Rusijos piliečiai pagal mainus atskrido į Maskvą, nuotrauka iš įvykio vietos

Lietuvos URM pakomentavo sulaikytųjų mainais tarp Ukrainos ir Rusijos

87
(atnaujinta 23:56 2019.09.08)
URM pranešime pabrėžiama, kad Lietuva tikisi, jog mainai nepakenks Malaizijos oro linijų lėktuvo katastrofos tyrimui

VILNIUS, rugsėjo 8 — Sputnik. Lietuvos užsienio reikalų ministerija išplatino pranešimą dėl Rusijos ir Ukrainos sulaikytų asmenų mainų.

"Raginame Rusiją besąlygiškai išlaisvinti kitus Rusijos Federacijos teritorijoje neteisėtai laikomus Ukrainos piliečius. Tikimės, kad įvykęs apsikeitimas kaliniais nepakenks Malaizijos avialinijų lėktuvo, skridusio reisu MH17 virš Ukrainos, tragiškos katastrofos tyrimui, kaltininkų nustatymui ir patraukimui baudžiamojon atsakomybėn", — rašoma pranešime.

Maskva ir Kijevas šeštadienį vykdė sulaikytų asmenų mainus pagal formulę "35 už 35". Lėktuvas su išlaisvintais rusais po pietų nusileido Maskvos Vnukovo oro uoste. Beveik tuo pačiu metu lėktuvas su Ukrainos piliečiais atvyko į Boryspilį. Tarp atvykusiųjų į Rusiją buvo Kirilas Višinskis, "RIA Novosti Ukraine" vyriausiasis redaktorius, kuris daugiau nei metus praleido įkalintas.

Vasaros pabaigoje Maskva ir Kijevas pradėjo darbą dėl nuteistųjų ir sulaikytų asmenų išleidimo vienu metu. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas per Rytų ekonomikos forumą teigė, kad netrukus bus išspręstas piliečių išlaisvinimo klausimas.

Rusijos politikai, žmogaus teisių aktyvistai ir parlamentarai sveikina šeštadienį įvykusius sulaikytųjų mainus tarp Maskvos ir Kijevo.

Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova Rusijoje ir Ukrainoje sulaikytųjų piliečių mainus pavadino labai svarbiu žingsniu.

"Nepaisant to, kad buvo provokacijų ir objektyvių sunkumų, procesas vis tiek įvyko. Labai svarbus žingsnis. Būtina išlaikyti tokį požiūrį į problemų sprendimą, o ne į jų gilinimą. Politinė valia ir sistemingas kruopštus darbas duoda vaisių", — šeštadienį savo Facebook paskelbė Zacharova.

Šeštadienio vakarą Kremliaus spaudos tarnyba paskelbė, kad Ukrainos ir Rusijos prezidentai Vladimiras Zelenskis ir Vladimiras Putinas Ukrainos iniciatyva pasikalbėjo telefonu.

Valstybių vadovai atkreipė dėmesį į tai, kad norint išspręsti konfliktą Rytų Ukrainoje būtina laikytis paliaubų, taip pat nuosekliai išvesti pajėgas iš kontaktinės linijos. Prezidentai susitarė dėl tolesnių ryšių.

87
Tegai:
Kirilas Višinskis, Užsienio reikalų ministerija, Ukraina, Rusija
Temos:
Rusijos ir Ukrainos kalinių mainai (14)
Dar šia tema
Ukrainos teismas nusprendė paleisti Višinskį į laisvę
Kirilas Višinskis: mano artimiausias tikslas — apginti savo gerą vardą
Višinsko advokatas pareiškė, kad žurnalistui negrąžinti dokumentai
Ingrida Šimonytė

Lietuvos politikai sureagavo į premjerės žodžius apie nepatenkintus valdžia

(atnaujinta 10:08 2021.03.01)
Anksčiau Šimonytė apie rudenį vykusių Seimo rinkimų rezultatus sakė, kad tie, kuriems nepatinka ši valdžia, per kitus rinkimus galės išsirinkti tuos, kurie patiks

VILNIUS, kovo 1 — Sputnik. Lietuvos politikai sureagavo į ministrės pirmininkės Ingridos Šimonytės žodžius apie nepasitenkinimą dabartine šalies valdžia.

Anksčiau vyriausybės vadovė sakė, kad tie, kuriems nepatinka komitetų pirmininkai, ministras pirmininkas ir ministrai, gali rinktis kitus atstovus per 2024 metų rinkimus.

"Ilgai laukti nereikėjo! Po rinkimų praėjo vos 4 mėn., o konservatorių lyderė I. Šimonytė visus mus pasiuntė ant trijų raidžių! Jei būtu 2009 m. tai matyt kulkomis, kaip prie Seimo sausio 19 d., sušaudytu!" — socialiniuose tinkluose rašė Seimo narys Remigijus Žemaitaitis.

Partijos "Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga" narys, parlamentaras Dainius Gaižauskas mano, kad Seimo rinkimai gali įvykti anksčiau, nei tikisi Šimonytė.

"Tai buvo Premjerės žodis. Dėkojame Premjerei", — Facebook rašė Seimo narys, buvęs sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Lietuvos Seimo rinkimai vyko 2020 metų rudenį. Pergalę iškovojo konservatoriai, gavę 50 mandatų. "Valstiečiai" užėmė antrąją vietą ir pateko į opoziciją.

