Vilniaus panorama, archyvinė nuotrauka

Lietuvos Seimo pirmininkas ragina neleisti Armėnijos Rusijos glėbį"

33
(atnaujinta 09:19 2019.09.26)
Seimo delegacija vyks atsakomojo vizito į Armėniją po praėjusią savaitę Vilniuje viešėjusio Armėnijos užsienio reikalų ministro Zohrabo Mnatsakanjano

VILNIUS, rugsėjo 26 — Sputnik. Lietuvos Seimas sudarė delegaciją vykti į Armėniją, pranešė "Parlamentskaja gazeta" su nuoroda į vietos žiniasklaidą.

Tai bus atsakomasis vizitas po praėjusią savaitę Vilniuje viešėjusio Armėnijos užsienio reikalų ministro Zohrabo Mnatsakanjano, kuris susitiko su ministru pirmininku Sauliumi Skverneliu, užsienio reikalų ministru Linu Linkevičiumi ir Seimo pirmininku Viktoru Pranckiečiu.

Konservatorė, buvusi Seimo pirmininkė Irena Degutienė paaiškino Lietuvos delegacijos vizito tikslą.

Pasak jos, Armėnija juda Vakarų link, šalies valdžia visiškai pasikeitė ir ji tikrai nėra prorusiška. Jos teigimu, bandydami padėti Gruzijai ir Moldovai pagal Rytų partnerystę turėtume padėti ir Armėnijai.

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis savo ruožtu mano, kad tokia kelionė turėtų vykti.

"Mūsų tikslas yra išlaikyti juos Europos kryptimi, o ne atiduoti juos į Rusijos glėbį", — apibendrino Pranckietis.

Be to, prieš savaitę užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pasveikino Armėnijos užsienio reikalų ministrą Zohrabą Mnatsakanjaną šalies Nepriklausomybės dienos proga.

Linkevičius taip pat užtikrino savo kolegą, kad Lietuva toliau prisidės prie artimesnių ryšių tarp Europos Sąjungos ir Armėnijos mezgimo.

Lietuva diplomatinius santykius su Armėnija užmezgė 1991 metų lapkričio 21 dieną.

33
Tegai:
Vilnius, Armėnija, Seimas