Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, archyvinė nuotrauka

Pranckietis įsitikinęs, kad sugebės išvengti atsistatydinimo

26
(atnaujinta 13:17 2019.10.09)
Anot Seimo pirmininko Pranckiečio, jei pakaktų deputatų balsų dėl jo pašalinimo iš pareigų, toks balsavimas būtų įvykęs seniai

VILNIUS, spalio 9 — Sputnik. Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis įsitikinęs, kad jo atsistatydinimo iniciatoriai negaus tam pakankamai balsų. Apie tai pranešė "TASS" su nuoroda į politiko komentarus žiniasklaidoje.

"Balsavimo dėl mano klausimo atidėjimą vertinu kaip nepasirengimą išspręsti jį reikiama linkme", — sakė jis.

Pranckietis pabrėžė, kad jo atsistatydinimo iš pareigų istorija tęsiasi jau keturis mėnesius. Anot jo, jei pakaktų tokiai procedūrai reikalingų deputatų balsų, balsavimas būtų surengtas dar prieš metus.

Anksčiau valdančioji partija pasirašė naują koalicijos susitarimą su Lietuvos socialdemokratų darbo partija (LSDP), partijomis "Tvarka ir teisingumas" ir "Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga" (LLRA-KŠS).

Seimo pirmininko vieta turėjo atitekti "socialdemokratų darbiečiams", tačiau Pranckietis atsisakė savanoriškai palikti savo postą. Jis pareiškė, kad atsistatydins, jei jam bus iškeltas nepasitikėjimo votumas.

Be to, Seimo pirmininkas teigė pasitraukiantis iš "valstiečių" partijos. Jis pažadėjo grįžti tik su sąlyga, kad joje nebus dabartinio vadovo — Ramūno Karbauskio.

Buvusi Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė šią situaciją pavadino "politinės menkystės fiesta". Jos nuomone, valdančiosios partijos noras atleisti Pranckietį yra kerštavimas "dėl politinio lojalumo".

Kaip anksčiau Sputnik Lietuva pranešė, valdančiosios partijos "Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga" (LVŽS) lyderis Ramūnas Karbauskis teigė, kad nesiruošia kelti kandidatūros į Seimo pirmininko pareigas, jei dabartinis Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis bus nušalintas nuo pareigų.

Anot Karbauskio, klausimas dėl Pranckiečio nušalinimo iš Seimo pirmininko pareigų bus pateiktas balsavimui kitos savaitės plenariniame posėdyje.

Sprendimas dėl nepasitikėjimo priimamas slaptu balsavimu daugiau kaip pusės visų parlamentarų balsų dauguma, tai yra, reikia ne mažiau kaip 71 balso.

26
Tegai:
atsistatydinimas, Viktoras Pranckietis
Dar šia tema
Karbauskis pažadėjo surengti balsavimą dėl Seimo pirmininko atstatydinimo
Seimo pirmininkas įvertino "valstiečių" lyderio ketinimą jį atleisti iš pareigų
Protestai Vašingtone

Rusija žodžius apie šalies poveikį JAV protestams pavadino melu

(atnaujinta 20:22 2020.06.01)
Buvusi JAV prezidento patarėja nacionalinio saugumo klausimais Susan Rice anksčiau teigė, kad Rusija gali būti susijusi su smurto bei protestų akcijomis JAV, tačiau ji nepateikė jokių to įrodymų ar konkrečių faktų

VILNIUS, birželio 1 — Sputnik. Kaltinimai Rusijai dėl protestų organizavimo JAV gali būti dar vienos antirusiškos kampanijos, kaip visada, pagrįstos klastotėmis, dalis, sakė Rusijos Federacijos tarybos narys Konstantinas Kosačiovas.

Buvusi JAV prezidento patarėja nacionalinio saugumo klausimais Susan Rice anksčiau teigė, kad Rusija gali būti susijusi su smurto bei protestų akcijomis JAV. Tačiau ji nepateikė jokių to įrodymų ar konkrečių faktų.

