasirašė nepuolimo sutartį (Molotovo-Ribentropo paktą), pasidalinusios įtakos sferas Rytų Europoje. Baltijos šalių manymu, šis paktas nulėmė "sovietų okupaciją", kuri truko dešimtmečius.

Rusijos karo istorijos draugijos Mokslo skyriaus vadovo Jurijaus Nikiforovo teigimu, Baltijos šalių valdžia demonizuoja Molotovo-Ribentropo paktą, kad pagrįstų "sovietinės okupacijos", kuria grįstas jų valstybingumas, sampratą.

Baltijos šalių politikai ne kartą ragino tarptautines kompanijas atsisakyti prekybos prekėmis su tarybine simbolika, nes tokios prekės "įžeidžia sovietinio teroro aukas".

Baltijos šalyse sovietinė simbolika yra draudžiama. Lietuvos administracinių nusižengimų kodeksas už nacistinės ir tarybinės simbolikos demonstravimą numato baudą nuo 144 iki 289 eurų.

Maskva ne kartą sakė, kad 1940 metais Lietuvos, Latvijos ir Estijos įstojimas į Sovietų Sąjungą neprieštaravo to laiko tarptautinei teisei ir negali būti laikomas "okupacija". Rusijos valdžia ne kartą pabrėžė, kad sovietų kariuomenė atvyko į respublikų teritoriją su vietos valdžios sutikimu. Be to, Baltijos šalyse per visą sovietmečio laikotarpį veikė nacionalinės valdžios institucijos.

38
Tegai:
TSRS, Amazon, Vytautas Landsbergis, Lietuva
Temos:
Ketvirtis amžiaus be TSRS (43)
Dar šia tema
Tarybinė cenzūra: Lietuva užsipuolė amerikiečių verslininkus
Lietuvos ambasadorius JAV paprašė "Walmart" išimti iš prekybos daiktus su TSRS simbolika
Lietuva ketina kovoti su "Amazon" prekėmis su sovietine simbolika
Ekspertas: panašu, kad "Amazon" nusispjauti į Lietuvos politikų pareiškimus
Baltijos šalių politikai prašo "Amazon" atsisakyti produkcijos su TSRS simbolika
Istorikas paaiškino Molotovo-Ribentropo pakto "demonizavimą" Baltijos šalyse