Europos Parlamentas, archyvinė nuotrauka

EP ragina socialinius tinklus kovoti su "pavojinga Rusijos propaganda"

49
(atnaujinta 17:40 2019.10.10)
EP skatina ES valdžios institucijas ir valstybes nares sukurti teisinę sistemą, skirtą kovoti su "hibridinėmis grėsmėmis" bei nustatyti tikslines sankcijas asmenims, atsakingiems už "dezinformacijos kampanijas"

VILNIUS, spalio 10 — Sputnik. Europos Parlamentas paragino socialinius tinklus ir interneto bendroves bendradarbiauti su ES struktūromis kovojant su "ypač pavojinga Rusijos propaganda".

Toks kreipimasis pateiktas rezoliucijoje, patvirtintoje balsų dauguma (469 "už", 143 "prieš") "Dėl užsienio šalių kišimosi į rinkimus ir dezinformacijos vykdant nacionalinius ir Europos demokratinius procesus", rašo RIA Novosti.

"EP nariai ragina pakeisti strateginės komunikacijos darbo grupės ("East StratCom") statusą į nuolatinę struktūrą, kuriai skiriamas žymiai didesnis finansavimas, taip pat ragina interneto ir socialinės žiniasklaidos įmones bendradarbiauti kovojant su dezinformacija", — sakoma EP pranešime po klausymų.

Tai nėra pirmas panašaus turinio dokumentas per pastaruosius metus, tačiau naujojo šaukimo rūmai faktiškai patvirtino, kad laikosi tokios politinės pozicijos. Apskritai dokumente kartojami panašūs svarbiausi ankstesnių metų projektai ir rezoliucijos.

Visų pirma rezoliucijoje, kuri nėra privaloma, "išreiškiamas gilus susirūpinimas dėl ypač pavojingo Rusijos propagandos pobūdžio" ir raginama Europos Komisiją ir ES Tarybą sukurti veiksmingą ir išsamią strategiją, kaip greitai ir veiksmingai pasipriešinti Rusijos "dezinformacijos strategijoms".

Tuo tarpu praėjusių metų gruodžio pradžioje EK jau oficialiai pristatė "kovos su dezinformacija" planą, kuriame numatyta sukurti perspėjimo sistemą ir daugiau nei dvigubai padidinti šioje veikloje dalyvaujančių struktūrų finansavimą.

Šių metų sausio mėnesį Europos deputatai pakvietė ES valdžios institucijas ir valstybes nares sukurti teisinę sistemą, skirtą kovoti su "hibridinėmis grėsmėmis" bei nustatyti tikslines sankcijas asmenims, atsakingiems už "dezinformacijos kampanijas".

2018 metais EP nariai taip pat paragino ES vykdomuosius organus ženkliai padidinti kovos su Rusijos žiniasklaida finansavimą.

Nepaisant nuolat ES skelbiamų teiginių apie "Rusijos propagandos grėsmę", Europos Komisija šių metų birželio mėnesio pranešime pripažino, kad ji neatrado aiškios dezinformacijos kampanijos, susijusios su Europos Parlamento rinkimais, požymių, nors paskelbė apie  kai kurių "Rusijos šaltinių" bandymą paveikti rinkėjų pasirinkimą ir aktyvumą.

Pastaruoju metu Vakaruose labai paplitusi informacinio karo su Rusijos žiniasklaida tema. 2016 metais Europos Parlamentas priėmė rezoliuciją "Dėl ES strateginės komunikacijos, siekiant neutralizuoti prieš ją nukreiptą trečiųjų šalių propagandą". Dokumente teigiama, kad Rusija tariamai teikė finansinę paramą opozicinėms ES politinėms partijoms ir organizacijoms. Maskva šį dokumentą pavadino demokratijos sampratos Europos visuomenėje ir parlamentarizmo sumenkinimu.

