Lietuvos kariuomenė, archyvinė nuotrauka

Lietuva 2020 metais gynybai planuoja skirti daugiau nei 2% BVP

232
(atnaujinta 21:33 2019.10.08)
Be to, pasak krašto apsaugos ministro, ateinančiais metais NATO ir pavieniai sąjungininkai padidins investicijas į šalį, šios lėšos bus skirtos infrastruktūrai, ryšių ir žvalgybos įrangai

VILNIUS, spalio 9 — Sputnik. Lietuvos krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis sakė, kad 2020 metais Vyriausybė planuoja gynybai skirti 2,02 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP). Apie tai jis pranešė Seimo posėdyje, kuris buvo transliuojamas YouTube.

Pasak Karoblio, šį skaičių prieš kelias savaites patvirtino Valstybės gynimo taryba.

Ministras pažymėjo, kad šie pinigai atitinka planus plėtoti krašto apsaugos sistemą. Jei ekonomika vėl augs sparčiau, nei prognozuojama šiuo metu, tada kitais metais vyriausybė galėtų skirti sumą, reikalingą pasiekti du procentus BVP.

Šiemet Lietuvos gynybos biudžetas yra 948 milijonai eurų. Tokiu atveju Lietuva turės pasiskolinti apie 30 milijonų eurų, kad skirtų du procentus BVP.

Karoblis taip pat teigė, kad NATO ir pavieniai sąjungininkai artimiausiais metais padidins investicijas Lietuvoje. Šios lėšos bus naudojamos infrastruktūros plėtrai, ryšių ir žvalgybos įrangai.

Lietuvos gynybos ministras pažymėjo, kad 2015–2018 metais šios investicijos sudarė 117 milijonų eurų, o 2019–2021 metais sieks 272 milijonus.

Prieš kurį laiką Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda pažadėjo NATO generaliniam sekretoriui Jensui Stoltenbergui padidinti valstybės gynybos išlaidas. Liepos mėnesį Lietuvos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis paskelbė, kad kitų metų gynybos biudžetas gali viršyti NATO nustatytą reikalavimą.

Anksčiau gynybos ministras Raimundas Karoblis taip pat ragino padidinti gynybos finansavimą. Anot jo, dabartinės išlaidos sudaro tik 1,98 procento BVP.

Lietuvos valdžia sako skirianti du procentus BVP. Vadovybė ketina iki 2030 metų padidinti karines išlaidas iki 2,5 procento BVP.

232
Tegai:
BVP, gynyba, Raimundas Karoblis
Dar šia tema
Paaiškėjo, kiek per metus padidėjo Lietuvos karinės išlaidos
Ekspertas: Baltijos šalims trūksta ne pinigų, o protingų politikų
Liaudis kaip nors išsisuks, kol Lietuva leis pinigėlius NATO