Vygaudas Ušackas, archyvinė nuotrauka

Ušackas pasitraukia politikos

46
(atnaujinta 14:31 2019.09.17)
Pasak Vygaudo Ušacko, jis savo dėmesį ir gebėjimus skirs naujai veiklai — tarptautinio verslo vystymui

VILNIUS, rugsėjo 17 — Sputnik. Diplomatas, buvęs ES ambasadorius Rusijoje, buvęs užsienio reikalų ministras Vygaudas Ušackas paskelbė pasitraukiantis iš Lietuvos vidaus politikos. Savo sprendimą jis paskelbė Facebook paskyroje.

Paskelbęs apie sprendimą, politikas išvardija visas pareigas, kurias kadaise ėjo.

"Visą savo dėmesį ir gebėjimus skirsiu, mano naujai veiklai — tarptautinio verslo vystymui. Nuo šiol eisiu "Avia Solutions Group" direktorių tarybos nario pareigas, sieksiu prisidėti prie verslo grupės strateginių tikslų — įsitvirtinti globalioje rinkoje ir būti viena geriausių pasaulyje avialinijų aptarnavimo, orlaivių lizingo, pilotų mokymo, oro uostų aptarnavimo ir kitų aviacijos, transporto ir turizmo paslaugų teikimo įmone", — pasidalino planais Ušackas.

Tačiau diplomatas žada ir toliau stebėti šalies politinius įvykius, ir esant reikalui dalintis "savo ekspertiniais vertinimais, įžvalgomis tarptautinės politikos ir krizių valdymo klausimais".

Naujas pareigas Ušackas pradėjo eiti nuo šiandienos.

Oro uostas Žukovskij, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Алексей Филиппов

"Visada galima surasti naujo kelio pradžią. O šis kelias man reiškia ambiciją ir naujus strateginis tikslus", — tvirtina Ušackas.

Anot jo, jis užsibrėžęs tikslą, kad konsoliduota visų "Avia Solutions Group" įmonių apyvarta 2019-ais metais siektų 1,56 mlrd. eurų.

Ušackas diplomatu dirbo nuo 1991 metų. 2008–2010 metais jis ėjo Lietuvos užsienio reikalų ministro pareigas. Be to, vadovavo Lietuvos ambasadoms JAV ir Didžiojoje Britanijoje, ES diplomatinėms misijoms Afganistane ir Rusijoje.

Pavasarį vykusiuose Lietuvos prezidento rinkimuose Ušackas bandė įsitraukti į rinkiminę kampaniją su Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partija. Tačiau pirminiuose kandidato į prezidentus rinkimuose nusileido buvusiai finansų ministrei Ingridai Šimonytei.

"Avia Solutions Group" įmonėse dirba daugiau kaip 5000 darbuotojų, iš jų apie 2500 Lietuvoje, kurių dauguma kuria aukštą pridėtinę vertę. Grupės biurai veikia net 66 valstybėse, o "Avia Solutions Group" įmonės turi daugiau nei 500 tarptautinių ir nacionalinių licencijų savo veiklai vykdyti.

46
Tegai:
politika, Vygaudas Ušackas
Balsavimas

Pareiškinius dokumentus Seimo rinkimams VRK pristatė 20 partijų

(atnaujinta 12:50 2020.08.08)
Galutiniai rinkimuose dalyvaujančių politinių partijų ir išsikėlusių kandidatų sąrašai paaiškės po dokumentų patikrinimo, rugsėjo 11 dieną

VILNIUS, rugpjūčio 8 — Sputnik.  Penktadienį buvo baigtas pareiškinių dokumentų priėmimas, rašo Vyriausioji rinkimų komisija (VRK).

Dalyvauti artėjančiuose Seimo rinkimuose iš užsiregistravusių 22 politinių partijų dokumentus pateikė 20.

Į Seimo narius vienmandatėse rinkimų apygardose išsikėlę kandidatai dokumentus teikė apygardų rinkimų komisijoms.

