Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda susitiko su Japonijos tarptautinio bendradarbiavimo banko atstovais, archyvinė nuotrauka

Nausėda deda viltis į Japonijos patirtį BRELL ir "Rail Baltica" srityse

27
(atnaujinta 10:42 2019.09.19)
Šalies vadovas tikisi sustiprinti Lietuvos ir Japonijos tiek politinį, tiek ekonominį bendradarbiavimą

VILNIUS, rugsėjo 19 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda susitiko su Japonijos tarptautinio bendradarbiavimo banko valdytoju Tadashiu Maeda ir Japonijos delegacijos atstovais. Apie tai pranešė Prezidentūros spaudos tarnyba.

Susitikimo metu buvo aptartas šalių ekonominis bendradarbiavimas, perspektyvos ir investicijos į Lietuvos ekonomiką.

Nausėda pabrėžė, kad Japonijos ir jos įmonių patirtis įgyvendinant transporto ir energetikos projektus yra labai svarbi Vilniui.

"Aktyviau bendradarbiaudami susipažinsime su naujausiomis technologijomis, įgysime daugiau patirties, siekdami sklandžiai įgyvendinti Baltijos šalių elektros tinklų sinchronizacijos ir "Rail Baltica" projektus", — sakė Nausėda.

Lietuvos vadovas pakvietė Japonijos įmones, veikiančias gamybos ir infrastruktūros sektoriuose, plėsti savo veiklą Lietuvoje. Nausėda pažymėjo, kad pastaraisiais metais ekonominis Lietuvos ir Japonijos bendradarbiavimas įgauna pagreitį.

Президент Литвы Гитанас Науседа встретился с представителями Японского банка международного сотрудничества
Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda susitikime su Japonijos tarptautinio bendradarbiavimo banko atstovais

"Japonija yra trečia pagal dydį Lietuvos ekonomikos partnerė Azijos regione. Per pastarąjį dešimtmetį mūsų tarpusavio prekyba išaugo daugiau nei 9 kartus. Matome galimybių stiprinti bendradarbiavimą su šia tolimąja kaimyne tiek politiniu, tiek ekonominiu lygmeniu", — sakė šalies vadovas.

Nausėda taip pat pakvietė Japonijos tarptautinio bendradarbiavimo banko atstovus atidaryti atstovybę Lietuvoje.

Anksčiau Sputnik Lietuva rašė, kad Lietuvos vyriausybė kvietė Japonijos investuotojus dalyvauti Klaipėdos uosto plėtros ir Lietuvos energetikos sistemų sinchronizacijos su Europos žemyniniais tinklais projektuose.

27
Tegai:
bendradarbiavimas, Rail Baltica, BRELL, Japonija, Lietuva
Dar šia tema
Ekspertas: Lietuva ir Japonija net žemėlapyje yra labai nutolusios
Nausėda palaiko Rozovos bylos tyrimą
Nausėda pasirašė dekretą dėl Apeliacinio teismo teisėjo atleidimo iš pareigų