oro gynybos sistema STINGER, archyvinė nuotrauka

Lietuva pasisakė bendros oro gynybos sistemos sukūrimą Baltijos šalyse

35
(atnaujinta 10:25 2019.09.20)
Kaip pažymėjo prezidento patarėjas nacionalinio saugumo klausimais, Baltijos valstybės turėtų galvoti ir apie tai, kaip ginti savo oro erdvę kartu

VILNIUS, rugsėjo 19 — Sputnik. Lietuva siūlo Baltijos šalims ir Lenkijai sukurti regioninę oro gynybos sistemą, praneša TASS su nuoroda į prezidento patarėjo nacionalinio saugumo klausimais Jono Vytauto Žuko interviu Lietuvos žiniasklaidai.

Žukas pažymėjo, kad Baltijos šalims reikėtų galvoti ir apie tai, kaip ginti savo oro erdvę kartu. Jo nuomone, NATO turėtų pasiskirstyti gynybos užduotis Baltijos regione.

Anot jo, apskritai regionas turi efektyvų gynybos priemonių paketą: Lietuva turi trumpojo nuotolio sistemas, Lenkija — ilgojo nuotolio, o Šiaurės ir Baltijos jūrose yra laivai su įvairiausiomis priešlėktuvinėmis priemonėmis.

Žukas taip pat priminė, kad Lietuva yra suinteresuota pakeisti NATO sąjungininkų oro policijos mandatą į kovinį.

Baltijos šalys neturi lėktuvų, tinkamų oro erdvei patruliuoti, todėl nuo 2004 metų balandžio mėnesio (įstojus į NATO) oro erdvės apsaugą rotacijos būdu perėmė Šiaurės Atlanto aljanso šalys. Baltijos šalys norėtų pakeisti NATO oro policijos mandatą oro gynybos mandatu, kad krizės atveju sąjungininkų naikintuvai galėtų, be patruliavimo, vykdyti ir kovinius veiksmus.

Baltijos šalių politikai nuolat ragina didinti NATO pajėgas Baltijos šalyse. Jie motyvuoja savo kvietimą "grėsme" iš Rusijos.

Anot Rusijos užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo, aljansas puikiai supranta, kad jokių planų ką nors užpulti Maskva neturi, tačiau jis tiesiog naudojasi pretekstu dislokuoti daugiau įrangos ir batalionų prie Rusijos sienų.

35
Tegai:
Baltijos šalys, Lietuva
Dar šia tema
Didžioji Britanija paskelbė pavojingiausią Rusijos ginkluotę
Lenkija tikisi įsigyti iš JAV naikintuvus F-35 pigiau, nei žada Pentagonas
Tu-160 skrydį virš Baltijos jūros lydėjo NATO lėktuvai — video
Pentagono vadovas sako, kad JAV nėra pasirengusios hibridiniam karui su Rusija
Balsavimas

Pareiškinius dokumentus Seimo rinkimams VRK pristatė 20 partijų

(atnaujinta 12:50 2020.08.08)
Galutiniai rinkimuose dalyvaujančių politinių partijų ir išsikėlusių kandidatų sąrašai paaiškės po dokumentų patikrinimo, rugsėjo 11 dieną

VILNIUS, rugpjūčio 8 — Sputnik.  Penktadienį buvo baigtas pareiškinių dokumentų priėmimas, rašo Vyriausioji rinkimų komisija (VRK).

Dalyvauti artėjančiuose Seimo rinkimuose iš užsiregistravusių 22 politinių partijų dokumentus pateikė 20.

Į Seimo narius vienmandatėse rinkimų apygardose išsikėlę kandidatai dokumentus teikė apygardų rinkimų komisijoms.

"Pasibaigus pareiškinių dokumentų pateikimui, VRK pradeda tikrinimą, ar partijų keliami bei išsikelti siekiantys kandidatai atitinka įstatymuose numatytus reikalavimus. Taip pat iki rugsėjo 6 d. partijos, koalicijos arba save išsikėlę kandidatai gali atšaukti rinkimų pareiškinius dokumentus, todėl bendras rinkimuose ketinančių dalyvauti politinės kampanijos dalyvių skaičius dar gali keistis", — rašoma pranešime.

Galutiniai rinkimuose dalyvaujančių politinių partijų ir išsikėlusių kandidatų sąrašai paaiškės po dokumentų patikrinimo, rugsėjo 11 dieną, kai likus mėnesiui iki rinkimų VRK paskelbs informaciją apie rinkimuose dalyvausiančias politines partijas ir savarankiškai išsikėlusius kandidatus.  

Tegai:
Vyriausioji rinkimų komisija, Lietuva
Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėdasu žmona Diana

Nausėda kartu su šeima laikinai izoliavosi dėl COVID-19 pavojaus

(atnaujinta 18:45 2020.08.07)
Vienas prezidento kanceliarijos darbuotojų prieš savaitę bendravo su galimai koronavirusu užsikrėtusiu asmeniu

VILNIUS, rugpjūčio 7 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda laikinai izoliavosi su šeima penktadienį po pietų, praneša Prezidentūros spaudos tarnyba.

Vilnius, archyvinė nuotrauka
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

Anot pranešimo, prezidento šeima izoliavosi paaiškėjus, kad vienas prezidento kanceliarijos darbuotojų prieš savaitę bendravo su galimai koronavirusu užsikrėtusiu asmeniu.

Be to, izoliuotis nurodyta visiems prezidento kanceliarijos darbuotojams. Laikina atsargumo priemonė bus taikoma iki bus gauti darbuotojo COVID-19 testo rezultatai.

Prezidento kanceliarijoje šiuo metu atliekama dezinfekcija.

Lietuvoje nustatyta daugiau nei 2190 koronaviruso atvejų, 81 žmogus mirė. 1665 pacientai pasveiko nuo infekcijos.

Kovo 11 d. Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje jau nustatyta daugiau nei 18,9 milijono infekcijos atvejų, daugiau nei 709 tūkstančiai žmonių mirė.

Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
© Sputnik /
Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
Tegai:
Lietuva, saviizoliacija, koronavirusas, Diana Nausėdienė, Gitanas Nausėda
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Žalia mėsa, archyvinė nuotrauka

Mėsos gabalas ant pjaustymo lentos "atgijo" ir šokiravo interneto vartotojus

(atnaujinta 16:52 2020.08.09)
Mergina nufilmavusi šį vaizdo įrašą parašė, kad jos mama norėjo paruošti mėsą, tačiau pamačiusi, kad mėsa pulsuoja, išsigando ir persigalvojo

VILNIUS, rugpjūčio 9 — Sputnik. Internete populiarėja vaizdo įrašas, kuriame mėsos gabalas ant pjaustymo lentos pradeda judėti, rašo RIA Novosti.

Vaizdo įrašą "Twitter" paskelbė vartotoja pasivadinusi "Yo! Artist". Ji parašė, kad jos mama norėjo paruošti mėsą, tačiau, kai mėsa pradėjo pulsuoti, ji išsigando ir persigalvojo.

Vaizdo įrašas sulaukė daugiau nei 14 tūkst. pasidalinimų, beveik 21,5 tūkst. "patinka".

Daugelis socialinio tinklo vartotojų komentaruose rašė, kad tikrai pasibaisėjo šiuo vaizdo įrašu. Kiti pažymėjo, kad nieko čia baisaus ir paaiškino, kad visa tai susiję su nervų galūnėmis, kurios kurį laiką funkcionuoja šviežioje žalioje mėsoje.

Tegai:
vaizdo įrašas, mėsa