NATO pratybos

Žiniasklaida pranešė apie didžiausią per 25 metus JAV kariuomenės perkėlimą į Europą

75
(atnaujinta 15:56 2019.10.07)
Kitų metų pavasarį Europos teritorijoje planuojamos karinės pratybos, kuriose dalyvaus 37 tūkstančiai karių, iš jų 20 tūkstančių bus perkelti per Atlanto vandenyną

VILNIUS, spalio 7 — Sputnik. JAV surengs didelio masto pratybas Europos teritorijoje 2020 metų pavasarį, kurių metu planuojama perkelti 20 tūkstančių karių per Atlanto vandenyną, o tai taps "didžiausiu kariuomenės perdislokavimu į Europą per pastaruosius 25 metus", praneša laikraštis "Spiegel" su nuoroda į JAV kariuomenės Europoje pranešimą.

Juodoji jūra, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Сергей Мальгавко

Pratybų, kurios turės pavadinimą "Defender 2020" ("Gynėjas 2020"), tikslas yra padidinti NATO šalių kovinę parengtį ir galimų priešininkų sutramdymas.

Pratybose dalyvaus 37 tūkstančiai karių iš 19 aljanso šalių. Kariai bus perkelti į Lenkiją ir Baltijos šalis. Pratybų metu Vokietijos teritorija taps logistikos centru, pažymi laikraštis.

Vokietijos Kairiųjų partijos atstovai jau kritiškai pasisakė apie planuojamas pratybas.

"Šios pratybos sukels Rusijos reakciją, kuri neišvengiamai sukels tolesnį eskalavimą", — pareiškė Bundestago Gynybos komiteto narys Aleksandras Nojus.

Jis paragino šalies valdžią nedalyvauti karinėse pratybose ir neleisti jų rengti Vokietijos teritorijoje.

Vakarai nuolat skelbia didėjančią "Rusijos grėsmę". Visų pirma, Rytų Europos šalys, kurios tiesiogiai ribojasi su Rusija, prašo NATO sudaryti karinius kontingentus.

Maskva pažymėjo, kad per pastaruosius kelerius metus aljanso karių skaičius išaugo septynis kartus. Gynybos išlaidos taip pat auga dalyvaujančiose šalyse — pernai jos viršijo vieną trilijoną dolerių, tai yra 22 kartus daugiau nei Rusijos išlaidos šioje srityje.

Savo ruožtu Rusija ne kartą Vakarų šalims leido suprasti, kad nesiruošia nieko pulti. Anot Rusijos užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo, NATO naudojasi esama padėtimi, kad sutelktų savo karines pajėgas rytiniame flange.

75
Tegai:
kariuomenė, JAV, karinės pratybos, Europa, NATO
Dar šia tema
Nausėda papasakojo, kiek laiko užtruktų okupuoti Lietuvą
Spalį į Lietuvą "atgrasymui ir pratyboms" atvyks per 500 JAV karių
JAV vadina Kaliningradą atakos taikiniu karo su Rusija atveju
Raudonoji grėsmė. Kokiomis "siaubo istorijomis" apie Rusiją gąsdina Vakarų žiniasklaida