Vilniaus meras Remigijus Šimašius

Mokestis "turčiams" palies visus gyventojus, pareiškė Vilniaus meras

53
(atnaujinta 11:12 2019.10.10)
Anot sostinės mero, nekilnojamojo turto mokestis palies beveik visus gyventojus, nes daugelis jų turi tokios vertės butus

VILNIUS, spalio 10 — Sputnik. Vilniaus meras Remigijus Šimašius mano, kad turto mokestis palies beveik visus Lietuvos gyventojus. Apie tai jis parašė savo Facebook paskyroje.

Anksčiau Vyriausybė paskelbė, kad nori apmokestinti turtą, kurio vertė didesnė nei šimtas tūkstančių eurų. Kaip pažymėjo Šimašius, iš 37 tūkstančių visoje šalyje tokių butų vilniečiams priklauso net 26 tūkstančiai. Be to, aštuonis milijonus eurų sieksiančias pajamas iš to mokesčio siūloma palikti ne savivaldybėje, bet padalinti po visą Lietuvą.

"Kad mokestis, neva įvestas "turčiams", galiausiai palies visus, buvo aišku nuo pat pradžių", — parašė meras.

Šimašius pažymėjo, kad situacija, kai nekilnojamojo turto mokestis nukeliauja ne vietos savivaldybei, bet valstybei, prieštarauja Vakarų šalių praktikai.

"Jei čia link tos gerovės valstybės, tai gal ačiū, bet ne", — pridūrė meras.

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda pažadėjo padidinti mokesčius, kad būtų sukurta "gerovės valstybė". Papildomos lėšos bus skirtos skurdui, pajamų nelygybei ir socialinei atskirčiai mažinti. Galbūt, net atsiras pinigų Tautos rūmams ir nacionalinio stadiono statyboms užbaigti.

53
Tegai:
mokestis, Vilnius, Lietuva, Remigijus Šimašius
Dar šia tema
Kai kuriems kauniečiams keliolika kartų brangs darželis
Automobilių ar bankų mokestis
Finansų ministerija siūlo kitąmet didinti kai kuriuos mokesčius
Socialdemokratai žada nepritarti automobilių mokesčiui
Nausėda JT papasakojo apie "gerovės valstybę"