"Pasibaigus pareiškinių dokumentų pateikimui, VRK pradeda tikrinimą, ar partijų keliami bei išsikelti siekiantys kandidatai atitinka įstatymuose numatytus reikalavimus. Taip pat iki rugsėjo 6 d. partijos, koalicijos arba save išsikėlę kandidatai gali atšaukti rinkimų pareiškinius dokumentus, todėl bendras rinkimuose ketinančių dalyvauti politinės kampanijos dalyvių skaičius dar gali keistis", — rašoma pranešime.

Galutiniai rinkimuose dalyvaujančių politinių partijų ir išsikėlusių kandidatų sąrašai paaiškės po dokumentų patikrinimo, rugsėjo 11 dieną, kai likus mėnesiui iki rinkimų VRK paskelbs informaciją apie rinkimuose dalyvausiančias politines partijas ir savarankiškai išsikėlusius kandidatus.  

Tegai:
Vyriausioji rinkimų komisija, Lietuva
Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėdasu žmona Diana

Nausėda kartu su šeima laikinai izoliavosi dėl COVID-19 pavojaus

(atnaujinta 18:45 2020.08.07)
Vienas prezidento kanceliarijos darbuotojų prieš savaitę bendravo su galimai koronavirusu užsikrėtusiu asmeniu

VILNIUS, rugpjūčio 7 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda laikinai izoliavosi su šeima penktadienį po pietų, praneša Prezidentūros spaudos tarnyba.

Vilnius, archyvinė nuotrauka
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

Anot pranešimo, prezidento šeima izoliavosi paaiškėjus, kad vienas prezidento kanceliarijos darbuotojų prieš savaitę bendravo su galimai koronavirusu užsikrėtusiu asmeniu.

Be to, izoliuotis nurodyta visiems prezidento kanceliarijos darbuotojams. Laikina atsargumo priemonė bus taikoma iki bus gauti darbuotojo COVID-19 testo rezultatai.

Prezidento kanceliarijoje šiuo metu atliekama dezinfekcija.

Lietuvoje nustatyta daugiau nei 2190 koronaviruso atvejų, 81 žmogus mirė. 1665 pacientai pasveiko nuo infekcijos.

Kovo 11 d. Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje jau nustatyta daugiau nei 18,9 milijono infekcijos atvejų, daugiau nei 709 tūkstančiai žmonių mirė.

Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
© Sputnik /
Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
Tegai:
Lietuva, saviizoliacija, koronavirusas, Diana Nausėdienė, Gitanas Nausėda
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Žalia mėsa, archyvinė nuotrauka

Mėsos gabalas ant pjaustymo lentos "atgijo" ir šokiravo interneto vartotojus

(atnaujinta 16:52 2020.08.09)
Mergina nufilmavusi šį vaizdo įrašą parašė, kad jos mama norėjo paruošti mėsą, tačiau pamačiusi, kad mėsa pulsuoja, išsigando ir persigalvojo

VILNIUS, rugpjūčio 9 — Sputnik. Internete populiarėja vaizdo įrašas, kuriame mėsos gabalas ant pjaustymo lentos pradeda judėti, rašo RIA Novosti.

Vaizdo įrašą "Twitter" paskelbė vartotoja pasivadinusi "Yo! Artist". Ji parašė, kad jos mama norėjo paruošti mėsą, tačiau, kai mėsa pradėjo pulsuoti, ji išsigando ir persigalvojo.

Vaizdo įrašas sulaukė daugiau nei 14 tūkst. pasidalinimų, beveik 21,5 tūkst. "patinka".

Daugelis socialinio tinklo vartotojų komentaruose rašė, kad tikrai pasibaisėjo šiuo vaizdo įrašu. Kiti pažymėjo, kad nieko čia baisaus ir paaiškino, kad visa tai susiję su nervų galūnėmis, kurios kurį laiką funkcionuoja šviežioje žalioje mėsoje.

Tegai:
vaizdo įrašas, mėsa