Saulius Skvernelis, archyvinė nuotrauka

Skvernelis apie padėtį su Pranckiečiu: situacija tampa kenksminga valstybei

19
(atnaujinta 20:29 2019.10.02)
Skvernelis palaiko Seimo pirmininką Viktorą Pranckietį ir jo sprendimą surengti balsavimą dėl pasitikėjimo juo

VILNIUS, spalio 2 — Sputnik. Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis trečiadienį pareiškė palaikantis Seimo pirmininką Viktorą Pranckietį, atsisakantį trauktis iš pareigų.

"Palaikau Seimo pirmininką, palaikau ir buvusios prezidentės išsakytą situacijos vertinimą", — žurnalistams vyriausybėje sakė premjeras.

Pasak Skvernelio, situacija su Seimo pirmininko atsistatydinimu pradeda kenkti ir Lietuvos užsienio politikai.

"Situacija tampa kenkianti valstybei, mes matome, kad tai pradeda kenkti užsienio politikai, kai atskiri Seimo nariai, nesusigaudantys esmėje, bando neleisti Seimo pirmininkui išvykti ir atlikti savo konstitucinių pareigų, nesuvokdami, kad Seimo pirmininkas visada atstovauja ne vienai ar kitai frakcijai, o Lietuvos Respublikos Seimui", — sakė premjeras.

Ministras pirmininkas taip pat palaikė Pranckiečio sprendimą surengti balsavimą dėl pasitikėjimo juo.

"Klausimas tampa visiškai nemaloniu Lietuvos politinei sistemai. Jei yra abejojančiųjų, kad Seimo pirmininkas neturi pasitikėjimo, tai Seimas privalo balsuoti. Jei yra žmonės ar frakcijos Seime, kurios taip mano, tai turi teikti tokią iniciatyvą ir reikšti nepasitikėjimą Seimo pirmininku", — kalbėjo Skvernelis.

Valdančioji Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) Pranckietį ragina trauktis, nes pagal liepą pasirašytą koalicijos sutartį Seimo pirmininko postas turėtų atitekti "socialdarbiečiams".

"Valstiečių" lyderis Ramūnas Karbauskis pažadėjo surengti balsavimą dėl Seimo pirmininko atstatydinimo. Jis teigė, kad "situacija, kai Seimo pirmininkas neatstovauja nei daugumai, nei mažumai, ilgai tęstis negali".

Rugsėjo pradžioje Pranckietis nusprendė palikti LVŽS ir pažadėjo grįžti, jei partijoje nebus Karbauskio.

19
Tegai:
Viktoras Pranckietis, Saulius Skvernelis
Dar šia tema
Pranckietis ragina įvertinti "Rusijos įtaką" Lietuvos politikos sistemai
Viktoras Pranckietis pats palieka "valstiečius"
Pranckietis: NSGK tyrimas dėl Rusijos įtakos turi būti atliekamas objektyviai
Pranckietis palieka LVŽS. Laimingo kelio!