Lietuvos ir Lenkijos vėliavos

Ekspertas: Lietuvos ir Lenkijos santykiai grindžiami vien rusofobija

33
(atnaujinta 23:58 2019.09.06)
Lietuvos ir Lenkijos santykiuose yra daug problemų ir jas pavyksta užmaskuoti tik Rusijos sąskaita, mano ekspertas Sergejus Rekeda

VILNIUS, rugsėjo 6 — Sputnik. Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su savo kolega iš Lenkijos Jaceku Čaputovičiumi ir atkreipė dėmesį į pozityvią dvišalių santykių dvasią. Anot jo, Lietuvą ir Lenkiją sieja ne tik bendra praeitis, bet ir ateitis.

Interviu Sputnik Lietuva Lomonosovo vardo Maskvos valstybinio universiteto informacijos ir analizės centro ekspertas Baltijos šalyse ir vyriausiasis portalo "RuBaltic.Ru" redaktorius Sergejus Rekeda pažymėjo, kad šalių santykiai grindžiami vien rusofobija.

Anot jo, Lietuvos ir Lenkijos santykiai niekada nebuvo pozityvūs, tačiau dabar šalims naudinga "draugauti" prieš Rusiją.

"Lenkijai svarbu, kad santykiuose su Rusija Lietuva veiktų vieningai su Varšuva. Lietuva taip pat yra suinteresuota, kad Lenkija remtų antirusišką politiką ES... proamerikietišką. Nors net ir santykių su Vašingtonu atveju yra tam tikra konkurencija..." — teigė Rekeda.

Kita vertus, žurnalistas pabrėžė, kad nepaisant kai kur sutampančio požiūrio, Lietuvos ir Lenkijos pozicijos kai kuriais klausimais visgi labai skiriasi. Rekeda kaip pavyzdį paminėjo situaciją dėl Baltarusijos atominės elektrinės statybos.

"Lenkija visgi laikosi pragmatiškesnio požiūrio į Rusijos ir Baltarusijos atominį projektą, nors iš pradžių taip pat buvo konkurencija atominiuose projektuose... Bet Lietuvai tai yra principinis klausimas, kurį ji šiuo metu iškelia visose šalyse — savo partnerėse", — pažymėjo ekspertas.

Jo nuomone, Lenkijos ir Lietuvos santykiuose yra daug problemų, tačiau kol kas visos jos yra paslėptos po rusofobijos "kilimu".

"Kai ši sutvirtinanti ir suartinanti idėja išnyks, pirmame plane pasirodys krūva įvairių istorinių, ideologinių prieštaravimų, yra ir ekonominių, ir klausimas, vėlgi, santykiai su Briuseliu ir taip toliau", — užbaigė Rekeda.

33
Tegai:
Rusija, rusofobija, Lenkija, Lietuva
Dar šia tema
Nausėda ir Rusija: jau aišku, kad užsienio politikoje Lietuva turi Grybauskaitę-2
Baltijos šalis apjungė bendra kova. Dėl pinigų ir JAV dėmesio
Ekspertas: rusofobijos lygis Baltijos šalyse — ne riba
Politologas: ES nusispjauti, kad Latvija auklėja vaikus "Waffen-SS" pavyzdžiu
Baltijos šalių diplomatijos "pergalė": kaip Rusijos armija paliko Baltijos šalis