Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda susitiko su Japonijos tarptautinio bendradarbiavimo banko atstovais, archyvinė nuotrauka

Nausėda deda viltis į Japonijos patirtį BRELL ir "Rail Baltica" srityse

40
(atnaujinta 10:42 2019.09.19)
Šalies vadovas tikisi sustiprinti Lietuvos ir Japonijos tiek politinį, tiek ekonominį bendradarbiavimą

VILNIUS, rugsėjo 19 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda susitiko su Japonijos tarptautinio bendradarbiavimo banko valdytoju Tadashiu Maeda ir Japonijos delegacijos atstovais. Apie tai pranešė Prezidentūros spaudos tarnyba.

Susitikimo metu buvo aptartas šalių ekonominis bendradarbiavimas, perspektyvos ir investicijos į Lietuvos ekonomiką.

Nausėda pabrėžė, kad Japonijos ir jos įmonių patirtis įgyvendinant transporto ir energetikos projektus yra labai svarbi Vilniui.

"Aktyviau bendradarbiaudami susipažinsime su naujausiomis technologijomis, įgysime daugiau patirties, siekdami sklandžiai įgyvendinti Baltijos šalių elektros tinklų sinchronizacijos ir "Rail Baltica" projektus", — sakė Nausėda.

Lietuvos vadovas pakvietė Japonijos įmones, veikiančias gamybos ir infrastruktūros sektoriuose, plėsti savo veiklą Lietuvoje. Nausėda pažymėjo, kad pastaraisiais metais ekonominis Lietuvos ir Japonijos bendradarbiavimas įgauna pagreitį.

Президент Литвы Гитанас Науседа встретился с представителями Японского банка международного сотрудничества
Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda susitikime su Japonijos tarptautinio bendradarbiavimo banko atstovais

"Japonija yra trečia pagal dydį Lietuvos ekonomikos partnerė Azijos regione. Per pastarąjį dešimtmetį mūsų tarpusavio prekyba išaugo daugiau nei 9 kartus. Matome galimybių stiprinti bendradarbiavimą su šia tolimąja kaimyne tiek politiniu, tiek ekonominiu lygmeniu", — sakė šalies vadovas.

Nausėda taip pat pakvietė Japonijos tarptautinio bendradarbiavimo banko atstovus atidaryti atstovybę Lietuvoje.

Anksčiau Sputnik Lietuva rašė, kad Lietuvos vyriausybė kvietė Japonijos investuotojus dalyvauti Klaipėdos uosto plėtros ir Lietuvos energetikos sistemų sinchronizacijos su Europos žemyniniais tinklais projektuose.

40
Tegai:
bendradarbiavimas, Rail Baltica, BRELL, Japonija, Lietuva
Dar šia tema
Ekspertas: Lietuva ir Japonija net žemėlapyje yra labai nutolusios
Nausėda palaiko Rozovos bylos tyrimą
Nausėda pasirašė dekretą dėl Apeliacinio teismo teisėjo atleidimo iš pareigų
Andžejus Duda

Lietuvos lenkai balsų dauguma palaikė Dudos varžovą

(atnaujinta 10:44 2020.07.13)
Lietuvoje buvo vienintelė vieta balsuoti — Lenkijos ambasadoje Vilniuje iš viso balsavo nei 480 rinkėjų

VILNIUS, liepos 13 — Sputnik. Opozicinės "Pilietinės koalicijos" atstovas Rafalas Tšaskovskis surinko absoliučią daugumą balsų tarp Vilniuje balsavusių Lenkijos piliečių, tačiau pralaimėjo Lenkijos prezidento rinkimus, praneša WNP.pl.

Кандидат в президенты Польши Рафал Тшасковский, 12 июля 2020 года
© REUTERS / AGENCJA GAZETA
Rafalas Tšaskovskis

Praėjusį sekmadienį Lenkijoje vyko antrasis prezidento rinkimų turas. Paskutiniame balsavimo etape dalyvavo dabartinis valstybės vadovas Andžejus Duda ir jo konkurentas Tšaskovskis.

