oro gynybos sistema STINGER, archyvinė nuotrauka

Lietuva pasisakė bendros oro gynybos sistemos sukūrimą Baltijos šalyse

18
(atnaujinta 10:25 2019.09.20)
Kaip pažymėjo prezidento patarėjas nacionalinio saugumo klausimais, Baltijos valstybės turėtų galvoti ir apie tai, kaip ginti savo oro erdvę kartu

VILNIUS, rugsėjo 19 — Sputnik. Lietuva siūlo Baltijos šalims ir Lenkijai sukurti regioninę oro gynybos sistemą, praneša TASS su nuoroda į prezidento patarėjo nacionalinio saugumo klausimais Jono Vytauto Žuko interviu Lietuvos žiniasklaidai.

Žukas pažymėjo, kad Baltijos šalims reikėtų galvoti ir apie tai, kaip ginti savo oro erdvę kartu. Jo nuomone, NATO turėtų pasiskirstyti gynybos užduotis Baltijos regione.

Anot jo, apskritai regionas turi efektyvų gynybos priemonių paketą: Lietuva turi trumpojo nuotolio sistemas, Lenkija — ilgojo nuotolio, o Šiaurės ir Baltijos jūrose yra laivai su įvairiausiomis priešlėktuvinėmis priemonėmis.

Žukas taip pat priminė, kad Lietuva yra suinteresuota pakeisti NATO sąjungininkų oro policijos mandatą į kovinį.

Baltijos šalys neturi lėktuvų, tinkamų oro erdvei patruliuoti, todėl nuo 2004 metų balandžio mėnesio (įstojus į NATO) oro erdvės apsaugą rotacijos būdu perėmė Šiaurės Atlanto aljanso šalys. Baltijos šalys norėtų pakeisti NATO oro policijos mandatą oro gynybos mandatu, kad krizės atveju sąjungininkų naikintuvai galėtų, be patruliavimo, vykdyti ir kovinius veiksmus.

Baltijos šalių politikai nuolat ragina didinti NATO pajėgas Baltijos šalyse. Jie motyvuoja savo kvietimą "grėsme" iš Rusijos.

Anot Rusijos užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo, aljansas puikiai supranta, kad jokių planų ką nors užpulti Maskva neturi, tačiau jis tiesiog naudojasi pretekstu dislokuoti daugiau įrangos ir batalionų prie Rusijos sienų.

18
Tegai:
Baltijos šalys, Lietuva
Dar šia tema
Didžioji Britanija paskelbė pavojingiausią Rusijos ginkluotę
Lenkija tikisi įsigyti iš JAV naikintuvus F-35 pigiau, nei žada Pentagonas
Tu-160 skrydį virš Baltijos jūros lydėjo NATO lėktuvai — video
Pentagono vadovas sako, kad JAV nėra pasirengusios hibridiniam karui su Rusija