Linas Linkevičius, archyvinė nuotrauka

Rusijos užsienio reikalų ministras Linkevičių pavadino "specifiniu žmogumi"

114
(atnaujinta 15:14 2019.09.27)
Lavrovas priminė Linkevičiaus susirūpinimą dėl Sąjunginės valstybės sukūrimo — Lietuvos ministras mano, kad tolesnė Maskvos ir Minsko integracija kelia grėsmę Lietuvai, nes tai priartins Rusiją prie Lietuvos sienų

VILNIUS, rugsėjo 26 — Sputnik. Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas atsakė į Lietuvos URM vadovo Lino Linkevičiaus rusofobinę retoriką interviu laikraščiui "Kommersant".

Lavrovas priminė Linkevičiaus susirūpinimą dėl Sąjunginės valstybės sukūrimo. Lietuvos ministras mano, kad tolesnė Maskvos ir Minsko integracija kelia grėsmę Lietuvai, nes tai priartins Rusiją prie Lietuvos sienų.

"Bet, pirmiausia, mes jau turime bendrą sieną su Lietuva... Bet jis [Linkevičius] yra specifinis žmogus, jis jau seniai dirba. Ne visiems pavyksta išlaikyti regėjimo aštrumą ir realybės jausmą", — sakė Lavrovas.

Lietuva ne kartą atkreipė dėmesį į sustiprėjusią Baltarusijos ir Rusijos integraciją.

Pasak Linkevičiaus, tai liudija bendros abiejų šalių gynybos sistemos ir bendras saugumo tarnybų darbas.

Anksčiau Lietuvos užsienio reikalų ministras teigė, kad Vilnius atsargiai vertina Rusijos ir Baltarusijos integracijos procesą, ir vertino tai kaip galimą Minsko įtraukimą į Maskvos "įtakos sferą". Savo baimes jis siejo su tuo, kad kaimyninė šalis priartėtų prie Lietuvos sienų.

Be to, Linkevičius išreiškė nuomonę, kad Vilnius turėtų padėti Minskui išlaikyti "kiek įmanoma daugiau suvereniteto“.

Panašias mintis apie Baltarusijos palaikymą "kovoje už nepriklausomybę" išsakė Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda. Jo pareiškimas buvo kritikuojamas Federacijos taryboje, kur pabrėžta, jog yra klausimų dėl pačios Lietuvos "nepriklausomybės", nes jis neparodo savarankiškos politikos.

Tuo tarpu Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka pareiškė, kad jokiu būdu nenutraukia santykių "su broliškąja Rusija".

Rusijos Federacijos ir Lietuvos santykiai pablogėjo dešimt metų trukusio buvusios Lietuvos vadovės Dalios Grybauskaitės, žinomos dėl atšiaurių antirusiškų pareiškimų ir rusofobinės pozicijos, valdymo metu. Dabartinė šalies vadovybė laikosi tos pačios pozicijos ir nuolat skelbia apie "Rusijos grėsmę“.

Maskva atmeta tokius kaltinimus, pabrėždama savo taikius ketinimus.

114
Tegai:
Minskas, Maskva, Linas Linkevičius, Sergejus Lavrovas
Protestai Baltarusijoje, archyvinė nuotrauka

Baltarusijos vidaus reikalų ministerija kontroliuoja situaciją po protestų

(atnaujinta 08:40 2020.08.10)
Paskelbus pirmuosius prezidento rinkimų rezultatus, rinkėjai pradėjo protestuoti. Sulaikymai vyko daugelyje miestų

VILNIUS, rugpjūčio 10 — Sputnik. Po naktį vykusių protestų kai kurios Minsko gatvės vis dar uždarytos, praneša Sputnik Belarus.

Didžioji dalis protestuotojų išsiskirstė apie 03:00 val., ir padėtis aprimo.

Ryte Centrinė rinkimų komisija 09.00 val. paskelbė spaudos konferenciją, kurioje bus pristatyti prezidento rinkimų rezultatai.

