Briuselis

Politologas: ES gyventojai supranta sankcijų karo su Rusija destruktyvumą

32
(atnaujinta 19:19 2019.09.17)
JAV naudojasi ES šalimis, kad įgyvendintų savo tikslus, nesirūpindamos europiečių gerove, mano politologas Ivanas Meziucha

VILNIUS, rugsėjo 17 — Sputnik. Nepaisant antirusiškos propagandos, dauguma paprastų europiečių supranta, kad geriau sutarti su Maskva, o ne vykdyti sankcijų karą, interviu Sputnik radijui pareiškė politologas Ivanas Meziucha.

Anksčiau Švedijos laikraštis "Svenska Dagbladet" paskelbė Europos užsienio reikalų tarybos surengtos apklausos, kurios metu ES šalių gyventojai atsakė į klausimą, kieno pusę jie palaikys kilus konfliktui tarp JAV ir Rusijos, rezultatus.

Apklausos duomenimis, 53–85 procentai europiečių norėtų išlikti neutralūs. Net Lenkijoje 45 procentai respondentų nepalaikytų nė vienos pusės, tuo tarpu 33 procentai lenkų palaikytų JAV.

Nuo 3 iki 19 procentų 14 ES šalių gyventojų pasitiki JAV, o 25–60 procentų deda viltis tik į Europos Sąjungą.

Komentuodamas šios apklausos rezultatus, politologas Meziucha pažymėjo, kad dviejų pasaulinių karų istorija rodo, jog kai kurios Europos tautos artėjant grėsmei visada siekė išlikti neutralios. Tačiau, pasak jo, dažnai ši taktika vedė į pralaimėjimą ir lėmė tai, kad jų valstybės buvo okupuotos.

"Aišku, kad kai kurios Europos valstybės supranta, jog JAV naudojasi Senuoju pasauliu, norėdamos įgyvendinti savo interesus, valdo nacionalinius Europos valstybių elitus ir nesirūpina ES gyventojų gerove. Manau, kad nemažai Europos gyventojų jau supranta JAV inicijuoto sankcijų karo prieš Rusiją destruktyvumą", — pareiškė politologas.

Pasak politologo, dėl šio karo kenčia Europos prekių gamintojai, ir nepaisant antirusiškos propagandos, dauguma ES gyventojų jau supranta, kad su Rusija reikia susitarti. Tai parodo tokios nuotaikos ir atsakymai į tokio pobūdžio visuomenės nuomonės apklausas, pažymėjo politologas.

32
Tegai:
ES, sankcijos Rusijai, sankcijos, JAV
Temos:
Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (266)
Dar šia tema
Suomijos užsienio reikalų ministras ragina ES gerinti santykius su Rusija
Rusijos premjeras: Rusija pirma neprašys Vakarų panaikinti sankcijas
Pučdemonas pareiškė, kad reikia gerinti Vakarų ir Rusijos santykius
Balsavimas

Pareiškinius dokumentus Seimo rinkimams VRK pristatė 20 partijų

(atnaujinta 12:50 2020.08.08)
Galutiniai rinkimuose dalyvaujančių politinių partijų ir išsikėlusių kandidatų sąrašai paaiškės po dokumentų patikrinimo, rugsėjo 11 dieną

VILNIUS, rugpjūčio 8 — Sputnik.  Penktadienį buvo baigtas pareiškinių dokumentų priėmimas, rašo Vyriausioji rinkimų komisija (VRK).

Dalyvauti artėjančiuose Seimo rinkimuose iš užsiregistravusių 22 politinių partijų dokumentus pateikė 20.

Į Seimo narius vienmandatėse rinkimų apygardose išsikėlę kandidatai dokumentus teikė apygardų rinkimų komisijoms.

"Pasibaigus pareiškinių dokumentų pateikimui, VRK pradeda tikrinimą, ar partijų keliami bei išsikelti siekiantys kandidatai atitinka įstatymuose numatytus reikalavimus. Taip pat iki rugsėjo 6 d. partijos, koalicijos arba save išsikėlę kandidatai gali atšaukti rinkimų pareiškinius dokumentus, todėl bendras rinkimuose ketinančių dalyvauti politinės kampanijos dalyvių skaičius dar gali keistis", — rašoma pranešime.

Galutiniai rinkimuose dalyvaujančių politinių partijų ir išsikėlusių kandidatų sąrašai paaiškės po dokumentų patikrinimo, rugsėjo 11 dieną, kai likus mėnesiui iki rinkimų VRK paskelbs informaciją apie rinkimuose dalyvausiančias politines partijas ir savarankiškai išsikėlusius kandidatus.  

Tegai:
Vyriausioji rinkimų komisija, Lietuva
Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėdasu žmona Diana

Nausėda kartu su šeima laikinai izoliavosi dėl COVID-19 pavojaus

(atnaujinta 18:45 2020.08.07)
Vienas prezidento kanceliarijos darbuotojų prieš savaitę bendravo su galimai koronavirusu užsikrėtusiu asmeniu

VILNIUS, rugpjūčio 7 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda laikinai izoliavosi su šeima penktadienį po pietų, praneša Prezidentūros spaudos tarnyba.

Vilnius, archyvinė nuotrauka
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

Anot pranešimo, prezidento šeima izoliavosi paaiškėjus, kad vienas prezidento kanceliarijos darbuotojų prieš savaitę bendravo su galimai koronavirusu užsikrėtusiu asmeniu.

Be to, izoliuotis nurodyta visiems prezidento kanceliarijos darbuotojams. Laikina atsargumo priemonė bus taikoma iki bus gauti darbuotojo COVID-19 testo rezultatai.

Prezidento kanceliarijoje šiuo metu atliekama dezinfekcija.

Lietuvoje nustatyta daugiau nei 2190 koronaviruso atvejų, 81 žmogus mirė. 1665 pacientai pasveiko nuo infekcijos.

Kovo 11 d. Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje jau nustatyta daugiau nei 18,9 milijono infekcijos atvejų, daugiau nei 709 tūkstančiai žmonių mirė.

Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
© Sputnik /
Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
Tegai:
Lietuva, saviizoliacija, koronavirusas, Diana Nausėdienė, Gitanas Nausėda
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Žalia mėsa, archyvinė nuotrauka

Mėsos gabalas ant pjaustymo lentos "atgijo" ir šokiravo interneto vartotojus

(atnaujinta 16:52 2020.08.09)
Mergina nufilmavusi šį vaizdo įrašą parašė, kad jos mama norėjo paruošti mėsą, tačiau pamačiusi, kad mėsa pulsuoja, išsigando ir persigalvojo

VILNIUS, rugpjūčio 9 — Sputnik. Internete populiarėja vaizdo įrašas, kuriame mėsos gabalas ant pjaustymo lentos pradeda judėti, rašo RIA Novosti.

Vaizdo įrašą "Twitter" paskelbė vartotoja pasivadinusi "Yo! Artist". Ji parašė, kad jos mama norėjo paruošti mėsą, tačiau, kai mėsa pradėjo pulsuoti, ji išsigando ir persigalvojo.

Vaizdo įrašas sulaukė daugiau nei 14 tūkst. pasidalinimų, beveik 21,5 tūkst. "patinka".

Daugelis socialinio tinklo vartotojų komentaruose rašė, kad tikrai pasibaisėjo šiuo vaizdo įrašu. Kiti pažymėjo, kad nieko čia baisaus ir paaiškino, kad visa tai susiję su nervų galūnėmis, kurios kurį laiką funkcionuoja šviežioje žalioje mėsoje.

Tegai:
vaizdo įrašas, mėsa