Temidė, archyvinė nuotrauka

Lietuvoje iškelta byla dėl galimo poveikio ambasadoriui Rusijoje

43
(atnaujinta 21:48 2019.09.03)
Kalbama apie tariamai neteisėtą daugkartinių Šengeno vizų išdavimą Rusijos verslininkui ir jo sūnui

VILNIUS, rugsėjo 3 — Sputnik. Vilniaus apygardos prokuratūra Vilniaus miesto apylinkės teisme iškėlė baudžiamąją bylą dėl galimos prekybos poveikiu, susijusiu su Šengeno vizų išdavimu rusams, praneša Prokuratūros spaudos tarnyba.

Tariamai davusio kyšį vizai gauti Rusijos Federacijos piliečio ir jam talkinusių dviejų Lietuvos piliečių baudžiamąją bylą nagrinės teismas.

Remigijus Motuzas, archyvinė nuotrauka
© Photo : Галерея "Триумф"

Dėl galbūt neteisėto vizų išdavimo Rusijos bankininkui Rinatui Nasirovui ir jo sūnui balandžio mėnesį buvo pradėtas preliminarus galimos prekybos įtaka tyrimas. Įtariamas buvo tuometinis Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos generalinis direktorius Rimantas Šidlauskas, anksčiau dirbęs URM.

Tyrimo metu paaiškėjo, kad siekdamas asmeninės ir kitų naudos lietuvis su rusais susitarė dėl dešimties tūkstančių eurų kyšio. Įtariama, kad Šidlauskas gavo dalį sumos — tris tūkstančius eurų. Savo ruožtu jis pažadėjo paveikti Lietuvos ambasadorių Rusijoje Remigijų Motuzą, kad Nasirovui ir jo sūnui legaliai išduotų daugkartines Šengeno vizas.

Vizos buvo išduotos šių metų kovo pabaigoje.

Tyrimo metu nenustatyta, ar Motuzas žinojo apie tariamai jo naudai gautą kyšį ar kad buvo įrodymų apie jo asmeninę naudą. Pažymima, kad įrodymų nėra.

Baudžiamojo kodekso 226 straipsnis (Prekyba poveikiu) numato, areštą arba laisvės atėmimą iki penkerių metų už pasikėsinimą priimti arba kyšio paėmimą savo ar kitų asmenų naudai. Už kyšio davimą pažeidėjams gali būti skirta bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki ketverių metų.

Lietuvos ambasadorius buvo atšauktas iš Rusijos balandžio pradžioje, nes "jis tampa pažeidžiamas po gautų grasinimų dėl "Sausio 13-osios bylos". Pagal oficialią versiją ambasadorius buvo atšauktas "konsultacijoms" dėl "pažeidžiamumo". Vėliau paaiškėjo, kad Motuzas dalyvauja byloje dėl prekybos poveikiu kaip specialusis liudytojas.

Vėliau Generalinė prokuratūra pakeitė pradinį ambasadoriaus statusą byloje iš "specialiojo liudytojo" į tiesiog "liudytojo".

Po patikros Motuzas grįžo į Rusiją ir toliau eina savo pareigas.

43
Tegai:
Remigijus Motuzas, prekyba poveikiu, Lietuva
Dar šia tema
Seime raginama ambasadorių Rusijoje Motuzą atšaukti iš pareigų
Lietuva įteikė notą Rusijai dėl atstovybės Maskvoje saugumo užtikrinimo
Rusija atsakė į notą dėl Lietuvos atstovybės Maskvoje darbuotojų saugumo užtikrinimo