Gitanas Nausėda su žmona Diana ir JAV prezidentas Donaldas Trampas su žmona Melanija, rugsėjo 25 d.

Nausėda pakvietė Trampą apsilankyti Lietuvoje

41
(atnaujinta 11:08 2019.09.26)
Dviejų valstybių vadovai surengė trumpą susitikimą Niujorke ir aptarė įsipareigojimus, susijusius su transatlantine gynyba ir saugumu

VILNIUS, rugsėjo 26 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda pakvietė JAV prezidentą Donaldą Trampą apsilankyti Lietuvoje.

Lietuvos vadovas su žmona Diana vieši Niujorke, kur dalyvauja Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos 74-osios sesijos renginiuose. Trečiadienį Lietuvos prezidentas dalyvavo iškilmingame priėmime, surengtame valstybių ir vyriausybių vadovams.

Nausėda ir Trampas trumpai pasikalbėjo priėmimo metu. Tai buvo pirmasis jų susitikimas po naujojo Lietuvos prezidento rinkimų.

"Mūsų įsipareigojimas transatlantinei gynybai ir saugumui aptartas pokalbyje su Donaldu Trumpu. Pažinties metu pakviečiau JAV Prezidentą apsilankyti Lietuvoje", — parašė Nausėda savo Facebook puslapyje.

Prezidentas su darbo vizitu viešės Niujorke iki rugsėjo 26 dienos. JT sesijos metu Nausėda spėjo pasidalinti respublikos perėjimo prie tvaraus šilumos tiekimo patirtimi, papasakojo apie "gerovės valstybės" kūrimo principus pasitelkiant išmaniąsias technologijas, dirbtinį intelektą ir sprendimus robotikos srityje. Jis taip pat susitiko su JT generaliniu sekretoriumi Antonijumi Guteresu (António Guterres).

41
Tegai:
Niujorkas, Lietuva, Donaldas Trampas, Gitanas Nausėda
Dar šia tema
Nausėda pripažino bendrapiliečių dalyvavimą žydų bendruomenės sunaikinime
JT susitikime Nausėda siūlė mažinti iškastinio kuro naudojimą
Nausėda JT papasakojo apie "gerovės valstybę"