Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda, archyvinė nuotrauka

Nausėda išsigando ES nesutarimų dėl sankcijų Rusijai

82
(atnaujinta 13:10 2019.09.07)
Nausėda mano, kad Briuselis šiuo klausimu turėtų pateikti suderintą poziciją visoms šalims narėms

VILNIUS, rugsėjo 6 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda paragino savo kolegas iš ES "rasti bendrą vardiklį Rusijos atžvilgiu", praneša "Politico".

"Europos Sąjungoje neturime nei vienos pozicijos dėl Rusijos", — teigė Lietuvos prezidentas ir pridūrė, kad tam tikru metu tai gali sukelti abejonių dėl antirusiškų sankcijų pratęsimo.

Nausėda pažymėjo, kad šiuo metu neturi galutinių išvadų, tačiau, jo manymu, ateityje Rusijai taikomų ribojamųjų priemonių pratęsimas gali būti "užginčytas daugelio šalių".

Prezidentas teigė, kad ES negali turėti tokių skirtingų pozicijų Maskvos atžvilgiu.

"Lietuvos pozicija labai aiški. Mes esame labai arti sienos, mes labai gerai pažįstame Rusiją. Mums Rusijos elgesys iš tiesų kelia grėsmę, ir aš manau, kad Lenkija ir Baltijos šalys palaikys mūsų nuomonę", — sakė jis.

Be to, Nausėda teigė, kad Lietuva sukurs "naują konsultacijų formatą" su Latvija, Estija ir Lenkija.

"Kartais mes jautėme koordinacijos stoką tarp Baltijos šalių vadovų, kartais nieko nežinojome apie savo kaimynų planus. Taigi šis konsultacijų formatas bus labai naudingas", — teigė Nausėda.

Lietuvos ir Rusijos santykiai pablogėjo per buvusios Lietuvos prezidentės Dalios Grybauskaitės valdymo laikotarpį. Prie to prisidėjo politiniai Vilniaus sprendimai, taip pat rusofobinė kai kurių Lietuvos politikų pozicija.

Daugelis ekspertų pabrėžė, kad net ir atsiradus naujam vadovui Gitanui Nausėdai, per anksti kalbėti apie galimą atšilimą šalių santykiuose.

Anksčiau Rusijos ambasadorius Lietuvoje Aleksandras Udalcovas pabrėžė, kad iniciatyva atkurti ryšius su Maskva turėtų kilti iš Vilniaus. Jis teigė, kad Rusija į ją reaguos adekvačiai.

82
Tegai:
ES, Lietuva, sankcijos Rusijai, Gitanas Nausėda
Temos:
Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (240)
Dar šia tema
Nausėda anonsavo EP rezoliuciją dėl Sausio 13-osios bylos teisėjų gynimo
Ekspertas: "kietojo Brexit" atveju pinigų įplaukos į Lietuvą sumažės
Ekspertas: perspektyva tapti ES donore kelia Lietuvai paniką