Seimo narys Laurynas Kasčiūnas, archyvinė nuotrauka

Mes mirštame? Kovokime su Rusija: Lietuvos politikai stulbina savo logika

299
(atnaujinta 13:25 2019.10.01)
Patys Lietuvos konservatoriai ir yra politikos, vedančios Lietuvą link išmirimo, architektai ir sekėjai

VILNIUS, spalio 1 — Sputnik. Lietuvos konservatoriai susirūpino demografinėmis problemomis ir Seime surengė spaudos konferenciją, nuogąstaudami, kad laikantis šių dienų politikos, iki amžiaus vidurio Lietuvoje nebeliks jaunimo. "Landsberginių" susirūpinimas yra daug vertas, nes jie yra vieni iš šios politikos architektų. Tačiau Lietuvos dešinieji jos nekeičia ir toliau sprendžia ne demografinės katastrofos klausimus, o kovoja su Rusija. Apie tai rašo portalo RuBaltic.ru autorius Aleksandras Nosovičius.

Spaudos konferencijoje apie demografinę katastrofą respublikoje konservatorių partijos narys Laurynas Kasčiūnas kalbėjo apie tai, kad šio amžiaus pabaigoje Lietuvoje liks tik pusantro milijono gyventojų. Pasak jo, tai verčia mus kalbėti apie apokaliptinius scenarijus. Tokios prognozės grindžiamos pesimistiniu emigracijos scenarijumi. Kasčiūno teigimu, remiantis optimistiškesniu scenarijumi, 2100 metais situacija šiek tiek pagerės — Lietuvoje bus šiek tiek daugiau nei 2 milijonai gyventojų.

"Landsberginis" pripažįsta šią katastrofą ir pabrėžia, kad JT birželio mėnesio pranešime Lietuva buvo įvardinta kaip šalis, kurios gyventojų skaičius mažėja sparčiausiai pasaulyje. Prognozuojama, kad per ateinančius 30 metų gyventojų skaičius sumažės 54 pasaulio šalyse, o Lietuva yra reitingo viršūnėje.

Kitaip tariant, apie rekordinį Lietuvos išnykimą pirmą kartą skelbia ne "propagandos portalas RuBaltic.ru", o priešingai — užkietėjęs kovotojas su "Rusijos propaganda", kuris mato melo ir dezinformacijos kampaniją prieš Lietuvą bet kokiame kritikos žodyje.

Be to, jis kalba tomis pačiomis frazėmis bei cituoja tas pačias tarptautinių organizacijų ataskaitas kaip ir "RuBaltic.ru".

Atmeskime, kaip mažai tikėtiną prielaidą, kad Laurynas Kasčiūnas ir jo partijos "Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai" nariai staiga atmerkė akis ir išvydo jų šalyje įvykusią demografinę katastrofą, o dabar skambina visais varpais ir puola rengti konferenciją Seime. Ne — viskas daug pragmatiškiau ir ciniškiau.

Vyriausybė yra atsakinga už socialinę ir ekonominę Lietuvos situaciją, o dabar jai vadovauja "Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga". Ji turėtų būti kaltinama dėl to, kad artimiausiais dešimtmečiais Lietuva liks be ateities. Kritikuojantys "landsberginiai", regis, niekuo dėti — formaliai jie yra opozicijoje ir likus metams iki Seimo rinkimų jiems labai patogu kalbėti apie tautos išmirimą.

Tačiau patys Lietuvos konservatoriai ir yra politikos, vedančios Lietuvą link išmirimo, architektai ir sekėjai.

Šiandien jie laikosi šios politikos. Paieškos laukelyje įrašykime "Laurynas Kasčiūnas". Seimo narys pasiūlė uždrausti įvažiuoti į Lietuvą Grigorijui Lepsui. Seimo narys sandorius su Rusijos verslu laiko rizikingais. Seimo narys kaltina deputatę Iriną Rozovą sukūrus "Rusijos pasaulio" platformą. Seimo narys įspėja lietuvius dėl kelionių į Kaliningrado sritį su elektroninėmis vizomis. Ir taip toliau, ir panašiai.

Tai yra, niekuo, išskyrus kovą su "Rusijos lokio pėdsakais", drąsusis Seimo narys Kasčiūnas iš esmės nesidomi. Jo domėjimasis motinystės ir vaikystės problemomis visus jo karjeros metus apsiribojo raginimu uždrausti rusišką animacinį filmuką "Maša ir lokys".