"Tai įvyko. Amerikiečių netikrų naujienų aparatas barškėdamas ir stenėdamas įsiūbavo tą patį seniai numatytą veiksmą", — "Facebook" rašė Kosačiovas.

"Ir tai būtų labai juokinga. Bet bus labai liūdna, nes tai gali būti pirmoji kregždė, paskui kurią atskris varnų pulkai", — sakė politikas ir pabrėžė, kad "blogas kvapas sklinda ne iš Rusijos".

Pasak parlamentaro, norėtųsi tikėti, kad oficialiame Vašingtone "po to viso siaubo, kuris vyksta Amerikos miestuose, užteks nuoširdžių užuojautos žodžių visiems, kas nukentėjo, ir tiems, kurie dar nukentės, ir elementaraus savisaugos instinkto, kuris neleis kelti politinių žaidimų nacionalinės tragedijos metu".

Kosačiovas taip pat pažymėjo, kad Rice pareiškimas yra "tiesioginis įžeidimas — ne tiek Rusijos, kurios tiesiog negali būti šioje situacijoje, bet savo žmonių ir JAV piliečio George'o Floyd'o atminimo".

Po afrikiečių kilmės amerikiečio George'o Floyd'o mirties policijos rankose kilo riaušės Mineapolyje ir keliuose kituose miestuose. Internete pasirodė vaizdo įrašai, kuriuose matyti, kad policija uždėjo Floyd'ui antrankius, pargriovė jį trise, vienas iš jų keliu jam užspaudė kaklą. Floyd'as vaizdo įraše kelis kartus sako, kad negali kvėpuoti, vėliau nutyla. Jis mirė intensyvios terapijos skyriuje. Prasidėjus riaušėms, keturi policininkai buvo atleisti, o vienas iš jų buvo apkaltintas aplaidumu.

Tegai:
protestai, Rusija, JAV
Dar šia tema
Miestas ugnyje: nufilmuotas JAV policijos nuovados padegimas
"Lemtinga klaida": Zacharova atsakė į kaltinimus Rusijai dėl neramumų JAV
"Greičiausiai tai rusai": nulaužtas absoliutus JAV ginklas
Laurynas Kasčiūnas

Kasčiūnas sureagavo į Sputnik Lietuva straipsnį apie jo iniciatyvą

(atnaujinta 17:48 2020.06.01)
Straipsnyje teigiama, kad parlamentaro raginimai stiprinti "patriotinį ugdymą" neturi nieko bendro su meile savo tautai ir valstybei

VILNIUS, birželio 1 — Sputnik. Konservatorius Laurynas Kasčiūnas įvertino Sputnik Lietuva autoriaus Petro Rekašiaus straipsnį, kuriame teigiama, kad parlamentaras nori įvesti patriotinį pilietinį ugdymą mokyklose.

Kaip rašė Sputnik autorius, Kasčiūno "patriotizmas" remiasi rusofobija, antitarybiškumu ir suklastota istorija. Be to, Rekašius pažymėjo, kad su tikruoju patriotizmu — meile savajai tautai, savajai šaliai — šis "beprotiškas surogatas iš tikrųjų neturi nieko bendro". 

Kasčiūnas, komentuodamas straipsnį, pareiškė, kad "Rusijos propaganda suskubo reaguoti ir smerkti" jo pastabas dėl pilietinio pasipriešinimo programos bendrojo ugdymo mokyklose Lietuvoje įvedimo. Jis taip pat pažymėjo, kad, nors programa parengta Krašto apsaugos ministerijoje, tik 12 mokyklų iš 1056 pasirengusios ją dėstyti. Švietimo ministerijoje svarstoma, ar reikia tokios programos, ar užtenka kelių istorijos pamokų.

