ETPA rudens sesija

Ekspertas: Lietuva bijo, kad ETPA sumažins rusofobinę retoriką

13
(atnaujinta 16:27 2019.10.02)
Baltijos šalys nepatenkintos teigiamomis tendencijomis, kurios pastaruoju metu pastebimos Rusijos ir Asamblėjos santykiuose, mano politologas Pavelas Feldmanas

VILNIUS, spalio 2 — Sputnik. Baltijos šalys ir Gruzija visomis įmanomomis priemonėmis rodys, kad Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja (ETPA) juos įžeidė, sušvelninusi savo požiūrį į Rusiją, pasakė Rusijos tautų draugystės universiteto Strateginių tyrimų ir prognozių instituto direktoriaus pavaduotojas, politikos mokslų kandidatas Pavelas Feldmanas interviu Sputnik radijui.

Marija Zacharova
© Sputnik / Сергей Пятаков

Anksčiau Lietuvos konservatorių partijos "Tėvynės Sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai" narys Emanuelis Zingeris ir liberalas Simonas Gentvilas, protestuodami prieš Rusijos sugrįžimą į organizaciją, nusprendė nedalyvauti ETPA rudens sesijoje.

Panašų sprendimą priėmė Gruzijos delegacija.

Ekspertas pažymėjo, jog reikalas tas, kad Baltijos šalys ir Gruzija, matyt, mano, kad ETPA, sugrįžus Rusijai į šią organizaciją, šiek tiek sumažins savo rusofobinę retoriką.

"Apskritai, ETPA pastaruoju metu numatomas tam tikras draugiškas posūkis mūsų šalies link, tačiau šiuolaikinės Gruzijos ir Baltijos šalių požiūriu, tai yra visiškai nepriimtina. Jos užima visiškai priešingą poziciją, todėl dabar demonstratyviai visokiais politiniais, ir ne tik, gestais rodys, kad ETPA juos įžeidė tokiu sušvelnėjimu Rusijos atžvilgiu", — pareiškė ekspertas.

Rusija ir ETPA

2014 metų balandžio mėnesį iš Rusijos delegacijos ETPA buvo atimta balsavimo teisė dėl įvykių Ukrainoje ir Krymo susijungimo su Rusija. 2015 metais ETPA du kartus svarstė Rusijos delegacijos įgaliojimų atkūrimo klausimą, tačiau sankcijos buvo tik sugriežtintos.

Reaguodama į tai, delegacija pareiškė atsisakanti dirbti tokiomis sąlygomis, o 2016–2018 metais nepateikė prašymo patvirtinti jos įgaliojimus. 2017 metų birželio mėnesio pabaigoje Rusija paskelbė, kad sustabdo dalį savo įmokų mokėjimo.

Birželio pabaigoje ETPA priėmė rezoliuciją, leidžiančią Rusijos delegacijai dalyvauti birželio mėnesio sesijoje. Vėliau buvo priimtas dar vienas dokumentas, visiškai atkuriantis Maskvos teises.

Kai kurie Vakarų politikai buvo nepatenkinti šiuo sprendimu. Tarp jų buvo Lietuvos, Latvijos, Estijos, Ukrainos ir Gruzijos parlamentarai.

Anot Šiuolaikinių valstybių plėtros instituto direktoriaus Dmitrijaus Solonikovo, Baltijos šalių ir Kijevo pozicija neturės rimtos įtakos ETPA.

13
Tegai:
Rusija, Baltijos šalys, Lietuva, Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja (ETPA)
Temos:
Rusijos sugrįžimas į Europos Tarybos Parlamentinę Asamblėją (60)
Dar šia tema
Puškovas Baltijos šalių deputatų atsisakymą dalyvauti ETPA sesijoje laiko naudingu
Valstybės Dūma įvertino Lietuvos politikų sprendimą "boikotuoti" ETPA sesiją
Senatorius: Baltijos šalių, Gruzijos ir Ukrainos protestai prieš Rusiją ETPA beprasmiai
Nesėkmingas demaršas ETPA: Europa neparėmė Baltijos šalių "kovoje" su Rusija
Rusijos senatorius pakomentavo Makrono žodžius apie Rusijos grįžimą į ETPA
Ukraina sukūrė "Baltic Plus" grupę ETPA, kad pasipriešintų Rusijai
Rusijos senatorius: Gruzija neilgai palaikys rusofobiškas šalis