Profesionali paranoja ir rusofobijos įsikūnijimas. Ir štai — tik pažvelkit, koks atradimas: mes mirštame greičiau nei bet kas kitas pasaulyje.

Kasčiūno partija visa savo istorija įrodė, kad vienintelė priemonė, kurią lietuviai gali pasiūlyti prieš Lietuvos išnykimą, yra dar aršesnė kova su Rusija.

Pastaraisiais metais jie tik tai ir tedarė — nieko daugiau — formuodami visą Lietuvos politiką savo įkyriomis antirusiškomis haliucinacijomis. Sakyti, kad "Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai" yra opozicija, todėl jie turi teisę kritikuoti Lietuvos realijas — apgaulė. Taip, "landsberginiai" pastaruosius septynerius metus nebuvo vyriausybės dalis, tačiau jie sumaniai primetė savo valią šaliai per Prezidentūrą.

Buvusi prezidentė Dalia Grybauskaitė buvo labiausiai susijusi su konservatoriais. Dabartinis prezidentas Gitanas Nausėda taip pat palaiko glaudžius ryšius su senelio ir anūko Landsbergių partija. Per Grybauskaitės dešimt prezidentavimo metų nebuvo matyti susidomėjimo socialinėmis ir demografinėmis temomis. Nausėda, vertinant pagal pirmuosius žingsnius, taip pat mažai domisi rekordinio gyventojų skaičiaus mažėjimo klausimais.

Grybauskaitė Prezidentūroje organizavo Rytų partnerystės viršūnių susitikimus, viliojo Ukrainą ir Baltarusiją į NATO ir ES, tiekė Kijevui ginklus pilietiniam karui, Vilniuje rengė Laisvosios Rusijos forumus, įvedė visuotinį šaukimą į kariuomenę, gąsdino gyventojus Rusijos tankais.

Nausėda savo pirmąją kalbą JT Generalinėje Asamblėjoje skyrė "Rusijos grėsmės" temai. Tuo tarpu konservatoriai atkakliai kovoja su Baltarusijos atomine elektrine ir sako, kad Rusija stato "naująjį Černobylį" Vilniaus pašonėje.

Rusija ir viskas, kas su ja susiję, labiau domina Lietuvos valdžią nei Lietuva ir tai, kas vyksta su lietuviais.

Pastarieji vadovybei yra erzinanti našta, atitraukianti jų dėmesį pensijų, atlyginimų, mažų vaikų ir ligų klausimais nuo įdomių geopolitinių žaidimų. Idealus būdas atsikratyti šių verksnių yra išvaryti juos uždarbiauti svetur, kad pinigus lietuviai siųstų į Lietuvą, bet jų pačių čia nė kvapo neliktų.

Toks sprendimas, beje, yra Lietuvos konservatorių, kurie tokiu būdu "ištraukė" Lietuvą iš ekonominės krizės prieš dešimtmetį, atradimas. Absoliutus darbo jėgos migracijos iš šalies pikas buvo 2010–2011 metais — Andriaus Kubiliaus, kurio tik tinginiai nekeikė už jo antikrizinę politiką, vyriausybės metu.

Konservatorių "sėkmės istorija", kai šimtai tūkstančių jaunų darbingų žmonių išvyko iš Lietuvos su tvirtu apsisprendimu negrįžti, tapo "mirties tašku", po kurio, išnykus tautai, nei socialdemokratų, nei "valstiečių ir žaliųjų", nei konservatorių vyriausybė jau nieko nebegali pakeisti.

O dabar užimti trečiąją poziciją ir sakyti: "Ak, šalyje demografinė katastrofa, mes visi mirsime!" — tikrų tikriausia politinė veidmainystė. Kovokit toliau su "Maskvos ranka". Nieko daugiau jūs nesugebate.