49
Tegai:
Europos Sąjunga, Europos Parlamentas
Dar šia tema
Baltijos šalių gyventojai mažiau bijo Rusijos "grėsmės", nepaisant valdžios pareiškimų
Latvijos saugumo tarnyba RT interviu įrašą visuomeninės televizijos kanale laiko grėsme
Kaip veikia Lietuvos nepakantumo atmosfera kitaip mąstančiam
Sputnik Lietuva vyriausiasis redaktorius savo sulaikymą laiko apgalvota akcija
Protestai Minske

ES nusprendė įvesti sankcijas Baltarusijai

(atnaujinta 22:51 2020.08.14)
Manoma, kad sankcijos palies tuos, kas yra atsakingas už "smurtą prieš taikius protestuotojus ir rinkimų falsifikavimą"

VILNIUS, rugpjūčio 14 — Sputnik. Europos Sąjungos šalių užsienio reikalų ministrai nusprendė įvesti sankcijas Baltarusijai dėl protestų po prezidento rinkimų, Twitter pranešė Slovakijos užsienio reikalų ministras Ivanas Korčokas.

ES pradėjo rengti asmenų, kuriems bus taikomi individualūs apribojimai, sąrašą.

Anot Korčoko, sankcijos palies tuos, kas yra atsakingi už "smurtą prieš taikius protestuotojus ir rinkimų falsifikavimą".

Baltarusijoje nuo rugpjūčio 9 dienos tęsiamos protesto akcijos po prezidento rinkimų, kuriuos laimėjo dabartinis valstybės vadovas Aleksandras Lukašenka. Centrinės rinkimų komisijos duomenimis, daugiau nei 80 procentų rinkėjų balsavo už jo kandidatūrą.

Saugumo pajėgos žiauriai slopina protestus. Teisėsaugininkai prieš protestuotojus naudoja ašarines dujas, vandens patrankas, garsines granatas, gumines kulkas.

Oficialiais duomenimis, buvo sulaikyta daugiau kaip 6,5 tūkst. žmonių. Kaip pranešė respublikos vidaus reikalų ministerija, riaušių metu nukentėjo šimtai žmonių, įskaitant 103 teisėsaugos pareigūnus. Vienas protestuotojas, Vidaus reikalų ministerijos duomenimis, žuvo bandydamas mesti į policiją savadarbį sprogstamąjį įtaisą.

Tegai:
Baltarusija, ES
Temos:
Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų
Dar šia tema
Lietuvos Seimo nariai ketina vykti į Baltarusiją
Lietuviai sumišę dėl įvykių Baltarusijoje
Ekspertas: Lietuva gali būti okupantė, bet ne tarpininkė Baltarusijoje
"Truputį pristabdėme kraujo praliejimą": Nausėda apie naujausią situaciją Baltarusijoje
Kandidatė į Baltarusijos prezidentus Svetlana Tichanovskaja

Nausėda pareiškė, kad Tichanovskaja palaikė jo planą dėl Baltarusijos

(atnaujinta 20:11 2020.08.14)
Lietuvos vadovas kalbėjo su ja telefonu. Anot jo, tai gali tapti svarbiu žingsniu link visą Baltarusiją apimančio politinio dialogo

VILNIUS, rugpjūčio 14 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda pareiškė, kad Baltarusijos kandidatė į prezidentus Svetlana Tichanovskaja palaikė jo planą dėl krizės kaimyninėje šalyje sureguliavimo.

Lietuvos vadovas pranešė, kad penktadienį kalbėjosi su ja telefonu.

"Ji yra pasiryžusi imtis atsakomybės padėti įgyvendinti mano pasiūlytą planą ir toliau siekti situacijos Baltarusijoje deeskalavimo. Sveikinu Tichanovskajos iniciatyvą burti Baltarusijos opozicijos ir pilietinės visuomenės koordinacinę tarybą", — Facebook parašė Nausėda.

