JAS Gripen, archyvinė nuotrauka

Vengrija vėl vykdys NATO oro policijos misiją Lietuvoje

13
(atnaujinta 15:46 2019.08.28)
Šiuo metu Vengrija jau antrą kartą vadovauja NATO oro policijos misijai iš aviacijos bazės Šiauliuose

VILNIUS, rugpjūčio 28 — Sputnik. Vengrija patvirtino, kad 2022 metais vykdys NATO oro policijos misiją Lietuvoje, praneša Krašto apsaugos ministerija.

Rugpjūčio 27 dieną krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas susitiko su Vengrijos užsienio reikalų ministru Péter Szijjártó ir dalyvavo Lietuvos ir Vengrijos užsienio reikalų ministrų dvišaliame susitikime Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose.

Susitikimo metu buvo aptarti regioninio saugumo klausimai, ES darbotvarkė, padėtis Ukrainoje, santykiai su Rusija, dvišaliai ir kiti aktualūs šalių bendradarbiavimo klausimai.

Vengrijos užsienio reikalų ministras P. Szijjártó patvirtino, kad 2022 metais Vengrija vėl vykdys NATO oro policijos misiją Lietuvoje.

Šiuo metu Vengrija jau antrą kartą vadovauja NATO oro policijos misijai iš Lietuvos karinių oro pajėgų Aviacijos bazės Šiauliuose su keturiais moderniais naikintuvais JAS "Gripen" ir beveik šimtu savo karinių oro pajėgų karių.

NATO stiprinimas Rusijos pasienyje

Beprecedentis nuo Šaltojo karo pabaigos NATO karinių pajėgų Rytų Europoje stiprinimas aiškinamas neva padidėjusia agresija iš Rusijos.

Pasak Rusijos saugumo tarybos sekretoriaus pavaduotojo Michailo Popovo, Aljanso greitojo reagavimo pajėgų skaičius per dvejus metus išaugo nuo 25 iki 40 tūkst. — padidėjo 1,6 karto.

Maskva ne kartą pabrėžė, kad Vakarų karinio bloko šalys naudojasi kalbomis apie "galimą Rusijos agresiją" ir bando sukelti antirusišką isteriją tam, kad kuo labiau priartėtų prie Rusijos sienų.

NATO pajėgos Baltijos šalyse
© Sputnik /
NATO pajėgos Baltijos šalyse
13
Tegai:
Lietuva, NATO, Vengrija
Dar šia tema
NATO naikintuvas bandė palydėti Šoigu lėktuvą virš Baltijos jūros
G7 rezultatas: Rusija tampa svarbesnė JAV nei NATO sąjungininkai
Ekspertas: Lietuvos prezidentas NATO klausimu palaiko JAV, o ne ES