Rozova

Rozova apie VSD pažymą: atsirado politinis užsakymas

52
(atnaujinta 14:27 2019.09.18)
Pasak Rozovos, VSD pažymos turinį žinojo beveik visi Seimo NSGK nariai, ir dabar jie visi turi teisintis – kodėl jie tylėjo, jeigu žinojo

VILNIUS, rugsėjo 18 — Sputnik. Valstybės saugumo departamento pažyma, kurioja rekomenduojama neišduoti Rozovai leidimo dirbti su įslaptinta informacija, yra politinis užsakymas, trečiadienį spaudos konferecijoje teigė Seimo narė Irina Rozova.

Anksčiau Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas nusprendė atlikti parlamentinį tyrimą dėl Rozovos ryšių su Rusijos diplomatais.

Kaip per spaudos konferenciją kalbėjo Rozova, formalia priežastimi pradėti tyrimą dėl jos veiklos tapo Gruzijos parlamento nario laiškas Lietuvos Seimo nariams. Pasak parlamentarės, laiške buvo pasiūlyta boikotuoti TSA renginį, o parlamentarės  atžvilgiu jokių pretenzijų nebuvo.

"Mano kolegos iš Latvijos ar Estijos tokio laiško negavo, tad tai man leidžia įtarti, kad šį laišką kažkas užsakė, kad jį būtų galima panaudoti Rozovos "pakabinimui", o siekiant tai padaryti, į dienos šviesą ištraukta ir VSD pažyma apie mano nepatikimumą", – sako ji.

Be to, Rozova teigia, kad pateiktoje pažymoje yra pasenusi informacija, ir apie ją žinojo daug kitų Seimo narių.

"Kadangi pažymos turinys buvo žinomas daugeliui, tame tarpe aukštas pareigas Seime ir Vyriausybėje einantiems asmenims. Apie tai žinojo beveik visi Seimo NSGK nariai, neišskiriant ir pagrindinio demaskuotojo – pono Lauryno Kasčiūno. Dabar jie visi turi teisintis – kodėl jie tylėjo, jeigu žinojo. Aš manau, akd priežastis yra labai paprasta – jie bijo prisipažinti, kad pažymoje su pasenusia informacija, kurioje daugiau spėlionių, nei faktų, penkis kartus naudojamas žodis galimai <...> O dabar atsirado politinis užsakymas ir dabar tą pažymą pateikia kaip bombą", – teigė Rozova.

Rozova atkreipia dėmesį, kad leidimą dirbti su slapta informacija ji turėjo nuo 2012 iki 2017 metų. O VSD pažymą Seimas gavo pernai sausį.

Rozovos manymu, galimos dvi versijos, kodėl ši pažyma nebuvo iškart paviešinta ir nebuvo imamasi veiksmų – arba VSD nekokybiškai atliko savo darbą, arba surinktos "kompromituojančios medžiagos jos atžvilgiu buvo nepakankama".

Politikė teigia, kad ir prie šio skandalo prisidėjo konservatoriai.

"Prisiminkime paskutinių metų skandalus Seime. Kęstutis Pūkas, Artūras Skardžius, Mykolas Majauskas, Greta Kildišienė, dabar jau Viktoras Pranckietis, Rozova ir "prisišliejusieji". Pagal turinį visi skandalai menki, tačiau garsūs savo skambesiu. Kas jų iniciatoriai? Na, aš manau, kad visi žino atsakymą – kolegos konservatoriai", – kalbėjo  Rozova.

Skandalas dėl Rozovos

Skandalas kilo rugpjūčio viduryje, kai konservatoriai susidomėjo Rozovos dalyvavimu Tarpparlamentinėje ortodoksų asamblėjoje Tbilisyje. NSGK surengė posėdį, kuriame buvo iškeltas klausimas, ar deputatė turi leidimą dirbti su įslaptintais duomenimis.

Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas nusprendė atlikti parlamentinį tyrimą dėl Rozovos ryšių su Rusijos diplomatais, kai susipažino su 2018 metų sausį Seimo pirmininkui Viktorui Pranckiečiui išsiųsta VSD pažyma apie parlamentarę. Joje rekomenduojama neišduoti politikei leidimo dirbti su įslaptinta informacija.