299
Tegai:
politika, konservatoriai, Lietuva
Temos:
Emigracija Lietuvoje: priežastys, padariniai ir skaičiai (17)
Dar šia tema
Kasčiūnas: mes nelabai nusiminę dėl Astravo AE rezoliucijos atmetimo
Seimo nariai įsteigė Trampo draugų grupę, kuriai vadovauja Kasčiūnas
Kasčiūnas ragina pasirašyti peticiją "Už Petro Cvirkos paminklo nukėlimą"
Šimonytė, Ažubalis ir Kasčiūnas pasipiktino Lepso koncertu Lietuvoje
Svetlana Tichanovskaja

Tichanovskaja papasakojo apie savo gyvenimo sąlygas Lietuvoje

(atnaujinta 20:34 2020.10.22)
Moteris interviu metu taip pat pasakojo, ką sakė savo vaikams apie persikėlimą į kaimyninę respubliką

VILNIUS, spalio 22 — Sputnik. Buvusi Baltarusijos kandidatė į prezidentus Svetlana Tichanovskaja teigė, kad butas, kuriame ji gyvena su vaikais Lietuvoje, mokamas per labdaros fondus. Apie tai ji pasakojo laidoje "A, pogovorit?" žurnalistei Irinai Šichman.

Tichanovskajos paklausta, ar ji nuomojasi būstą, ar jį suteikė vyriausybė.

"Tai labdaros fondai. Aš gyvenu su vaikais, jie eina į mokyklą", — sakė moteris.

Pasak Tichanovskajos, ji persikėlimą į Lietuvą vaikams paaiškino siedama situaciją su koronavirusu. Taip pat ji priduria, kad ši istorija iš dalies skirta jauniausiai dukrai paaiškinti, kodėl jie nelanko darželio.

"Baltarusijoje turime koronavirusą ir išvažiavome iš ten, kad nesusirgtume", — paaiškino ji.

Rugpjūčio 9 dieną, po prezidento rinkimų, kuriuos šeštąjį kartą laimėjo Aleksandras Lukašenka (CRK duomenimis, jis surinko 80,1 proc. balsų), prasidėjo masiniai opozicijos protestai. Opozicija mano, kad laimėjo Tichanovskaja.

Po rinkimų Tichanovskaja išvyko į Lietuvą. O Baltarusijoje jos iniciatyva opozicija sukūrė Koordinacinę tarybą (KT). Opozicija Tichanovskają laiko išrinktąja vadove, reikalauja skirti naujus rinkimus šalyje, primygtinai reikalauja derybų su dabartine valdžia.

Pirmosiomis protestų Baltarusijoje dienomis veiksmai virto smurtiniais protestuotojų ir teisėsaugos institucijų susidūrimais. Opozicija ragina tęsti protestus, valdžia reikalauja nutraukti neteisėtus veiksmus. Atsižvelgdama į tai, Europos Sąjunga priėmė keletą sankcijų Baltarusijos valdžios institucijoms, kurias tada palaikė Šveicarija, kuri nėra ES narė, tačiau laikėsi jos sankcijų politikos.

Baltarusijos valdžia ne kartą pareiškė, kad vykstantys protestai šalyje koordinuojami iš užsienio. Lukašenka apkaltino Vakarų šalis tiesioginiu kišimusi į padėtį respublikoje, pažymėjo, kad riaušėms vadovauja JAV, o europiečiai "žaidžia išvien". Tarp šalių, iš kurių galimai koordinuojami protesto veiksmai, Lukašenka įvardijo Lenkiją, Čekiją, Lietuvą ir Ukrainą.

Tegai:
politika, Lietuva, Baltarusija, Svetlana Tichanovskaja
Temos:
Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų
Dar šia tema
Sustabdykite lėktuvą, Briuselis nori išlipti — ES užsienio politikos kančios
"Liko penkios dienos". Tichanovskaja kreipėsi į Baltarusijos jėgos struktūras
Seimo rinkimai

Lietuvos lenkai kreipėsi į teismą dėl rinkimų rezultatų atšaukimo

(atnaujinta 17:28 2020.10.22)
LLRA-KŠS ir Darbo partijos atstovai dėl anksčiau šią savaitę nustatytų pažeidimų paprašė Vyriausiosios rinkimų komisijos panaikinti rezultatus Panerių-Grigiškių apygardoje ir perskaičiuoti balsus visoje Lietuvoje

VILNIUS, spalio 22 — Sputnik. LLRA-KŠS prašo teismo panaikinti rinkimų rezultatus Panerių-Grigiškių vienmandatėje apygardoje, rašo leidinys Ekspress nedelia.

Konservatorė Agnė Bilotaitė (29,27 % balsų) ir Laisvės partijos kandidatė Rita Balčiūnienė (11,92 %) šioje apygardoje pateko į antrąjį turą.

