Lenkijos prezidento rezidencija, archyvinė nuotrauka

JAV būstinė NATO rytiniame flange persikels Vokietijos į Lenkiją

22
(atnaujinta 12:18 2019.09.26)
JAV ir Lenkija neseniai pasirašė bendrą deklaraciją dėl karinio bendradarbiavimo, šalys patvirtino planus padidinti JAV kariuomenės pajėgas Lenkijoje tūkstančiu žmonių

VILNIUS, rugsėjo 26 — Sputnik. Amerikos kariuomenės vadovybė rytiniame NATO flange persikels į Lenkiją, Lenkijos radijui sakė šalies krašto apsaugos ministras Mariušas Blaščakas.

JAV ir Lenkija neseniai pasirašė bendrą deklaraciją dėl karinio bendradarbiavimo. Dokumente rašoma, kad šalys patvirtino planus padidinti JAV kariuomenės pajėgas Lenkijoje tūkstančiu žmonių (dabar yra 4,5 tūkst. karių).

Šalys taip pat susitarė dėl vietų Lenkijoje, kuriose būtų galima dislokuoti Amerikos kariuomenę. Be kita ko, Poznanė įvardijama kaip divizijos vadovybės būstinė ir JAV armijos paramos grupė.

"Tai reiškia, kad iš Poznanės amerikiečių vadas generolas vadovaus amerikiečių pajėgoms tiek Lenkijoje, tiek tam tikroje Europos dalyje, tai yra, rytiniame flange", — sakė Blaščakas.

Anot jo, "tai reiškia, kad Lenkijoje bus įkurta aukšto rango karinė institucija".

"Amerikos pajėgoms bus vadovaujama ne iš Vokietijos, kaip iki šiol, bet iš Lenkijos", — apibendrino jis.

NATO karinių pajėgų didinimas

Beprecedentis nuo Šaltojo karo pabaigos NATO karinių pajėgų Rytų Europoje stiprinimas aiškinamas neva padidėjusia agresija iš Rusijos.

Tačiau 2017 metų sausį NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas interviu "BBC" pareiškė, kad Aljansas nemato tiesioginės grėsmės iš Rusijos Federacijos rytiniam NATO flangui.

"Mes neieškome konfrontacijos su Rusija, mes nenorime naujo Šaltojo karo. Todėl mes sujungiame jėgą ir tvirtą požiūrį su atvirumu dialogui", — taip pat pažymėjo Stoltenbergas.

Maskva ne kartą pabrėžė, kad jos nedomina situacija nei Baltijos regione, nei bet kurioje kitoje vietoje. Kremlius teigia, kad tušti, nepagrįsti teiginiai apie pavojų iš Maskvos — NATO pretekstas nepagrįstai didinti karines pajėgas prie Rusijos sienų.

NATO: plėtros istorija
© Sputnik /
NATO: plėtros istorija
22
Tegai:
karinis bendradarbiavimas, Lenkija, JAV
Dar šia tema
Ekspertas: Lietuvoje žlugdomi žmonių likimai dėl "sovietinės grėsmės" mito
Lietuva pasisakė už bendros oro gynybos sistemos sukūrimą Baltijos šalyse
Politologas: JAV naudoja informacinį terorizmą prieš Kaliningradą
Žiniasklaida atskleidė Putino pranešimo NATO šalims turinį