JAV prezidentas Donaldas Trampas, archyvinė nuotrauka

Trampas mano, kad Putinas gali būti pakviestas į kitą G8 susitikimą

25
(atnaujinta 12:00 2019.08.26)
JAV prezidentas Donaldas Trampas pritarė Prancūzijos prezidento Emanuelio Makrono pasiūlymui pakviesti Rusiją į G7 viršūnių susitikimą, kuris 2020 metais vyks JAV

VILNIUS, rugpjūčio 25 — Sputnik. JAV prezidentas Donaldas Trampas teigė, kad "tikėtina", jog Rusijos vadovas Vladimiras Putinas bus pakviestas į kitą "didžiojo septyneto" susitikimą kaip svečias, pranešė naujienų agentūra "Bloomberg".

Savo ruožtu "Reuters" praneša, kad, pasak Donaldo Trampo, G7 šalių lyderiai aptarė Rusijos klausimą, tačiau Amerikos vadovas teigė nežinantis, ar ji grįš į "didįjį septynetą".

Anksčiau JAV prezidentas Donaldas Trampas pritarė Prancūzijos prezidento Emanuelio Makrono pasiūlymui pakviesti Rusiją į G7 viršūnių susitikimą, kuris 2020 metais vyks JAV. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas savo ruožtu pareiškė, kad Maskva laiko bet kokius ryšius su G7 šalimis naudingais ir neatmeta galimybės atnaujinti G8 formatą.

Septynių šalių grupė (G7) — ekonomiškai išsivysčiusių šalių asociacija, kurią sudaro Jungtinė Karalystė, Italija, Kanada, JAV, Prancūzija, Vokietija ir Japonija.

"Septyneto" formatu klubas egzistavo 1976–1997 metais. Po Rusijos įstojimo jis tapo žinomas kaip G8. 2014 metų kovo mėnesį Barako Obamos valdymo Vašingtone metu dėl įvykių Ukrainoje ir dėl to kilusios JAV ir Europos santykių su Rusija krizės Vakarų asociacijos nariai nusprendė grįžti prie "septynių šalių" formato.

25
Tegai:
Rusija, Emanuelis Makronas, Prancūzija, Donaldas Trampas, JAV
Dar šia tema
Merkel Rusijos grįžimą į G7 sieja su Minsko susitarimų įgyvendinimu
Zelenskis pakomentavo Rusijos grįžimo į G8 galimybę
ES pasisako prieš Rusijos grįžimą į G8
Ekspertas: G7 pavirto organizacija su efemerišku autoritetu ir nauda