Rusijos ambasadorius Aleksandras Udalcovas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

Rozova papasakojo Sputnik Lietuva, kad VSD atsisakė išduoti jai leidimą dėl klaidos dokumentuose — ji pamiršo į specialiųjų tarnybų anketą įtraukti informaciją apie susitikimus su Rusijos diplomatais.

Interviu Sputnik Lietuva Rozova teigė, kad ji padarė klaidą užpildydama anketą. Ji pridūrė, kad neketina slėpti susitikimų su Rusijos diplomatais, apie kuriuos visi žino.

Be to, sausio viduryje VSD Seimo pirmininkui įteikė raštą apie Rozovos ryšius su Rusijos diplomatais ir rekomendavo nesuteikti parlamentarei leidimo dirbti su įslaptinta informacija, tačiau apie tai jis nieko neinformavo. Konservatoriai pasinaudojo šia pažyma ir pareiškė, kad politikės veikla gali "kelti grėsmę" šalies nacionaliniam saugumui.

Pačią Rozovą kolegų reakcija nustebino. Jos manymu, apie VSD pažymą jie gerai žinojo, tačiau, matyt, laukė "tinkamo momento". Politikė mano, jog skandalas gali būti susijęs su tuo, kad LLRA-KŠS frakcija gavo du ministrų portfelius. 

Rusijos ambasadorius Lietuvoje Aleksandras Udalcovas pareiškė, kad situacija su Rozova yra nepatogaus politiko persekiojimo pavyzdys.

Anksčiau žiniasklaidoje pasirodė informacija, jog Pranckietis gali sulaukti nepasitikėjimo votumo už tai, kad parlamentarams nepranešė gavęs informacijos apie Rozovą.

52
Tegai:
Valstybės saugumo departamentas (VSD), Irina Rozova
Dar šia tema
Rusijos ambasadorius Lietuvoje: Rozova yra politinio persekiojimo auka
Konservatoriai pareikalavo ištirti "Rusijos įtaką" Lietuvos politikai
Protesto dalyviai prieš karantiną JAV

Lietuvos ekonomistas neigia antrąją koronaviruso bangą JAV

(atnaujinta 09:29 2020.08.04)
JAV tapo lydere pagal daugybę susirgimų. Mauricas pažymėjo, kad šiuo metu naujų užsikrėtimų skaičius pradėjo mažėti

VILNIUS, rugpjūčio 4 — Sputnik. "Luminor Lietuva" ekonomistas Žygimantas Mauricas išanalizavo koronaviruso situaciją JAV ir pažymėjo, kad nėra antros ligos bangos, o tik pirmosios tęsinys.

Jis pabrėžė, kad šioje šalyje yra mažiau COVID-19 atvejų. Ekonomistas pridūrė, kad nepaisant padidėjusio atvejų skaičiaus liepos mėnesį, mirčių nuo infekcijos skaičius nepadidėjo, nes hospitalizuotų pacientų yra mažiau nei balandžio mėnesį.

"Antroji COVID-19 banga iš tiesų nebuvo antroji, o pirmosios tęsinys, nes balandžio — gegužės mėnesiais daugiausiai atvejų buvo fiksuojama Rytų pakrantėje, o birželio — liepos — Vakarų pakrantėje ir pietinėse JAV valstijose", — rašė jis savo Facebook paskyroje.

JAV tapo koronaviruso atvejų skaičiaus lydere pasaulyje. Naujausiais duomenimis, yra daugiau kaip 4,5 milijono atvejų, o daugiau nei 153 tūkstančiai žmonių mirė.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 17,9 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 686 tūkst. žmonių.

Tegai:
koronavirusas, Žygimantas Mauricas, JAV
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
"Netinka ministro pareigoms": Juknevičienė apie Verygos vaidmenį jo viceministrės byloje
PSO nenurodys JAV, ką daryti koronaviruso pandemijos metu
Prezidentas Gitanas Nausėda

Nausėda: valstybių narių sienų atvirumo klausimas turėtų būti išspręstas ES lygiu

(atnaujinta 10:05 2020.08.04)
Šiuo metu Vilnius reikalauja 14 dienų izoliacijos atvykstantiems iš šalių, kuriose per pastarąsias 14 dienų užregistruota daugiau nei 16 koronavirusinės infekcijos atvejų 100 tūkstančių gyventojų

VILNIUS, rugpjūčio 3 — Sputnik. ES valstybių narių nacionalinių sienų atidarymo ar uždarymo klausimas, susijęs su koronaviruso pandemija, turėtų būti išspręstas visos Europos bendruomenės lygiu. Šią poziciją pirmadienį paskelbė Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda, praneša "TASS".