Lietuvoje vienintelė rinkimų apylinkė buvo įsteigta prie Lenkijos ambasados ​​Vilniuje. Pranešama, kad Tšaskovskis Lietuvoje gavo 352 lenkų balsus, o Dudą palaikė 129 žmonės.

Andžejus Duda laimi Lenkijos prezidento rinkimus pagal 99,97 proc. rinkimų komisijų protokolų, pranešė RIA Novosti su nuoroda į Lenkijos rinkimų komisijos vadovą Sylvesterį Marčiniaką.

"Kol kas negauti 9 protokolai. 27 222 rinkimų apygardų protokolų duomenys, tai yra 99,97%, rodo, kad už Andžejų Dudą balsavo 51,21% rinkėjų, o už Rafalą Tšaskovskį - 48,79% rinkėjų", — sakė Marčiniakas.

Jis paaiškino, kad visų pirma balsavimo protokolai dar nebuvo pateikti iš balsavimo vietų Belgijoje ir JK.

Tegai:
Lenkija, Andrzejus Duda
Ramūnas Karbauskis, archyvinė nuotrauka

"Valstiečiai" nutraukia susitarimą su socdemais dėl bendrų kandidatų kėlimo

(atnaujinta 09:10 2020.07.13)
LVŽS tarybos posėdyje nuspręsta, jog sąjunga nutraukia susitarimą su Lietuvos socialdemokratų darbo partija dėl bendrų kandidatų kėlimo

VILNIUS, liepos 13 — Sputnik. Penktadienį vykusiame Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) tarybos posėdyje nuspręsta, jog LVŽS nutraukia susitarimą su Lietuvos socialdemokratų darbo partija (LSDDP) dėl bendrų kandidatų kėlimo, rašoma partijos tinklalapyje.

Toks sprendimas priimtas išsiskyrus nuomonėms balsuojant dėl esminių vertybinių ir LVŽS programines nuostatas įgyvendinančių įstatymų priėmimo.

Pasak partijos pirmininko Ramūno Karbauskio, LVŽS taryboje išreikštas susirūpinimas, kad po praėjusio tarybos posėdžio, kuriame buvo priimtas sprendimas kelti bendrus su koalicijos partneriais kandidatus, LSDDP frakcijos nariai neparėmė Seime LVŽS frakcijos, balsuojant dėl esminių vertybinių klausimų, ypač tų, kurie susiję su sveikatos apsaugos politika, alkoholio vartojimo mažinimo priemonėmis.

"Mūsų programos įgyvendinimo laukiantiems bei mūsų politiką remiantiems žmonėms būtų sudėtinga paaiškinti, kodėl vieni ar kiti asmenys, viešai neremiantys mūsų vertybių ar net prieš jas balsuojantys, keliami kaip bendri kandidatai", — sprendimą komentuoja LVŽS pirmininkas Ramūnas Karbauskis.

Nežiūrint visų susiklosčiusių aplinkybių, LVŽS taryba dėkoja Lietuvos socialdemokratų darbo partijos nariams už bendrą darbą Seime ir Vyriausybėje įgyvendinant Vyriausybės programą bei linki kolegoms sėkmės artėjančiuose Seimo rinkimuose.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) penktadienį patvirtino tris pirmąsias pozicijas rinkimų į Seimą sąraše, jį ves premjeras Saulius Skvernelis.

Tegai:
socialdemokratai, valstiečiai
Temos:
Lietuvos Seimo rinkimai — 2020
Dar šia tema
Paaiškėjo, kokia partija gali laimėti Seimo rinkimus
Politologas: valdantieji ir konservatoriai "kovoja ne dėl gyvybės, o dėl mirties"
Seimas pareiškė apie manipuliacijas asociacijoje "Sąjūdis prieš Astravo AE"