ETPA, archyvinė nuotrauka

Gruzija protestuoja prieš Rusijos grįžimą į ETPA

26
(atnaujinta 18:56 2019.09.30)
Gruzijos delegacijos ETPA vadovė Tamara Čugošvili pareiškė, kad šalis ketina atkreipti dėmesį į problemas, kurios tariamai kyla iš Maskvos dėl Tbilisio ir Kijevo

VILNIUS, rugsėjo 30 — Sputnik. Gruzijos delegacija atsisakė dalyvauti Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos (ETPA) rudens sesijos renginiuose protestuodama prieš Rusijos balsavimo teisių atkūrimą organizacijoje. Apie tai interviu IMEDI pranešė Gruzijos parlamento pirmininko pavaduotoja, Gruzijos delegacijos ETPA vadovė Tamara Čugošvili.

Parlamentarė paaiškino, kad vietoj to Gruzija ketina atkreipti dėmesį į problemas, kurios tariamai kyla iš Maskvos dėl Tbilisio ir Kijevo. Ji taip pat pažadėjo rasti būdą, kaip įtraukti šį klausimą į organizacijos darbotvarkę.

"Deja, dauguma ETPA deputatų palaikė Rusijos grąžinimą. Šiandien tik kelios valstybės tam priešinasi. Mes bendradarbiaujame su šiomis šalimis", — teigė Čugošvili.

2014 metais ETPA atėmė iš Rusijos delegacijos teisę balsuoti, dalyvauti stebėjimo misijose ir tapti organizacijos valdymo organų nare dėl Krymo susivienijimo su Rusija.

Tuomet Asamblėja du kartus svarstė Rusijos įgaliojimų atkūrimo klausimą, tačiau sankcijos tik stiprėjo. Maskva atsisakė dirbti tokiomis sąlygomis ir 2016-2018 metais nebesiuntė prašymo patvirtinti įgaliojimus. Rusija taip pat įšaldė įmokas Europos Tarybai 2017 metais.

Birželio mėnesį ETPA dalyviai patvirtino rezoliuciją, atkuriančią visus Rusijos delegacijos įgaliojimus. Ukraina visais įmanomais būdais stengėsi sutrukdyti Maskvai grįžti į ETPA, priešinosi ir Gruzija, Didžioji Britanija bei Baltijos šalys. Ukrainos delegacija pateikė šimtus pakeitimų rezoliucijos projekte dėl Rusijos įgaliojimų atkūrimo projekto. Kijevo diplomatai taip pat paprašė atidėti šio klausimo svarstymą vėlesniam laikui, tačiau jų iniciatyva nebuvo palaikyta.

Rugpjūtį ministras pirmininkas Dmitrijus Medvedevas pasirašė dekretą dėl šalies skolos, susijusios su įmokomis Europos Tarybai 2017-2018 metais, padengimo.

26
Tegai:
Tbilisis, Maskva, Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja (ETPA), Gruzija
Temos:
Rusijos sugrįžimas į Europos Tarybos Parlamentinę Asamblėją (62)
Dar šia tema
Rusija sumokės ETPA įmoką už pastaruosius dvejus metus
Ukrainos delegacija atsisakė vykti į ETPA sesiją
Ukrainos delegacijos ETPA vadovė pasisakė už dialogą su Rusija