Be to, "Liberalų sąjūdis" pateko tarp lyderių — partija gavo 13 mandatų. Šiek tiek mažiau vietų (11) atiteko Laisvės partijai, kuriai tai buvo pirmieji Seimo rinkimai. Dar dešimt mandatų turi Darbo partija.

LLRA-KŠS nepavyko įveikti penkių procentų barjero.

Konservatoriai sudarė koaliciją su Liberalų sąjūdžiu ir Laisvės partija. Ministre pirmininke tapo Ingrida Šimonytė, o Seimo pirmininke — Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Tegai:
Ingrida Šimonytė
Dar šia tema
Liberalai su SAM vadovu aptarė karantino daromą žalą
Veryga piktinasi antigenų tyrimų pristatymo į šalį greičiu
Gabrielius Landsbergis

Vienintelis kandidatas: Landsbergis patvirtintas Lietuvos valdančiosios partijos vadovu

(atnaujinta 22:14 2021.02.28)
Konservatoriams politikas vadovavo nuo 2015 metų. Partija yra žinoma dėl rusofobiškos pozicijos ir radikalių pasiūlymų

VILNIUS, vasario 28 — Sputnik. Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dar ketverius metus vadovaus Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijai. Apie tai savo Facebook puslapyje pranešė partijos spaudos tarnyba.

Anksčiau visi kandidatai, išskyrus dabartinį pirmininką, pasirašė bendrą atsisakymą dalyvauti šiuose rinkimuose dėl partijos pirmininko, remdamiesi ypatinga pandemijos situacija, reikalaujančia susitelkimo ir vienybės Seime ir vyriausybėje.

Partijos priežiūros komiteto pirmininkas Valdas Benkunskas pasiūlė patvirtinti TS-LKD vadovu Landsbergį, kuris konservatoriams vadovavo nuo 2015 metų.

Sekmadienį sprendimą palaikė 122 balsai "už".

"Vertinu bendražygių apsisprendimą tvirtai remti centro dešinės kryptį, kuriai per rinkimus taip pat pritarė ir Lietuvos žmonės. Pandemijos sąlygotų iššūkių akivaizdoje šis sutarimas svarbus ir reikšmingas. Privalome koncentruotis į tai, kas šiandien svarbiausia — vieningai užtikrinti sklandų ir efektyvų Vyriausybės darbą, kad kuo greičiau valstybė ir visuomenė grįžtų į normalų gyvenimo ritmą bei tęsti darbus, kuriuos įsipareigojome atlikti savo rinkimų programoje", — sakė Landsbergis.

Konservatorių partija yra žinoma dėl rusofobiškos pozicijos, taip pat dėl ​​radikalių pasiūlymų. Parlamentarai pasiūlė įteisinti memorialų sovietų kariams griovimą, pripažinti Lietuvos komunistų partiją "nusikalstama organizacija" ir įspėti Lietuvos universitetų studentus apie "Rusijos agresiją".

Interviu Sputnik Lietuva politologas Aleksandras Nosovičius sakė, kad kai paskutinį kartą Lietuvą valdė TS-LKD partija, šalyje kilo ekonominė krizė ir pablogėjo santykiai su Lenkija. Vėlesniais metais tuometinė prezidentė Dalia Grybauskaitė, artima konservatoriams, kivirčijasi su Rusija ir Baltarusija. Ekspertas neatmetė, kad be dabartinio konflikto su Baltarusija gali pablogėti ir Lietuvos santykiai su Latvija.

Tegai:
Lietuva, Gabrielius Landsbergis
F-35A Lightning II

"Forbes": JAV pripažįsta F-35 naikintuvų nesėkmę

(atnaujinta 11:59 2021.03.01)
Pažymima, kad augant konkurencijai F-35 dizainas buvo gerokai komplikuotas, o tai sulėtino plėtrą, padidino išlaidas ir sumažino projekto patikimumą

VILNIUS, kovo 1 — Sputnik. JAV karinės oro pajėgos susitaikė su F-35 programos, kuri visą dešimtmetį buvo vienintelis bandymas pakeisti pagrindinį Amerikos naikintuvą F-16, nesėkme, rašo "Forbes".

Rusijos kariai
© Sputnik / Пресс-служба Минобороны РФ

Pažymima, kad augant konkurencijai F-35 dizainas buvo gerokai komplikuotas, o tai sulėtino plėtrą, padidino išlaidas ir sumažino projekto patikimumą. Todėl oro pajėgų vadai turėjo susitaikyti su tuo, kad negalėjo kompensuoti laiko patikrintų F-16 tuo pačiu F-35 skaičiumi. Ir kariškiai jau pripažįsta, kad jiems teks pradėti naują programą.

"JAV oro pajėgų kalbos apie būtinybę sukurti naujus lengvuosius naikintuvus yra tylus pripažinimas, kad F-35 "Lightning II" lėktuvų programa žlugo", — sakoma straipsnyje.

Be to, kaip teigia straipsnio autoriai, net jei Amerikos oro pajėgos vis dėlto taip bando, yra didelė tikimybė, kad scenarijus pasikartos, ir naujasis naikintuvas nepakeis F-16, tačiau vėl pasirodys esąs toks pat brangus, nepatikimas ir vidutiniškas kaip F -35.

Tegai:
Rusija, JAV, naikintuvai