Anot jo, padėtis koronaviruso keičiasi į blogąją pusę.

"Sienos kontrolės klausimas turi būti sekantis etapas ir jis reikalauja bendraeuropinių sprendimų. (...) Matome vidaus režimo sugriežtinimą daugelyje ES valstybių, galimas dalykas, kad prie to klausimo vėl teks grįžti", — sakė jis.

Kaip pažymėjo prezidentas, ES lygiu būtina susitarti dėl tokios priemonės taikymo mechanizmo, kuris būtų vienodai taikomas kaip karantino priemonė.

Šiuo metu Vilnius reikalauja 14 dienų izoliacijos atvykstantiems iš šalių, kuriose per pastarąsias 14 dienų užregistruota daugiau nei 16 koronavirusinės infekcijos atvejų 100 tūkstančių gyventojų. Šalies piliečiams leidžiama grįžti į Lietuvą, tačiau draudžiama atvykti užsieniečiams iš Belgijos, Bulgarijos, Ispanijos, Liuksemburgo, Maltos, Portugalijos, Rumunijos, Kroatijos, Čekijos ir Švedijos.

Pirmasis koronavirusinės infekcijos atvejis Lietuvoje užfiksuotas vasario 28 dieną. Nuo pandemijos pradžios šalyje žuvo 80 žmonių, 1645 žmonės pasveiko. Iš viso šiandien Lietuvoje yra 2120 užsikrėtusių asmenų.

Tegai:
ES, koronavirusas, Gitanas Nausėda
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Lietuvos oro uostuose — tik su apsauginėmis veido kaukėmis
Rusišką vaistą, skirtą gydyti COVID-19 tieks į Lotynų Ameriką ir Pietų Afriką
Eurai, archyvinė nuotrauka

Paskelbtos sausio liepos mėnesių valstybės biudžeto pajamos

(atnaujinta 11:07 2020.08.04)
Kaip teigiama pranešime, 2020 metų liepos mėnesio pajamų surinkimo rezultatas geresnis, nei birželio mėnesį

VILNIUS, rugpjūčio 4 — Sputnik. Liepos mėnesį valstybės biudžetas pajamų gavo apie 13,4 proc. (111,8 mln. eurų) mažiau nei planuota ir apie 2,8 proc. (20,4 mln. eurų) mažiau nei prieš metus, praneša Finansų ministerija.

Nord Stream-2
© Sputnik / Алексей Витвицкий

Pabrėžiama, kad šių metų liepos mėnesio pajamų surinkimo rezultatas geresnis, nei birželio mėnesį, per kurį pajamų gauta 15,8 proc. (158,7 mln. eurų) mažiau nei planuota ir 10,4 proc. (98,4 mln. eurų) mažiau nei praėjusių metų birželį.

"Liepos mėnesio pajamų surinkimas atspindi birželio mėnesio veiklos rezultatus, tame tarpe ir COVID-19 paveiktų įmonių atidėtus mokesčių mokėjimus, kurie per mėnesį išaugo apie 61 mln. eurų ir birželio pabaigoje iš viso sudarė apie 631 mln. eurų", — teigiama pranešime.

Pažymima, kad šių metų sausio — liepos mėnesiais pajamų į valstybės biudžetą gauta apie 15 proc. (829,8 mln. eurų) mažiau nei planuota ir apie 7,7 proc. (392,4 mln. eurų) mažiau nei praėjusiais metais tuo pačiu laikotarpiu.

Kaip teigiama pranešime, patikslinta ir detalesnė informacija apie valstybės ir savivaldybių biudžetų pajamų surinkimą bus skelbiama rugpjūčio mėnesio antroje pusėje.

Tegai:
Lietuva, valstybės biudžetas, ekonomika
Dar šia tema
Bus sutelkiamos pavaldžių įmonių pastangos gerinti kelių kokybę
"Gazprom" sureagavo į baudą, kurią skyrė Lenkija prieš "Nord Stream-2"