 

© Sputnik .
Каким мы запомнили вечер 9 августа? Видео протестов в Минске

Protestai Baltarusijoje

Sekmadienį Baltarusijoje vyko prezidento rinkimai. Paskelbus pirmuosius duomenis, pagal kuriuos užtikrintai laimi dabartinis valstybės vadovas Aleksandras Lukašenka, surinkęs 79,7 proc. balsų, kilo protestai.

Opozicijos iniciatyva, rinkėjai pradėjo rinktis rinkimų apylinkėse, kad galėtų "kontroliuoti balsų skaičiavimą", daugelyje miestų prasidėjo areštai, o teisėsaugos pareigūnai ėmė vaikyti protestuotojus.

 

Minsko centre protestuotojai iš šiukšlių dėžių statė barikadas. Policija panaudojo ašarines dujas, vandens patrankas ir svaiginančias granatas bei išstūmė protestuotojus iš miesto centro. Yra aukų, keli žmonės išvežti į ligoninę.

Breste policija paragino išsiskirstyti susirinkusius į protesto akciją miesto centre.

Gardine yra sulaikytųjų, kur daugiau nei tūkstantis žmonių susirinko į nesankcionuotą protesto mitingą. Teisėsaugininkai prieš protestuotojus taip pat naudojo ašarines dujas.

Protestai užsienyje

Maskvoje prie Baltarusijos ambasados ​​vyko spontaniškas mitingas, tačiau jis greitai baigėsi. Kaip RIA Novosti pasakė Baltarusijos ambasadoje, Rusijos Federacijoje, Maskvos rinkimų apylinkėje galėjo balsuoti kiek daugiau nei trys tūkstančiai žmonių.

Į Baltarusijos ambasados ​​filialą Sankt Peterburge susirinko kelios dešimtys žmonių. 

Kelios dešimtys Baltarusijos piliečių pradėjo mitingus už ambasados ​​Kijeve reikalaudami atidaryti balsavimo punktus. Susirinkusieji reikalavo, kad ambasadorius atvyktų pas juos ir ambasada būtų atvira balsavimui Baltarusijos prezidento rinkimuose.

Į rinkėjų sąrašus Baltarusijoje įtraukta daugiau kaip 6,84 mln. žmonių, iš jų apie 1,24 mln. gyvena Minske, 5319 - užsienyje.

Tegai:
prezidentas, rinkimai, Baltarusija
Dar šia tema
Baltarusijoje vyksta prezidento rinkimai
Balsavimas

Pareiškinius dokumentus Seimo rinkimams VRK pristatė 20 partijų

(atnaujinta 12:50 2020.08.08)
Galutiniai rinkimuose dalyvaujančių politinių partijų ir išsikėlusių kandidatų sąrašai paaiškės po dokumentų patikrinimo, rugsėjo 11 dieną

VILNIUS, rugpjūčio 8 — Sputnik.  Penktadienį buvo baigtas pareiškinių dokumentų priėmimas, rašo Vyriausioji rinkimų komisija (VRK).

Dalyvauti artėjančiuose Seimo rinkimuose iš užsiregistravusių 22 politinių partijų dokumentus pateikė 20.

Į Seimo narius vienmandatėse rinkimų apygardose išsikėlę kandidatai dokumentus teikė apygardų rinkimų komisijoms.

"Pasibaigus pareiškinių dokumentų pateikimui, VRK pradeda tikrinimą, ar partijų keliami bei išsikelti siekiantys kandidatai atitinka įstatymuose numatytus reikalavimus. Taip pat iki rugsėjo 6 d. partijos, koalicijos arba save išsikėlę kandidatai gali atšaukti rinkimų pareiškinius dokumentus, todėl bendras rinkimuose ketinančių dalyvauti politinės kampanijos dalyvių skaičius dar gali keistis", — rašoma pranešime.

Galutiniai rinkimuose dalyvaujančių politinių partijų ir išsikėlusių kandidatų sąrašai paaiškės po dokumentų patikrinimo, rugsėjo 11 dieną, kai likus mėnesiui iki rinkimų VRK paskelbs informaciją apie rinkimuose dalyvausiančias politines partijas ir savarankiškai išsikėlusius kandidatus.  

Tegai:
Vyriausioji rinkimų komisija, Lietuva