Trečią vietą šioje apygardoje užėmė LLRA-KŠS atstovė Renata Cytacka, surinkusi 11,22 % balsų.

LLRA-KŠS kartu su Cytacka prašo teismo nutraukti pakartotinį balsavimą šioje apygardoje, taip pat įpareigoti VRK teikti informaciją apie žinomus pažeidimus rinkimų metu.

LLRA-KŠS ir Darbo partijos atstovai dėl anksčiau šią savaitę nustatytų pažeidimų paprašė Vyriausiosios rinkimų komisijos panaikinti rezultatus Panerių-Grigiškių apygardoje ir perskaičiuoti balsus visoje Lietuvoje.

Pasak politikų, abejonių kelia biuleteniai, rasti balsadėžėse be antspaudų, didelis negaliojančių biuletenių skaičius ir tai, kad reitingo balai keliuose biuleteniuose buvo užrašyti tuo pačiu rašikliu, ta pačia ranka.

Trakų Vokės apylinkėje ir Panerių-Grigiškių vienmandatėje apygardoje nustatyta, kad maždaug dešimtadalis visų balsų nebuvo suskaičiuoti arba suskaičiuoti netinkamai. VRK atleido šios apygardos rinkimų komisijos pirmininką dėl prastos rinkimų darbo organizavimo kokybės.

Antrasis Lietuvos Seimo rinkimų turas vyks sekmadienį, spalio 25 dieną.

Pirmasis 2020–2024 m. Lietuvos Seimo rinkimų turas
© Sputnik
Pirmasis 2020–2024 m. Lietuvos Seimo rinkimų turas
Tegai:
rinkimai, Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS)
Temos:
Lietuvos Seimo rinkimai — 2020
Dar šia tema
"Lenkų klausimas" rado atsakymą: Lietuvoje kurstoma nacionalinė nesantaika
Skvernelis: pasisakome prieš bet kokį nesantaikos kurstymą
LLRA-KŠS kandidatė pareiškė apie "beprecedentį persekiojimą" rinkimų metu
VRK atidėjo sprendimą dėl LLRA-KŠS skundo, susijusio su Seimo rinkimais
Mergina dėvi medicininę kaukę

Virusologas: susirgti COVID-19 gali asmuo, turintis bet kokią kraujo grupę

(atnaujinta 20:31 2020.10.22)
Skirtingai nuo kitų, antroji kraujo grupė laikoma jautresne koronaviruso infekcijai, bet tai nereiškia, kad visi kiti neturi saugotis, sako virusologas, medicinos mokslų daktaras Anatolijus Altšteinas

VILNIUS, spalio 22 — Sputnik. Skirtingai nuo kitų, antroji kraujo grupė yra laikoma didelės COVID-19 rizikos grupe, interviu Sputnik Lietuva sakė virusologas, medicinos mokslų daktaras, profesorius Anatolijus Altšteinas.

"Yra keletas duomenų apie receptoriaus pokyčius. Kai kurios AT2 receptoriaus mutacijos lemia tai, kad žmogus tampa mažiau jautrus. Yra ir kitų duomenų apie tai. Tačiau iš esmės žmonės labai skiriasi jautrumu. Šių skirtumų mechanizmas ne visada žinomas. Žmonės, turintys pirmą kraujo grupę, taip pat gali sirgti, sunkiai sirgti ir gali mirti. Niekas negali pasakyti, kad žmonės, turintys pirmą kraujo grupę, visai neserga. Žinoma, reikia imtis visų atsargumo priemonių žmonėms, turintiems visas kraujo grupes", — sakė specialistas.

Žmonės, turintys tam tikrą kraujo grupę, gali būti mažiau jautrūs COVID-19 infekcijai ir sirgti lengvesne jos forma, sakė Lietuvos užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) vadovas Saulius Čaplinskas.

Danijos tyrimų duomenimis, tarp 473 000 COVID-19 užsikrėtusių asmenų buvo mažiau tarp O (pirmos) kraujo grupę turinčių asmenų nei tarp A (antros), B (trečios) ir AB (ketvirtos) grupės asmenų, mat jų gleivinės paviršiuje yra virusą neutralizuojančių anti-A ir anti-B antikūnų.

Tegai:
koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Per praėjusią parą šalyje nustatyti 5 mirties nuo koronaviruso atvejai
Numatomi papildomi apribojimai dėl koronaviruso plitimo
Kėdainių rajono meras užsikrėtė koronavirusu