Virginijus Sinkevičius, archyvinė nuotrauka

Europarlamentaras: tikrasis egzaminas Sinkevičiaus dar tik laukia

22
(atnaujinta 10:39 2019.08.23)
Pasak EP nario Juozo Oleko, galutinį sprendimą priims Europos Parlamentas, tad klausymai Strasbūre bus tikrasis egzaminas

VILNIUS, rugpjūčio 23 — Sputnik. Seimui delegavus LVŽS narį Virginijų Sinkevičių į Europos Komisiją, vis dar kyla klausimų dėl kandidato kompetencijų Europos politikoje, rašoma Lietuvos socialdemokratų partijos pranešime.

Pasak EP nario Juozo Oleko, galutinį sprendimą priims Europos Parlamentas (EP), tad klausymai Strasbūre bus tikrasis egzaminas.

Jis teigia, kad Lietuvos kandidatas galėjo būti stipresnis, juk svarstyta daugiau kandidatūrų.

"Nors "valstiečiai" ir pats kandidatas potencialą matuoja galimu svarbiu Lietuvai postu Komisijoje, reikia neklaidinti žmonių. Komisija nedirba nei vienai šaliai, nei vienai vyriausybei. Tai iš pagrindų yra draudžiama. Žinoma, po Seimo balsavimo kandidatui norisi palinkėti tvirtesnio pasirengimo ir sėkmės, bet klausymai EP jam tikras egzaminas", — pabrėžia Olekas.

EP narys primena, kad prieš kurį laiką Sinkevičius pareiškė, jog klimato kaita bei socialinė atskirtis yra skirtingi klausimai.

"Sutinku, kad socialinė atskirtis Lietuvoje įsišaknijusi, todėl Europos socialdemokratų yra sprendžiama iš pagrindų. Bet klimato kaitos, nesiimant priemonių iki 2030-ųjų, nebebus įmanoma sustabdyti. Atšilimo padariniai pirmiausia pasieks socialiai pažeidžiamiausius. EP abu šiuos klausimus sprendžiame kaip tolygiai svarbius, deleguojamas kandidatas turėtų tai suprasti. Dėl tokio požiūrio kyla klausimų dėl deleguojamo kandidato "žalumo". Europoje "žalieji" kalba ir apie klimato kaitą, ir apie lyčių lygybę, kai Lietuvoje "žaliųjų" vyriausybėje tai — tabu", — sako socialdemokratas Juozas Olekas.

Kandidatų tapti eurokomisarais klausymai EP prasidės rugsėjo pabaigoje, balsavimas dėl visos Komisijos turėtų vykti spalio 22-ąją. Europos Komisiją sudaro 28 Europos Sąjungos šalių – narių deleguoti ir EP patvirtinti komisarai.

Socialdemokratai nepritarė Sinkevičiaus kandidatūrai: trūksta kompetencijos >>

Rugpjūčio 22 dieną Seimas pritarė Virginijaus Sinkevičiaus kandidatūros siūlymui į Europos Komisijos narius. Daugumos frakcijų atstovai išreiškė pritarimą dabartiniam ekonomikos ir inovacijų ministrui, nors sulaukta ir kritikos. 

Seimo protokoliniam nutarimui "Dėl pritarimo Virginijaus Sinkevičiaus kandidatūros siūlymui į Europos Komisijos narius" pritarė 90, prieš balsavo 10, susilaikė 6 Seimo nariai.

22
Tegai:
Strasbūras, Europos Parlamentas
Dar šia tema
Jakeliūnas neremia Sinkevičiaus kandidatūros į Europos Komisijos narius
Seimas patvirtino kandidatą į Europos Komisijos nario postą
ERK pritarė Sinkevičiaus kandidatūros siūlymui į EK narius