Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, archyvinė nuotrauka

Linkevičius papasakojo, reikia padaryti Gruzijai siekiant eurointegracijos

35
(atnaujinta 08:56 2019.09.10)
Ministras mano, kad dialogo palaikymas su opozicija padės šaliai greičiau integruotis į Vakarų struktūras

VILNIUS, rugsėjo 10 — Sputnik. Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius įvertino Gruzijos rezultatus per pirmąjį Europos Sąjungos Rytų partnerystės iniciatyvos gyvavimo dešimtmetį.

​Linkevičius atvyko į Tbilisį dalyvauti šeštajame Lietuvos ir Gruzijos Europos ir euroatlantinės integracijos komisijos posėdyje. Ši dvišalė komisija įsteigta 2010 metais, pasirašius Lietuvos ir Gruzijos Chartiją dėl Europos ir euroatlantinės integracijos.

"Demokratijos plėtra turės daug įtakos tolesnei Sakartvelo integracijai į Vakarų struktūras. Šalies valdžiai būtina toliau stiprinti teisės viršenybę, puoselėti žiniasklaidos įvairovę, palaikyti dialogą su opozicija ir nevyriausybiniu sektoriumi", — Linkevičių cituoja URM spaudos tarnyba.

Ministras taip pat pažymėjo, kad per pirmąjį Europos Sąjungos Rytų partnerystės iniciatyvos gyvavimo dešimtmetį Sakartvelui pavyko pasiekti reikšmingų rezultatų, įskaitant Asociacijos sutarties pasirašymą ir bevizio režimo įvedimą, tačiau skatino toliau įgyvendinti visas būtinas reformas ir aktyviai prisidėti formuluojant Rytų partnerystės ateities tikslus.

​Vizito metu Linkevičius susitiko su kolega Davidu Zalkalianiu, prezidente Salome Zurabišvili ir naujuoju parlamento vadovu Archilu Talakvadze.

Lietuvos ir Gruzijos santykiai

Lietuvos politikai visada pabrėžia, kaip jie "prisideda prie Gruzijos europinės integracijos" ir teikia jai visokeriopą "pagalbą". Be to, šalys susitarė plėtoti glaudesnius prekybos ir ekonominius ryšius, bet iki šiol šia linkme jokių veiksmų neatliekama.

Anksčiau Lietuvos ir Gruzijos delegacijos kartu su kai kuriomis kitomis šalimis nusprendė palikti ETPA sesiją po to, kai Rusijai buvo grąžinti visi įgaliojimai. Tačiau vėliau abi šalys atsisakė palikti sesiją.

Pernai Valstybinė lietuvių kalbos komisija patvirtino alternatyvų Gruzijos pavadinimą ― Sakartvelas, kuris taip pat gali būti naudojamas oficialiuose dokumentuose. Atsakydama į tai, Gruzija nusprendė pavadinti Lietuvą "Lietuva".

35
Tegai:
Linas Linkevičius, Gruzija
Dar šia tema
Lietuvos nota Kinijai: kodėl Linkevičius kinus "demokratijos" moko?
Linkevičius padėkojo Lenkijai už energijos iš Astravo AE atsisakymą
Ekspertas: Lietuvos ir Lenkijos santykiai grindžiami vien rusofobija