Rolandas Paksas, archyvinė nuotrauka

Lietuvoje Paksui gali būti leista dalyvauti Seimo rinkimuose

36
(atnaujinta 13:03 2019.09.18)
Parlamento pirmininkas Viktoras Pranckietis sako, kad Lietuva vis tiek turi žengti šį žingsnį, nes ji kaltinama tuo, kad šalyje neginamos žmogaus teisės

VILNIUS, rugsėjo 18 — Sputnik. Lietuvos Seimas gali leisti buvusiam šalies prezidentui Rolandui Paksui kandidatuoti į parlamentą. Apie tai pranešė leidinys "Ekspress nedelia".

"Frakcijų dauguma jau pasakė, kad yra pozityvios nuomonės. Konstitucijos pataisos siūlymą ketinama įtraukti į ateinančio antradienio Seimo darbotvarkę", — teigė Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis.

Siūloma Konstitucijos pataisa numatoma leisti balotiruotis į parlamentą po apkaltos.

"Bet kuriuo atveju tą žingsnį turime žengti, nes Lietuvai jau grūmojama pirštu, kad mes neginame žmogaus teisių", — sakė Pranckietis.

2004 metais dėl apkaltos Paksas buvo atleistas iš Lietuvos prezidento pareigų. Konstitucinis Teismas uždraudė jam kandidatuoti į pareigas, kurioms eiti būtina priesaika.

2011 metų sausio mėnesį Europos žmogaus teisių teismas (EŽTT) nusprendė, kad Konstitucinio Teismo draudimas visam gyvenimui yra neproporcingas ir pažeidžia žmogaus teises. Lietuva buvo įpareigota jį panaikinti. Kartu reikėtų atsižvelgti į JT žmogaus teisių komiteto rekomendacijas, kad neturėtų būti apribotos Pakso teisės kandidatuoti į šalies prezidento postą ar būti paskirtu premjeru ar ministru.

Tačiau iki šiol nebuvo priimta jokių sprendimų šiuo klausimu.

Praėjusį spalį Lietuvos Seimas atmetė pataisas, kurios leistų Paksui kandidatuoti į aukštus postus.

Parlamentas gali persvarstyti įstatymo projektą dar kartą, bet ne anksčiau kaip po metų.

36
Tegai:
Lietuva, rinkimai, Seimas, Rolandas Paksas
Dar šia tema
Trijose Lietuvos vienmandatėse apygardose vyksta rinkimai
Paaiškėjo, kas dalyvaus antrajame rinkimų ture trijose vienmandatėse apygardose