Prezidentas mano, kad tai gali tapti svarbiu žingsniu siekiant visą Baltarusiją apimančio politinio dialogo, kuris, jo manymu, "galiausiai atvestų prie laisvų ir sąžiningų rinkimų". "Eime šiuo keliu kartu", — apibendrino jis.

Šią savaitę Lietuvos prezidentas pasiūlė trijų punktų planą, kaip išspręsti padėtį kaimyninėje šalyje. Jis apima konfliktų deeskalavimą, visų sulaikytų protesto akcijų dalyvių paleidimą ir dialogą tarp valdžios bei piliečių. Prie iniciatyvos prisijungė Latvija, Estija ir Lenkija.

Kaip Sputnik Lietuva komentare pažymėjo ekspertas Nikolajus Meževičius, Vilnius niekada negalės tapti tikru tarpininku spręsdamas situaciją Baltarusijoje, nes jis yra suinteresuotas asmuo.

Rugpjūčio 9 d. Baltarusijoje įvyko prezidento rinkimai. Pagal galutinius balsų skaičiavimo rezultatus dabartinis respublikos vadovas Aleksandras Lukašenka surinko 80,1 proc., o kandidatė Svetlana Tichanovskaja, kuri dabar yra Lietuvoje, 10,12 proc.

Penktadienį pasirodė Tichanovskajos vaizdo pranešimas, kuriame ji ragina rašyti peticijas su reikalavimu perskaičiuoti balsus ir taip pat ateinantį savaitgalį vykti į "taikius masinius susirinkimus".

Tegai:
Gitanas Nausėda, Svetlana Tichanovskaja, Lietuva, Baltarusija
Temos:
Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų
Dar šia tema
Nausėda suabejojo ​​Lukašenkos teisėtumu  
Lietuvos Seimo nariai ketina vykti į Baltarusiją
Paragino pasirašyti peticiją: Tichanovskaja įrašė kreipimąsi Lietuvoje
Lukašenka paneigė pranešimus apie išvykimą iš Baltarusijos
Lietuviai sumišę dėl įvykių Baltarusijoje
Ekspertas: Lietuva nori prisidengti situacija Baltarusijoje BelAE klausimu

Nufilmuotas S-400 komplekso dalyvavimas pratybose Kaliningrado srityje

(atnaujinta 10:27 2020.08.15)
Potencialaus priešininko vaidmenį "atliko" naikintuvai "Su-27", kurie tariamai pažeidė Rusijos oro sienas

Kaliningrado srityje, Baltijos laivyno priešlėktuvinių raketų pulke buvo surengtos planuojamos pratybos, kuriose dalyvavo priešlėktuvinės raketų sistemos "S-400 Triumf".

Praktinėje pratybų dalyje kariškiai atidirbo veiksmų algoritmą signalo apie oro sienų pažeidimą atveju.

Sąlyginio priešo vaidmenį atliko naikintuvai "Su-27".

Gavę signalą, kariai laikėsi S-400 dislokavimo standartų, taip pat atliko mokymų tikslų paiešką, klasifikavimą ir sekimą. Raketos sunaikino sąlyginio priešo oro taikinius.

Priešlėktuvinės raketų sistemos "Triumf" yra pasirengusios vienu metu spręsti priešlėktuvines ir strategines priešraketinės gynybos užduotis. O automatinės priemonės, naudojamos šioje priešlėktuvinėje raketų sistemoje, praktiškai nerodo klaidų, kurias sukelia vadinamasis žmogiškasis faktorius.

Tegai:
Kaliningrado sritis, zenitinių raketų sistema S-400 "Triumf"
Dar šia tema
Karo ekspertas: JAV apmaudu, kad Turkija atsisakė "Patriot" ir pasirinko S-400
"Baimės kurstymas": žiniasklaida papasakojo apie naują erą pasirodžius S-500
Rusijos užsienio reikalų ministerija paaiškino S-400 sistemų atsiradimą Arktyje