"Rusijoje džiaugiamasi, kad Lietuva nepajėgi šios programos įvesti visose mokyklose, o nerimą jiems kelią reikalavimai tai kuo greičiau padaryti. Suprantama, nes Rusijos karinė doktrina skelbia, kad svarbiausia palaužti priešininko valią gintis ir priešintis okupacijai", — parašė jis Facebook

Konservatorius teigė, kad sunku paaiškinti, kodėl Vyriausybės veiksmai tokie pasyvūs, ir pažymėjo, kad jau kitą savaitę partijos nariai vėl kels pilietinio pasipriešinimo programų klausimą ir siūlys jas įdiegti visose mokyklose.

Konservatoriai nuolat deklaruoja "Rusijos įtakos" grėsmę ir pavojų šalies nacionaliniam saugumui. Jie žinomi dėl savo rusofobinės pozicijos, atšiaurių pareiškimų prieš Rusiją ir radikalių pasiūlymų.

Parlamentarai pasiūlė legalizuoti sovietų karių paminklų griovimą, Lietuvos komunistų partiją pripažinti "nusikalstama organizacija" ir įspėti Lietuvos universitetų studentus apie "Rusijos agresiją".

Tegai:
Sputnik, Laurynas Kasčiūnas
Dar šia tema
Patriotizmas pagal Kasčiūną: mankurtų fabrikas po "tautine" iškaba
TS-LKD siūlo sudaryti galimybę kariams ir šauliams įsigyti ginklus pigiau
Kasčiūnas ragina paremti JAV iniciatyvą dėl švaraus 5G informacijos perdavimo kanalo
Seime kilo skandalas dėl "valstiečio" Šimo netinkamai pakeltos rankos per balsavimą NSGK
Protestai Vašingtone

Kinijos URM JAV įtarimus dėl įtakos protestams vadina nepagrįstais

(atnaujinta 21:13 2020.06.01)
Pabrėžiama, kad Kinija visada priešinosi bet kokiems smurtiniams neteisėtiems veiksmams, tačiau išreiškė viltį, kad Amerika galės blaiviai įvertinti šalies rasinės diskriminacijos problemą

VILNIUS, birželio 1 — Sputnik. JAV kaltinimai, kad Kinija kišasi į po afroamerikiečio George'o Floyd'o mirties kilusius protestus ar daro jiems įtaką, yra visiškai nepagrįsti, pirmadienį sakė Kinijos užsienio reikalų ministerijos atstovas Zhao Lijian, praneša RIA Novosti.

Anksčiau JAV prezidento patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Robertas O'Brajanas (Robert O'Brien) interviu ABC teigė, kad kinai savo skelbiamuose įrašuose socialiniuose tinkluose "mėgavosi chaosu" JAV. Anot jo, šią veiklą vykdė tiesiogiai Kinijos vyriausybė.

"O'Brajano ir kitų Amerikos valdininkų vertinimai yra absoliučiai nepagrįsti. Kinija nesikiša į kitų šalių vidaus reikalus. Visi Žemės gyventojai per žiniasklaidą mato viską, kas dabar vyksta JAV. Geriau tegu Amerikos politikai sprendžia savo problemas", — sakė jis.

Lijian pabrėžė, kad Kinija visada priešinosi bet kokiems smurtiniams neteisėtiems veiksmams, tačiau išreiškė viltį, kad Amerika galės blaiviai įvertinti šalies rasinės diskriminacijos problemą.

Po afroamerikiečio George'o Floyd'o mirties dėl policijos kaltės kilo riaušės Mineapolyje ir keliuose kituose JAV miestuose.

Internete pasirodė vaizdo įrašai, kuriuose buvo matyti, kad policija antrankius uždėjo Floyd'ui, parvertė jį ant žemės ir vienas iš jų keliu užspaudė jam kaklą. Floyd'as kelis kartus sakė, kad negali kvėpuoti, tada nutilo.

Galiausiai vyras mirė. Prasidėjus riaušėms, keturi policininkai buvo atleisti, o vienas iš jų buvo apkaltintas aplaidumu.

Tegai:
kaltinimai, protestai, Kinija, JAV
Dar šia tema
Honkongas mano, kad sankcijos smogs JAV įmonėms
Kinija pažadėjo ryžtingai atmesti JAV veiksmus, kurie kenkia jos interesams