Plakatas Vilniuje, nuotrauka iš įvykio vietos

Konservatoriai pasipiktino Vilniaus reklama, kviečiančia švęsti KLR įkūrimą

45
(atnaujinta 14:23 2019.09.23)
Pasak Manto Adomėno, kuris kreipėsi į Vilniaus valdžią, Kinijos Liaudies Respublika — tai "agresyvus totalitarinis režimas, ant kurio sąžinės guli 65 mln. žmonių mirtys"

VILNIUS, rugsėjo 23 — Sputnik. Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos narys Mantas Adomėnas paskelbė peticiją, kad Vilniuje nebūtų minimos Kinijos Liaudies Respublikos įkūrimo metinės.

Politikas pasipiktino, kad Vilniuje ketinama švęsti Kinijos LR 70-metį.

"Tai komunistinė tironija, kuri ir dabar yra įkalinusi daugiau nei milijoną savo piliečių koncentracijos stovyklose, vykdo uigurų genocidą, tibetiečių prievartinį nutautinimą ir nuožmų įvairių religijų tikinčiųjų persekiojimą. AR ČIA YRA KĄ ŠVĘSTI?" — klausia Facebook Adomėnas.

Be to, politikas kreipėsi į Vilniaus merą Remigijų Šimašių, kad jis atsakytų, ar verta minėti tokią datą. Pasak Adomėno, Vilniuje "žmogžudiško režimo fejerverkams" ne vieta.

Dar vienas Seimo narys Andrius Navickas, taip pat TS-LKD narys, tokią akciją pavadino geopolitine provokacija.

"Tiems, kam nuo informacijos galvoje viskas gaudžia ir nebeaišku kas svarbu, o kas ne, noriu pateikti analogiją: įsivaizduokite miesto šventę, skirtą Lietuvos įjungimui į Sovietų Sąjungą. Kitąmet kaip tik aštuoniasdešimt metų", — rašo Facebook Navickas.

Pasak Navicko, "Kinijos režimas" sugebėjo išsilaikyti iki dabar. Tačiau, politiko manymu, tai ne priežastis "į Mao ir jo chunveibinus, žmonių terorą žiūrėti kaip į normalų dalyką".

Be to, Navickas teigia, kad Vilniaus savivaldybė informavo, jog nebuvo išdavusi leidimų.

"Pala... Ar tai reiškia, kad ir aš pro langą galiu, apėmus mane blūdui, šaudyti fejerverkus, "švęsdamas" Ruandos genocidą ar Rugsėjo vienuoliktosios įvykius?" — klausia Navickas.

Žiniasklaidos duomenimis, Vilniaus savivaldybė pažadėjo nukabinti reklaminį plakatą ir išsiaiškinti, kas yra jo užsakovas.

45
Tegai:
Lietuva, Kinija
Balsavimas

Pareiškinius dokumentus Seimo rinkimams VRK pristatė 20 partijų

(atnaujinta 12:50 2020.08.08)
Galutiniai rinkimuose dalyvaujančių politinių partijų ir išsikėlusių kandidatų sąrašai paaiškės po dokumentų patikrinimo, rugsėjo 11 dieną

VILNIUS, rugpjūčio 8 — Sputnik.  Penktadienį buvo baigtas pareiškinių dokumentų priėmimas, rašo Vyriausioji rinkimų komisija (VRK).

Dalyvauti artėjančiuose Seimo rinkimuose iš užsiregistravusių 22 politinių partijų dokumentus pateikė 20.

Į Seimo narius vienmandatėse rinkimų apygardose išsikėlę kandidatai dokumentus teikė apygardų rinkimų komisijoms.

"Pasibaigus pareiškinių dokumentų pateikimui, VRK pradeda tikrinimą, ar partijų keliami bei išsikelti siekiantys kandidatai atitinka įstatymuose numatytus reikalavimus. Taip pat iki rugsėjo 6 d. partijos, koalicijos arba save išsikėlę kandidatai gali atšaukti rinkimų pareiškinius dokumentus, todėl bendras rinkimuose ketinančių dalyvauti politinės kampanijos dalyvių skaičius dar gali keistis", — rašoma pranešime.

Galutiniai rinkimuose dalyvaujančių politinių partijų ir išsikėlusių kandidatų sąrašai paaiškės po dokumentų patikrinimo, rugsėjo 11 dieną, kai likus mėnesiui iki rinkimų VRK paskelbs informaciją apie rinkimuose dalyvausiančias politines partijas ir savarankiškai išsikėlusius kandidatus.  

Tegai:
Vyriausioji rinkimų komisija, Lietuva
Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėdasu žmona Diana

Nausėda kartu su šeima laikinai izoliavosi dėl COVID-19 pavojaus

(atnaujinta 18:45 2020.08.07)
Vienas prezidento kanceliarijos darbuotojų prieš savaitę bendravo su galimai koronavirusu užsikrėtusiu asmeniu

VILNIUS, rugpjūčio 7 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda laikinai izoliavosi su šeima penktadienį po pietų, praneša Prezidentūros spaudos tarnyba.

Vilnius, archyvinė nuotrauka
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

Anot pranešimo, prezidento šeima izoliavosi paaiškėjus, kad vienas prezidento kanceliarijos darbuotojų prieš savaitę bendravo su galimai koronavirusu užsikrėtusiu asmeniu.

Be to, izoliuotis nurodyta visiems prezidento kanceliarijos darbuotojams. Laikina atsargumo priemonė bus taikoma iki bus gauti darbuotojo COVID-19 testo rezultatai.

Prezidento kanceliarijoje šiuo metu atliekama dezinfekcija.

Lietuvoje nustatyta daugiau nei 2190 koronaviruso atvejų, 81 žmogus mirė. 1665 pacientai pasveiko nuo infekcijos.

Kovo 11 d. Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje jau nustatyta daugiau nei 18,9 milijono infekcijos atvejų, daugiau nei 709 tūkstančiai žmonių mirė.

Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
© Sputnik /
Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
Tegai:
Lietuva, saviizoliacija, koronavirusas, Diana Nausėdienė, Gitanas Nausėda
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Žalia mėsa, archyvinė nuotrauka

Mėsos gabalas ant pjaustymo lentos "atgijo" ir šokiravo interneto vartotojus

(atnaujinta 16:52 2020.08.09)
Mergina nufilmavusi šį vaizdo įrašą parašė, kad jos mama norėjo paruošti mėsą, tačiau pamačiusi, kad mėsa pulsuoja, išsigando ir persigalvojo

VILNIUS, rugpjūčio 9 — Sputnik. Internete populiarėja vaizdo įrašas, kuriame mėsos gabalas ant pjaustymo lentos pradeda judėti, rašo RIA Novosti.

Vaizdo įrašą "Twitter" paskelbė vartotoja pasivadinusi "Yo! Artist". Ji parašė, kad jos mama norėjo paruošti mėsą, tačiau, kai mėsa pradėjo pulsuoti, ji išsigando ir persigalvojo.

Vaizdo įrašas sulaukė daugiau nei 14 tūkst. pasidalinimų, beveik 21,5 tūkst. "patinka".

Daugelis socialinio tinklo vartotojų komentaruose rašė, kad tikrai pasibaisėjo šiuo vaizdo įrašu. Kiti pažymėjo, kad nieko čia baisaus ir paaiškino, kad visa tai susiję su nervų galūnėmis, kurios kurį laiką funkcionuoja šviežioje žalioje mėsoje.

Tegai:
vaizdo įrašas, mėsa