Plakatas Vilniuje, nuotrauka iš įvykio vietos

Konservatoriai pasipiktino Vilniaus reklama, kviečiančia švęsti KLR įkūrimą

34
(atnaujinta 14:23 2019.09.23)
Pasak Manto Adomėno, kuris kreipėsi į Vilniaus valdžią, Kinijos Liaudies Respublika — tai "agresyvus totalitarinis režimas, ant kurio sąžinės guli 65 mln. žmonių mirtys"

VILNIUS, rugsėjo 23 — Sputnik. Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos narys Mantas Adomėnas paskelbė peticiją, kad Vilniuje nebūtų minimos Kinijos Liaudies Respublikos įkūrimo metinės.

Politikas pasipiktino, kad Vilniuje ketinama švęsti Kinijos LR 70-metį.

"Tai komunistinė tironija, kuri ir dabar yra įkalinusi daugiau nei milijoną savo piliečių koncentracijos stovyklose, vykdo uigurų genocidą, tibetiečių prievartinį nutautinimą ir nuožmų įvairių religijų tikinčiųjų persekiojimą. AR ČIA YRA KĄ ŠVĘSTI?" — klausia Facebook Adomėnas.

Be to, politikas kreipėsi į Vilniaus merą Remigijų Šimašių, kad jis atsakytų, ar verta minėti tokią datą. Pasak Adomėno, Vilniuje "žmogžudiško režimo fejerverkams" ne vieta.

Dar vienas Seimo narys Andrius Navickas, taip pat TS-LKD narys, tokią akciją pavadino geopolitine provokacija.

"Tiems, kam nuo informacijos galvoje viskas gaudžia ir nebeaišku kas svarbu, o kas ne, noriu pateikti analogiją: įsivaizduokite miesto šventę, skirtą Lietuvos įjungimui į Sovietų Sąjungą. Kitąmet kaip tik aštuoniasdešimt metų", — rašo Facebook Navickas.

Pasak Navicko, "Kinijos režimas" sugebėjo išsilaikyti iki dabar. Tačiau, politiko manymu, tai ne priežastis "į Mao ir jo chunveibinus, žmonių terorą žiūrėti kaip į normalų dalyką".

Be to, Navickas teigia, kad Vilniaus savivaldybė informavo, jog nebuvo išdavusi leidimų.

"Pala... Ar tai reiškia, kad ir aš pro langą galiu, apėmus mane blūdui, šaudyti fejerverkus, "švęsdamas" Ruandos genocidą ar Rugsėjo vienuoliktosios įvykius?" — klausia Navickas.

Žiniasklaidos duomenimis, Vilniaus savivaldybė pažadėjo nukabinti reklaminį plakatą ir išsiaiškinti, kas yra jo užsakovas.

34
Tegai:
Lietuva, Kinija